Şimdi Ara

Sıfır araç bulabilen var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 700 bine kadar sıfır araç bakıyorum.Neredeyse bütün markaları gezdim.Hiçbirinde araç yok.Beklemeye razı gelsen bile ne kadar bekleyeceğin belli değil.Ne rengi ne paketi seçebiliyorsun.Bazı bayiler araç satarken liste satış fiyatının 30 bin üstüne veririm diyor.Bakıyorum sıfır araç satışları var bu memlekette.Bu satılan araçları kim alıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen biriyle karşılaştım bayide sıfır 15 tane araç sırası almış sırasını satıyordu. Bayi sana bana yok çekerken 15 araca kapora yatırana araç buluyor.

• Araba var fakat ellerinde kalan donanımlı arabalar kupon araba arıyorsan kesinliklr yok. Örnek; aracın fiyatı 700 bin 2 3 ekstra ile 890 bin diyorlar araba en az 8 9 aydır yatıyor showroomda. Dersen ki ben baz paket istiyorum direk keser muhabbeti yüzünü çevirir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el bulabilirsin sıfırdan biraz pahalı beklemek istemezsen yoksa bekleyip aylık 3 kez zamlı tarifeden alacaksın daha dün htundai ve renodaydim durum bu tavsiyem ikinci el al yapacak bişey yok "Truth hurts " 

• Bir arkadaşım mayıs ayında alacağı aracın sıfır fiyatı ile ikinci el sıfırı arasında 10 bin fazla fiyat farkı varken bayiden almak için beklemeyi kabul edip kapora verdi. Bugün bayi aracı getirdi satış fiyatından 130 bin fazla istiyor. Tabi ikinci el sitesindeki makas da aynı şekilde açıldı. Şaka gibi ama gerçek neler duyuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okulaptus -- 18 Haziran 2022; 20:8:13 >
  • Bu ay 2 sifir arac bulup aldim

• sinoplu kullanıcısına yanıt

hangi araçları aldınız?

• Sifir transit courier panelvan
    Sifir fiorino benzinli koltuklu

• Ötv dilimlerinin revize edilmesi konuşmaları var bu ara. Bayiler vergi 100 inince aracı 50 artırmak için bekliyor olabilir.

• Bayiler adamına göre davranıyor. Sana araç yok derken, hatırlı bir müşteriye veya galericiye araç satabiliyor. Sana araç var dese de, bayiden aracı almak o kadar kolay olmuyor. Bayi liste fiyatının üzerinde fiyat istiyor, kasko- aksesuar dayatması yapabiliyor. Takasa otomobilini vereceksin diyor onu 100.000-200.000 TL daha ucuza sayıyor. Bu koşullarda araba alırken zarar etmemek için bayağı düşünmek gerekiyor.

• Ben geçen hafta liste fiyatından Opel Crossland 1.2 Benzinli Otomatik Essentinal paket aracı 592.500’e satın aldım, bu hafta teslim alacağım. 2019 yılında 82.000 ₺’ye satın aldığım Clio 0.9 Joy Manuel Benzinli aracımı Otoplus’a 310.000 ₺’ye sattım. (Vavacars ön teklif 325, Otoplus ön teklif 321, Arabamcom ön teklif 295 idi). Üzerini de bir miktar nakit ve bir miktar ihtiyaç kredisiyle tamamladım.

• Toyota Yaris Cross aliyorum. Denk geldi tamamen.

• ötv muaflı araç var mı ben bulamadım da

marka önemli değil

• jimmorrison84 kullanıcısına yanıt

Arkadaş daha bu hafta için beyaz xtronic köy Clio buldu bu hafta halledecek isinj

• imkansız abi, marka model gözetmeksizin bi bakayım dedim yok.

a3 sedan almak istiyorum sıfır, türkiyedeki nerdeyse 10 tane doğuş bayisini aradım, hepsi diyor ki 3-5 ay sıra var. inanılmaz ya nasıl oluyor böyle bir şey bu kadar mı b.ku çıktı?

adam bir de diyor ki ne gelirse o yani kişiselleştirme yok. s-line istiyorum desen yok. şu renk istiyorum desen yok. ne gelirse piyango gibi onu alacaksın ya da almayacaksın.

bu arada liste fiyatı 865K opsiyonlarla bilemedin 900K olan A3 için sarı sitedeki tüm ilanlar 1.200.000 den başlıyor.

küfür etmekten dilim damağım kurudu. 3 ay önce 750k ya aldıkları araçları 1.2mye satmaya çalışıyor Allahsız kitapsızlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falterubbix -- 20 Haziran 2022; 12:59:12 >
  • Araç fiyatının yanında en az 20-30k da satış danışmanına verirseniz el atından, her bayiden araç bulursunuz. Bayilerin üç kağıtçılığı ayyuka çıktığı halde ne devlet, ne de markalar hiçbir şey yapmıyor. Avrupa'da falan bizdeki durumu anlatsan deli bu heralde derler.

• Egea Easy 1.4 plus paketli almak üzereyim, kapora verdim. Easy plus paket fiyatı 381 bin TL

Renk farkı ve Fiat yol arkadaşım +5bin (rengi ben tercih etmedim)

Seramik ve kaput koruma, cam filmi, bagaj paspası, alt yalıtım da dahil (+12 bin sayılmış oluyor) 398 bin TL. Bursa Fiat bayi bu.

Bursa ve çevre illerde 550 bin TL'ye kadar hiçbir marka ve model araba yok, denildi. 550 üstünü bilemem.

• bazı araçların liste fiyatları o kadar güzel geliyor ki, olsa yarın alırdım bi tane diyorum ama yok, hiç yok.

• mercedes aradı biraz önce eylül ekimden önce hiçbir model gelmez diyor (istanbul içi)

birader siz ne yapıyorsunuz o zaman bayilerde sadece oturuyor musunuz akşama kadar satış elemanı olarak dedim, ne yapalım diyor işten çıkartmıyorlar en azından.

neden böyle diyorum çip krizi çip krizi. tutturmuşlar bi çip krizi almış gidiyor. covid mi kaldı geçen seneden beri? tamamen artniyet artık bunun arkasında.

avrupa da tr ye araç vermek istemiyor bence. her hafta kurun 1 tl arttığı ülkeye ben de olsam araç vermezdim zaten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.