Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR ,SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.570
Cevap
663
Favori
3.257.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RuthlessRiu

Sıfır arabayı, çok kısıtlı bir süre sonra satacaksanız almak mantıksız.
    Değer kaybediyor çünkü.
    Kredi ile almak da akıl karı değil.
    80'e aldığınız araba, size 100-120 civarına patlıyor kredi faizi nedeniyle.
    Krediyi öderken sıkıntı yaşamanız durumunda, en son etap, yani arabayı satmaya karar verme noktasında da, fırsatçılar ve bankanın icra servisi konuyu iyi kullandığından dolayı, aracı satarken daha da zarar ediyorsunuz.

Cebinizde nakit varsa, uzun yıllar binecekseniz, almanız yönünde tavsiye verebilirim.
    4-5 yıl içerisinde, enflasyon sebebiyle zaten araç kendi değerini tekrar yakalıyor.
    Ancak bugün 80.000 liraya aldığınız aracı, 5 yıl sonra aynı paraya sattığınızda sadece sembolik olarak rakam aynı oluyor.
    Enflasyonla aynı oranda, paranız değer kaybettiğinden dolayı, aslında aynı paraya satıyormuş gibi görünüyorsunuz ama, o günün 80.000 lirası, 5 yıl sonrasının 60.000 lirasına tekabül ediyor.

Gerçekten temiz olduğuna inandığınız, hasarsız, güzel bir araç alın.

Söz konusu durumdan müzdarip bir arkadaşım var.
    70.000 liraya Toyota Auris aldı, en dolu modeldi, 60.000 liraya satmakta zorlanıyor.
    Alalı da sadece 2 yıl oldu.

Biraz paranızın kıymetini bilin velhasılı.

Konu kirleniyor, arkadaslarda hakli. Ancak yazmadan edemedim. Forunlarda izelliklede markalarin facebook sayfalarinda aracin bedelinin yarisi kredi kullananlar var. Anlamakta zorlaniyorum. Nedir bu kadar onemli olan. Gecmiste elimde 20 bin vardi 20 bin lik arac aldim kredi falan kullanmadim. Kredisiz 70 binlik arac aldim, 2 katinida kredisiz alabilirdim. 3-5 bin borclanmayi yada ufak krediyi anlarim ama paraniza yazik. 2. El alin deger kaybetmesin demek istemiyorum ben yapmadim. 5,5 bin tl daha dusuge 2. El buldum almadim fark az diye. 10 bin tl den fazla fark olsaydi 2. El alirdim.

Gercekten paraniza, emeginize, coluk cocugunuz riskina yazik. Saygi gormek aracla olmaz.

Bence alinacak arac bedeli aylik gelirin 6-12 kati arasi olmali. Ortalmasi 9 kat. Aylik gelir 3 bin ise arac bedeli 36 bini gecmemeli. Ustu bana gore anlamsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 29 Eylül 2016; 13:30:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,
    Corolla Multidrive 1.6 otomatikler için fiyat alan var mı?

• RuthlessRiu kullanıcısına yanıt
    İşte hocam boşuna demiyoruz tutulmayan marka ve modellerin sırf full donanım olsun diye c seg fiyatına b seg araçları alınıyor. Civic golf vb araçlara sahip insanlara kızıyorlar ama adamlar araçlarını satarken en az zararla satıyorlar. 70 bin tl ye alınan aracı 60 bine zor satıyor diyorsunuz ben de yaklaşık 2 yıl oldu 61 bin tl ye Jetta 1.2 aldım bu hafta 63 bin e sattım. O yüzden araç alırken 2.eli güçlü olan araç almak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkcan258 -- 29 Eylül 2016; 13:57:14 >
  • yangsagan kullanıcısına yanıt
    3 gün önce Düzce Erkur Vw'deydim. Ortaya çekmişler, lansman mavi rengi + sunroof + ışık + konfor eklemeli 1.2 tsi manuel golf : 74000 TL yazıyordu. Zubizu ve bayii indirimi derken 71.500 - 72.000 olur sanırım. Durbanda eklense 75 i geçerdi. Dediğiniz gibi bana göre de fazla.
  • Badi Ekrem kullanıcısına yanıt
    Düzce erkur vw en az indirim alabileceğiniz bayilerin arasında
    Bu tür opsiyonlu araç alırken muhakkak İstanbul bayileri ve doğuş otolardan fiyat alın

• quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Orijinalden alıntı: desgilad

Peugeot 508 access 1,6 blue hdi eat6 tam otomatik 2015 sıfır km 88.000 TL kapora verdim bugun. Cuma teslim alacam

samsundada siyah vardı 91 e bırakıyorlardı.

active mi hocam
  • Haziran ayında Erkur'dan Passat 1.6 TDI Highline DSG için 144.000TL fiyat almıştım bizim patron için. Sonra İstanbul Altur'dan 140.650'ye satın aldık.
    Belirlediğiniz modeli rengi ve ekstraları varsa bunların kısaltma kodlarıyla birlikte VW canlı desteğe yazarsanız hangi bayilerde istediğiniz aracın olduğunu öğrenip beklemeden aracı alma imkanınız olur. Elinde araç olan bayinin diğer bayilere göre daha uygun fiyat verme ihtimali var. Bayi aracı fiyat geçişinden önce aldıysa daha uyguna verebiliyor. Passatı bu şekilde uyguna aldık.
  • mrvolkan kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kendim oradan aldım aracımı. Müdür tanıdıktı. Yaptım sana iyisini falan dedi. Sonra bu konuda da baktım aldığım seviye iyiydi fakat şimdi baktığımız Jetta'da cidden başka yerden çok daha iyi fiyat alabiliriz.
  • Canlı destek olayını bilmiyordum hocam. Çok teşekkür ederim. Elde kalmış bir araç bulursak dediğiniz gibi 1-2 lira atabiliyor.
    Hocam golf 82000 den 77000 dustuler.tanidik falan..indirim orani iyi gibi geldi bana..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kvc_kvc kullanıcısına yanıt
    Golf de bu ara iyi indirim var
    Makyajlı kasadan dolayı

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

quote:

Orijinalden alıntı: alpbatu

Arkadaşlar, bayinin takas destek 3.000 TL. demesi ikinci el piyasasının üzeri 3.000 lira anlamında mıdır?

Hayır ikinci el - %10 - %15 sonra + 3 bin takas.

Bazıları daha da beter %20 altını da teklif edebiliyorlar.

Eyvallah, teşekkür ederim.
    golf 1 senedir liste fiyatı üzerinden %5 civarı indirimle satılıyor. hatta 2015 aralık ayında %8-9 civarı indirim alanlar oldu.makyajlı kasa ile alakası yok. jetta dizel ithal edilemediği için golf satışları ile aradaki açığı kapatıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuthlessRiu

Sıfır arabayı, çok kısıtlı bir süre sonra satacaksanız almak mantıksız.
    Değer kaybediyor çünkü.
    Kredi ile almak da akıl karı değil.
    80'e aldığınız araba, size 100-120 civarına patlıyor kredi faizi nedeniyle.
    Krediyi öderken sıkıntı yaşamanız durumunda, en son etap, yani arabayı satmaya karar verme noktasında da, fırsatçılar ve bankanın icra servisi konuyu iyi kullandığından dolayı, aracı satarken daha da zarar ediyorsunuz.

Cebinizde nakit varsa, uzun yıllar binecekseniz, almanız yönünde tavsiye verebilirim.
    4-5 yıl içerisinde, enflasyon sebebiyle zaten araç kendi değerini tekrar yakalıyor.
    Ancak bugün 80.000 liraya aldığınız aracı, 5 yıl sonra aynı paraya sattığınızda sadece sembolik olarak rakam aynı oluyor.
    Enflasyonla aynı oranda, paranız değer kaybettiğinden dolayı, aslında aynı paraya satıyormuş gibi görünüyorsunuz ama, o günün 80.000 lirası, 5 yıl sonrasının 60.000 lirasına tekabül ediyor.

Gerçekten temiz olduğuna inandığınız, hasarsız, güzel bir araç alın.

Söz konusu durumdan müzdarip bir arkadaşım var.
    70.000 liraya Toyota Auris aldı, en dolu modeldi, 60.000 liraya satmakta zorlanıyor.
    Alalı da sadece 2 yıl oldu.

Biraz paranızın kıymetini bilin velhasılı.

+1

10 sene once Kia Rio almistim sifir, su an tekrar sifir bir arac dusunuyorum, kredisiz, elimde olan nakit para ile.
    Alacagim arabayida yine en az 10 sene kullanirim Allah bir aksilik yaratmazsa.
    O yuzden ikinci el ustunde deger kaybedip kaybetmemesini onemsemiyorum cok fazla, nasilsa kullanacagim senelerce.

Arac alip 2-3 sene sonra satanlarin sifir almasinin bir anlami yok bosu bosuna borclanip edip, ikinci el almak daha mantikli bu kisilerin.

• Beettle 1.2 tsi manuel hiç bir bayide yokmuş şuanda. en ucuz olan Beetle modeli

%10 indirimden dolayı tükenmiş diyolar. yenisi için 5 ay termin verdiler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcan258

İşte hocam boşuna demiyoruz tutulmayan marka ve modellerin sırf full donanım olsun diye c seg fiyatına b seg araçları alınıyor. Civic golf vb araçlara sahip insanlara kızıyorlar ama adamlar araçlarını satarken en az zararla satıyorlar. 70 bin tl ye alınan aracı 60 bine zor satıyor diyorsunuz ben de yaklaşık 2 yıl oldu 61 bin tl ye Jetta 1.2 aldım bu hafta 63 bin e sattım. O yüzden araç alırken 2.eli güçlü olan araç almak lazım

Bende 4 yil önce sportage aldim 49 a simdi 55 .manuel benzinli bir arac.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Peugeot 508 access 1,6 blue hdi eat6 tam otomatik 2015 sıfır km 88.000 TL kapora verdim bugun. Cuma teslim alacam

samsundada siyah vardı 91 e bırakıyorlardı.

active mi hocam

Tam hatirlamiyorum .allure degildi ondan vazgecmistim.almisken full arac almak lazim diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buraya da sorayım

2016 model 1.3 dizel manuel egea urban 58500 uygun mudur?
  • Caddy fiyat alan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

buraya da sorayım

2016 model 1.3 dizel manuel egea urban 58500 uygun mudur?

hangi bayi

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.