Şimdi Ara

Sıfır 60bin ve 2. el 50bin e kadar araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 model ve üstü C sınıfı manuel şanzıman,full paket veya fulle yakın donanıma sahip ,2.elde 25-30 bin km ye kadar 50 bin TL yı geçmeyecek şekilde veya sıfır 60 bin tl yı geçmeyecek şekilde araç tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Eski aracımız LPDİ sistemli 1.4 TSİ 125 hp leondu.Bundan daha hantal kalıcak bi teklifte bulunmayın lütfen.Öncelik Hatchbackten yana.

Aklımdaki araçlar Seat Leon (FR) ,Opel Astra (J), Hyundai i30,Kia Cee'd Toyota Auris,Renault Megane

Her türlü teklifinizi değerlendireceğim.Yıllık ortalama 8-10 bin km yapıyoruz.Dizel yada benzinli olması farketmez.Otomatik şanzıman düşünmüyorum.Haziran-Temmuz aralığında almayı düşünüyoruz gerek dolar kuru gerekse nakit birikiminden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsTCLuB -- 3 Mart 2016; 22:25:28 >

• Yine Leon'la devam etmenizi tavsiye ederim en iyi seçenek.
    Mayıs ayında Egea HB de gelecek çok güzel görünüyor 1.4 T-Jet'le beraber güzel bir seçenek olabilir.
  • Opel astra j
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Yine Leon'la devam etmenizi tavsiye ederim en iyi seçenek.
    Mayıs ayında Egea HB de gelecek çok güzel görünüyor 1.4 T-Jet'le beraber güzel bir seçenek olabilir.

Egea nın hbleri henüz Türkiye'ye gelmedi,dediğiniz gibi eğer güzel bir donanım ve fiyat ile gelirse düşünebilirim onu da tabiiki.Leona gelicek olursak yürüyüş bakımından hiç üzmedi beni, FR paketi güzel bir seçenek dediğiniz gibi fakat 2. el fiyatları şuan çok yüksek,piyasasını fazla yükselttiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccc123

Opel astra j

Kendi sınıfındaki diğer araçlara göre yakıtı fazla olduğu söyleniyor,sizin fikriniz nedir bu konuda ?
  • İsTCLuB kullanıcısına yanıt
    Lpgde şehir içi 23-28 kurus benzinde sehir içi 35-40 kurus yakıyor.Sıvı sistem lpg maliyeti 2800 tl ve opel servisi takıyor landirezzo marka bu sayede ne garanti dışı kalıyor ne performans düşüyor nede yakıt dert oluyor :)
  • Giulietta
  • quote:

Orijinalden alıntı: hogcada

Giulietta

Bakım masrafları, yedek parça fiyatları ve aile için alınacağından giulietta düşünmüyoruz,tavsiyeniz için teşekkürler.
  • quote:

Lpgde şehir içi 23-28 kurus benzinde sehir içi 35-40 kurus yakıyor.Sıvı sistem lpg maliyeti 2800 tl ve opel servisi takıyor landirezzo marka bu sayede ne garanti dışı kalıyor ne performans düşüyor nede yakıt dert oluyor :)

Sıvı LPG sistemi bizim eski aracımız Tsi Leon da mevcuttu,takarken takıyorlar fakat bir problem oldumu kolay kolay çözemiyorlar,bu yüzden turbolu araçlar için lpg düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsTCLuB

quote:

Orijinalden alıntı: hogcada

Giulietta

Bakım masrafları, yedek parça fiyatları ve aile için alınacağından giulietta düşünmüyoruz,tavsiyeniz için teşekkürler.

VW grup araçlarından daha pahalı değil :)
  • İsTCLuB kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var, bu lpg ile araç garanti dışı kalmıyor ama çok çok az yaksın istiyorsanız peugeot 508 bakın dizel+otomatik ve allure paket olursa tadından yenmez.
  • Simdi 1) seat leon eski kasa var sanirim.
    2016 model 1,2 tsi leon bakilabillir( 2. El e bakilmaz zaten 53-54 diyorlar) su an sifiri belki 55-56 bin tl. Fr i bilmiyorum fiyat daha yuksektir onda.

2) astra j kasa dusunmeyin. Kac senedir bu kasa piyasada bilmiyorum. Tup de her ne kadar uyumlu deselerde, ileride motoru bozuyor. Hemen olmasa da ilerl km lerde?

3) toyota auris 1.33 life donanim ekleyerek 54-55 bin e alinabiliyor.

Simdilik bu kadar :)
  • quote:

Şöyle bir durum var, bu lpg ile araç garanti dışı kalmıyor ama çok çok az yaksın istiyorsanız peugeot 508 bakın dizel+otomatik ve allure paket olursa tadından yenmez.

Lpg ilerleyen zamanlarda her ne kadar motora zarar vermiyor denilsede veriyor bu yüzden lpg düşünmüyorum,508 e göz gezdireceğim,tavsiye için teşekkürler.
  • navigator_ N kullanıcısına yanıt
    Evet eski kasa vardı, 1.4 ten sonra 1.2 tsi beni düşündürüyor açıkçası.

Astra konusuna gelicek olursak, kasa değiştirip değiştirmemesi sorun değil,alım satım değiilde uzun süreli kullanmayı düşünüyoruz.Beni düşündüren astra konusunda yakıtı,lpg düşünmüyorum zaten.

Toyota aurislere göz atacağım,tavsiyeniz için teşekkürler.
  • 1.6 crdi i30 veya ceed e bakabilirsin
    Aurisi şimdi inceledim de attan inip eşeğe binmek gibi birşey olur 125 hp turbolu 200 nm sabit tork araçtan 99 bg 128 nm araca geçmek.
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Güzel araçlar her ikiside,donanım olarakta çok dolular ama kalite konusunda soru işaretleri bırakıyorlar bende,daha önce kullandıysanız biraz fikir verebilirmisiniz ?
  • O zaman hocam fr için ne diyorlar? 2016 leon alın siz. C segmente golfden sonra en fazla satan arac konumunda şu an.
    Astra 1,6 ise iyi yakar tabi+ Mtv si de fazladır.
  • Kalite konusunda en az onlar kadar iyiler 5 yıl garantide dahil
    Leon için 70 bin civarı 1.4 tsi ve bu da bizi aşar zaten.Astra 1.6 değil 1.4 T 140 hp modeli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.