Şimdi Ara

Sıfır aldığım aracın boya kalınlığının az olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 yil önce sifir aldiğim Seat Leon markali aracimi satişa çikarmis bulunmaktaydim.Müşteri ile fiyat konusunda anlastiktan sonra araci expertize götürdük ve aracin 3 farkli noktasinda (bagaj,ön kaporta ve sol arka kapi) boya kalinliginin 100 mikron oldugu anlaşildi.Ve bu parçalarda somunlariyla oynanmiş olduğu ortaya çikti.Fabrikasyon hatasi olarak müşteriye anlatilmasina ragmen aracimi satmadim.Şimdi bundan sonra ne yapilabilir arkadaslar?Aracin garantisi bitmiş durumda.Seat türkiyeye başvurumu yapacagim.Sizce buradan bir sonuç çikar mi?

Araci sifir alirken hiç dikkat etmedim böyle şeylere.Neler yapabilirim arkadaşlar.Yardimci olur musunuz bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Devils_ -- 27 Ağustos 2017; 12:15:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'de sanmıyorum ama gidip bir sormaktan zarar gelmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Türkiye'de sanmıyorum ama gidip bir sormaktan zarar gelmez.

Teşekkür ederim öncelikle.Sifir alinan araçlara bile güvenilmezmiş bunu anladim ben.Işin tuhafi aracimi bu sebepten satamiyorum.Birazdan yetkili bayiye gidip bildireceğim.Ben de çok ümitli değilim aslinda.

• çok zaman geçmiş bir şey çikmaz.

• Mahkemeye gitsek te birşey çikmaz gibi geliyor bana.Birazdan bayiye gidip konusacagim.Bakalim ne diyecekler.

• Geçmiş olsun. Maalesef elde edeceğiniz bir şey olmayacaktır. En fazla, o da servis iyi niyetli ise, fabrikasyon bir boya hatası olduğuna dair belge verirler. Artık boya ölçerle teslime gitmek şart bundan sonra.

• Kusur olarak geçiyorsa gizli kusurun zamanaşımı öğrendiğin tarih itibariyle işler her türlü sonuç alınabilir.

Diğer parçalar kaç mikron çıktı normal değerler 90-120mikron arası diye biliyorum aracın markasına göre kalınlığı değişiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Türkiye'de sanmıyorum ama gidip bir sormaktan zarar gelmez.

Teşekkür ederim öncelikle.Sifir alinan araçlara bile güvenilmezmiş bunu anladim ben.Işin tuhafi aracimi bu sebepten satamiyorum.Birazdan yetkili bayiye gidip bildireceğim.Ben de çok ümitli değilim aslinda.

Forum tarihine bakarsanız, birçok doluya yakalanmış, asasörde sürtmüş aracın sıfır diye satıldığını görebilirsiniz, bu maalesef bir gerçek ve kimse sıfır araç alırken heryerini inceleyeyim kafasına girmiyor bu yüzden kendinizi veya onlarıda suçlamak saçmalık olur, markaların paraya endeksli olşu ile ilgili bir durum dürüstlük hak getire lakin neden aracı satamıyor olmanız sizin dışınızda bir etmen sebebi ile ise hukuki yollara başvurmak gerekebilir. Geçmiş olsun tekrar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Aradan zaman geçtiği için sonuç alamazsınız. Pişkinlik yapıp kaza yapmadığınızı nerden bilelim derler.

• Tesekkur ederim herkese.

Boya kalinligi 3 parcada 100 mikron digerlerinde ise 200 e yakin cikti.

Bu ülkede hiç bir şeye güvenilmezmiş bunu anladim.Sifir araç alıyorsun kusurlu çikiyor.Ne biçim ülkede yaşiyoruz anlamiyorum ben.

• Farklı bir yerde tekrar test yaptırın bence tam emin olun
  • Fabrikasyon dışında boyayı 100 mikron yapmak mümkün değildir.Öncelikle boyanın 100 mikron çıkması bir kusur mu?Eğer kusur görülurse sonuç alırsınız.Sonradan yapılan boya mikron olarak çok fazla çıkıyor .

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    İlk önce gidip satıcı bayi ile görüşün elinizdeki eksper kaydı ile bir anlaşma veya tatmin edici birley çıkmazsa zamanaşımı süresi bitmeden avukata ordanda mahkemeye

200 mikron olanlar boyalı parça olarak görülür araca boya atmışlar galiba , 231/2 den dava açılabilir bilerek boyanmış aracı hatasız diye satmışlar...

Borçlar Kanunu ;

219

Satıcı, alıcıya karşı herhangi bir surette bildirdiği niteliklerin satılanda bulunmaması sebebiyle sorumlu olduğu gibi, nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan, kullanım amacı bakımından değerini ve alıcının ondan beklediği faydaları ortadan kaldıran veya önemli ölçüde azaltan maddi, hukuki ya da ekonomik ayıpların bulunmasından da sorumlu olur.

Satıcı, bu ayıpların varlığını bilmese bile onlardan sorumludur.

231

Satıcı daha uzun bir süre için üstlenmiş olmadıkça, satılanın ayıbından doğan sorumluluğa ilişkin her türlü dava, satılandaki ayıp daha sonra ortaya çıksa bile, satılanın alıcıya devrinden başlayarak iki yıl geçmekle zamanaşımına uğrar. Alıcının satılanın kendisine devrinden başlayarak iki yıl içinde bildirdiği ayıptan doğan def’i hakkı, bu sürenin geçmiş olmasıyla ortadan kalkmaz.

Satıcı, satılanı ayıplı olarak devretmekte ağır kusurlu ise, iki yıllık zamanaşımı süresinden yararlanamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 27 Ağustos 2017; 13:11:31 >

• Tesekkür ediyorum hocam.Servise uğradim araci yarin getirmemi istediler.Servis kayitlarinda aracin boya kayitlari oluyormus.Bir bakacağiz yarin.Bir sorun varsa yardimci olacagiz dediler.Bakalim ne olacak.Sikinti devam ederse sizin dediginiz gibi avukata sonrada mahkemeye gidebilirim son care olarak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.