Şimdi Ara

// SİEMENS SXG75 FORUMU VE PAYLAŞIMI // (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.280
Cevap
2
Favori
446.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya zaten gps ile alakalı bir problem olacağını sanmam . siemens kendisi destek vermese bile eğer yanlış hatırlamıyosam TR de bu işi yapan navtürk var adamlar bi harita yüklemeye 500 - 600 YTL alacak değiller ya
  • http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.mobile-review.com/review/image/siemens/sxg-75/photo/foto-09.jpg&imgrefurl=http://www.mobile-review.com/review/siemens-sxg75-en.shtml&h=1200&w=1600&sz=403&hl=en&start=4&tbnid=FY1LAOQ0S0jy8M:&tbnh=112&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dsxg75%26imgsz%3Dxxlarge%26svnum%3D10%26hl%3Den%26lr%3D%26sa%3DN

buradan çektiği fotoğraflara videolara n70ile karşılaştırmasına bakabilirsiniz. benim dikkatimi çeken şey 1.3 mp olan s75 vede sl75in kameraları buna göre daha başarılı.ben çok daha iyi şeyler bekliyodum ama 2.0mp için gerçekten vasat olmuş.yazık etmişler

• konuyu tam okumadım ama sanırım bu telefonun gps özelliği tartışma uzamış gitmiş.. bundan 5 - 6 ay önce yine bir topicde bu konuya netlik kazandırmıştım ama aynı konular tekrar tekrar ele alındığı için bi türlü yol alamıyoruz.

bu alette kullanılan sizin bildiğiniz gps değil, java tabanlı bir sistem. örnek vermek gerekirse turkcell 'in gpscell, yada telsimin gps to dünya gibi bir hizmeti duyurması gerekiyor. doğrudan oparatör destekli bir sistem. yani bildiğiniz gps ler gibi deyil.

ayrıca 2mp olmasına rağman telefonun iyi foto çektiğinden bahsedemeyiz. ortalama bir foto kalitesine sahip.

telefonun artılarından bahsetmek gerekirse siemenslerin ortak özelliği berbat ekran ve görüntü kalitesi bu modelde biraz daha düzeltilmiş ama günümüz nokya yada sonyericsson model telefon ekranları karşısında yine çağın gerisinde kalıyor.
  • quote:

bu alette kullanılan sizin bildiğiniz gps değil, java tabanlı bir sistem. örnek vermek gerekirse turkcell 'in gpscell, yada telsimin gps to dünya gibi bir hizmeti duyurması gerekiyor. doğrudan oparatör destekli bir sistem. yani bildiğiniz gps ler gibi deyil.

ayrıca java tabanlı gps özelliğini şuan için türkiyede bu telefonun kullandığını düşünürsek ( dünyada da çok yeni bir sistem ) turkcell in yada bir baaşka yerli oparatörün bir tek telefon kullancak diye yatırım yapmasını bekleyemeyiz. ancak ilerye dönük olarak bundan bi 7 - 10 yıl sonra cep telefonlarında görmeye alıştığımız popüler bir özellik olacağı kesin.

içndeki gps zımbırtısı, dandik 2mp ..vs bunlar toplam fiyata etki eden faktörler. bide kalın ağır gövdesi düşünüldüğünde günümüz telefonları karşısında uzak durulmsı gereken bir model olup çıkıyor bu alet.

• dostum ekran kalitesi 6280 kadar yokmudur yani(boyut ve çözünürlük olaraka aynı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

Standalone tabir edilen ve 24 uydudan sinyal alan sistem var cihazda. Yani GPS sistemi operatörden bağımsız çalışabiliyor.
    Operatör destekli olan A-GPS.
    Sxg75 de her ikiside mevcut.

Yalnız cihazın bağımsız GPS modülünden faydalabilmek için java tabanlı iyi bir yazılım gerekiyor.
    Ki bu yazılımın mevcut haritaları tanıyabilmesi lazım.

Sxg de çalışan pusula yada başlangıç noktasına geri götürebilen mini yazılımlar var fakat bu yazılımların harita desteği şu an için muamma.
    Beklemedeyim.

• daha önce hangi siemenslerin ekranlarını gördün.. burdan forumda msj yazmayla olmuyor. git bi polat alemdar siemensi al eline , bak bakalım ekran kalitesi nasıl.. ve sonra düşün bu kadar rezil bir ekranı geliştirseler bile ne kadar yol kat edebilirler. bunlar benim kişisel yorumlarım. sx75 'i daha elime alıp inceleme fırsatım olmadığı için bundan daha fazla yorum yapamam.
  • @HalukK

dediğin gibi ancak yukarda da kısmen belirttiğim gibi oparatör firmanın bu işin altına elini sokması, türkiye için java tabanlı haritalar hazırlaması gerekiyor.

beklemedeyim diyorsun ama yukarda da dediğim gibi hangi oparatör firma piyasada tek bir telefonun desteklediği bir teknoloji için yatırım yapar.
  • quote:

@HalukK

dediğin gibi ancak yukarda da kısmen belirttiğim gibi oparatör firmanın bu işin altına elini sokması, türkiye için java tabanlı haritalar hazırlaması gerekiyor.

beklemedeyim diyorsun ama yukarda da dediğim gibi hangi oparatör firma piyasada tek bir telefonun desteklediği bir teknoloji için yatırım yapar.
    Adam çıktı televizyonda açıkladı. şuanda haritalar hazırlanıyor, operatörle alakası yok gps'in diye.sxg75 üzerindeki gps kullanıcıya kapalı linux tabanlı java değil. 240x320 kaç tane nokya(nokia ) telefonda var. marka bağımlısı olmayın arkadaşlar fiyat/performansa bakın.
  • yukarda bi arkadaş yazmış siemenslerin ekranları şöyle yok telefonun boyutu şöyle.ya kardeşim bu sınıftaki telefonların hangisinin boyu ağırlığı bundan daha küçük bana onu açıkla sadece aklına yatıyosa sonra konuş.6680 n70 hangisi bu telefondan küçük yada bunun ekranından daha iyi.istiyosan git bi telefonu incele derim.ekran kalitesini görünce bana bidaha yazarsın
  • işletim sistemli bir telefon gibi boyutu var. oysa bilindik firmware stanadart yazılım kullanıyor. daha küçük olabilirdi
  • en kötü ekranlar nokiadaydı zaten
    daha yeni yeni düzeltiyor nokian90-6270-6280 ile

siemensin ekranlar nokiadan iyiydi zaten

s75-sl75 ile dahada güzelleşti siemens ekranları
  • Hakikaten niye bu kadar ağır bu alet?134 gr
    Gps sistemi mi ağırlık yapıyor acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: selo078

quote:

@HalukK

Adam çıktı televizyonda açıkladı. şuanda haritalar hazırlanıyor, operatörle alakası yok gps'in diye.sxg75 üzerindeki gps kullanıcıya kapalı linux tabanlı java değil. 240x320 kaç tane nokya(nokia ) telefonda var. marka bağımlısı olmayın arkadaşlar fiyat/performansa bakın.

bu televizyon muhabbetinden haberim yok, kim çıktı, ne dedi, biraz bilgi verirmisin ?

görüntü kalitesi konusunda rakamlar ikinci planda kalıyor. sanmıyorum bir w800 yada n70 ekranı kadar iyi görüntü verebilsin..

• quote:

Beklediğim husus yazılım olayının netleşmesi. Operatorler den bende umutsuzum.
    selo078 inde dediği gibi linux tabanlı fakat uygulama geliştirilirliği ne durumda bilmiyorum henüz.

http://www.skylab-mobilesystems.com/
    dan demosu alınabilen java uygulaması var fakat bu ve benzeri uygulamalar acaba navturk yada tomtom un haritasını
    kullanabilecekmi ????

// SİEMENS SXG75 FORUMU VE PAYLAŞIMI //

Mesela bu operatötden bağımsız sxg75 de çalışabilen bir java uygulamsı.

• benq-siemens yetkilisi çıktı açıkladı
    bunun operatörle alakası yok bu sistemi trye biz getireceğiz ilk olacak çalışmalarımız sürüyor dedi
    reklam amaçlı olabilir belki ama böyle dedi
    haber kanallarından birinde çıkmıştı habertürk-cnntürk veya skyturk tü hangisi tam hatırlamıyorumn
  • bu konuda haberim yok, ancak yapacağı harita istanbulun işlek merkezi yerlerini kapsayan bir harita olacaktır. tüm türkiyeyi ele alacaklarını sanmıyorum. bakalım bekleyip göreceğiz. bu son durum hakkında bir bilgim olmadığından şimdilik susuyorum.

yinede çok takoz yaw
  • Bu arada ekranı konu olmuş..
    5-10 dk inceleme fırsatım oldu. Pixel sayısı teknik verilerde geçtiği üzere w800 ve n70 den x2 daha çok.
    Oldukça berrak. Görüş açısı yüksek. Kontrastıyla oynamadım ama söylentiye göre yüksek kontrast sunuyormuş.
    (Pixel sayısı 6270 le aynı)
  • işletim sistemli gibi boyutu var diyosunda sen telefonu incelemişsinki daha.özellik olarak ne eksiği var bi incele derim.kullanabileceğin herşey orjinal sistemde var.rds radyo çift kamera bt kızılötesi ms outlook .doc .pdf excel dosyalarını açabiliyo vede zipli dosyaları açabiliyo.yanında 1gb rs-mmc veriyolar artı gps var.vede senin anlattığın gibi bir sistem değil.bu telefonu tanıtırlarken normal gps gibi çalıştığı söylenmişti..aşağıda haluk detayını anlatmış zaten.
    quote:

işletim sistemli bir telefon gibi boyutu var. oysa bilindik firmware stanadart yazılım kullanıyor. daha küçük olabilirdi

• yanında 1GB kart ve ortalama 700 lira fiyat

arkadaşım, özellik var mı var , ancak bu özellikleri gps hariç sana sunabilecek birçok markanın modelleri mevcut. ben başından beri şuna dikkat çekmek istiyorum. neden alternatif modeller varken türkiyede desteklenmeyen bir sisteme sahip, üstelik oldukça ağır ve hantal bir telefonu tercih ediyorsunuz. yoksa bu aleti forumda ilk tanıtıldığı günden bugüne açtığım topiclerle tanıtan bendim. yani telefona yabancı değilim. uzun süredir takip ettiğim bir model.

alınabilir, fiyatına göre sundukları gerçekten iyi ama 134 gram ağırlık ve hantal gövde yapısı, bide bunların üzerine pek de ergonomik gözükmeyen tuşlar eklenince insanın biraz düşünmesi gerekiyor.

alacak arkadaşlara öneririm, kötü deyil ancak isteklerini iyi belirleyip kendilerine en uygun modeli seçmeleri konususunda bir kez daha uyarıyorum. umts kamerası ve geleceği meçhul bir sisteme para verip, üstüne kullanmadığınız halde bunları yanınızda taşımak zorunda kalmanız.. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 25 Nisan 2006; 13:21:09 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.