Şimdi Ara

Sicakligin oldugu yerde nem de olmak zorunda mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En sevdigim hava sicak,esmeyen ama sipir sipir da terletmeyen bir hava bunun icin nemin az olmasi lazim sanirsam

Fakat bakiyorum sicaklik fazlaysa nem de fazla oluyo genelde

Turkiyede ve dunyada benim dedigim ayarda hangi memleketler var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce öyle havaya nerede denk geldin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalyada denize yakin bir yerde

• Bahsettiğin şey karasal iklim.Sıcaklıkla nem doğru orantılı olmak zorunda değil.Deniz dibindeysen nem olur uzaklaştıkca azalır.Tabi sen Antalyadan bahsetmişsin coğrafi yapısıyla alakalı istisnai yerler olabilir onları soruyorsun galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faithl3ss -- 5 Eylül 2015; 18:48:31 >
  • Lise coğrafya terk...Deniz kenarlarında nem olur.Git doğuya iç anadoluya,İstanbul veya Antalya gibi terlemezsin
  • Değil. Nem suya yakın yerde olur. Suya yakın olmayan sıcak bir yere gidersen istediğin ortamı bulursun. Çöle gidebilirsin mesela...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nemin olması için sıcaklık olmalıdır sıcaklık için nem şart değil. Çöllerde gündüzleri hava sıcaklığı 50 dereceyi bulurken nem miktarı sıfır

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Lise coğrafya terk...Deniz kenarlarında nem olur.Git doğuya iç anadoluya,İstanbul veya Antalya gibi terlemezsin

Yazdigimi okumadin galiba antalya deniz kenarinda sipir sipir terlemedgmi soyluyorum.

Okudugum okulu bilsen dudaginda ucuk cikar ayrica

• quote:

Orijinalden alıntı: son feci adam

Değil. Nem suya yakın yerde olur. Suya yakın olmayan sıcak bir yere gidersen istediğin ortamı bulursun. Çöle gidebilirsin mesela...

Fakat bu zamanlar eylulde antalyada denize yakin bir yerde sipir sipir terlemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

quote:

Lise coğrafya terk...Deniz kenarlarında nem olur.Git doğuya iç anadoluya,İstanbul veya Antalya gibi terlemezsin

Yazdigimi okumadin galiba antalya deniz kenarinda sipir sipir terlemedgmi soyluyorum.

uçuklat bakalım dudaklarımızı önce nemin ne olduğundan baslayalım nem havadaki su buharı miktarıdır.sıpır sıpır terleten nem dediğimiz şey bağıl nemin yani havadaki nemin havanın taşıyabileceği neme oranının fazla olmasından kaynaklanır sıcaklık arttıkça bağıl nem azalır çünkü havanın taşıyabileceği nem miktarı artar bu yüzden aslında çok sıcak havalarda mutlak nem fazla olsa bile sıpır sıpır terlemezsin

• sıcak havanın nem taşıma kapasitesi soğuk havaya göre daha fazladır bu yüzden nem miktarı kışın arttığında yağmur yağar yazın artar durur
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuardsmanBob

quote:

quote:

uçuklat bakalım dudaklarımızı önce nemin ne olduğundan baslayalım nem havadaki su buharı miktarıdır.sıpır sıpır terleten nem dediğimiz şey bağıl nemin yani havadaki nemin havanın taşıyabileceği neme oranının fazla olmasından kaynaklanır sıcaklık arttıkça bağıl nem azalır çünkü havanın taşıyabileceği nem miktarı artar bu yüzden aslında çok sıcak havalarda mutlak nem fazla olsa bile sıpır sıpır terlemezsin

Kardes kitapta yazan seyleri ezberlemissin gelmis burda yaziyorsun. Direkt sorumun cevabini verir misin dunyada hangi yerler sicak ama asiri sicak degil esmeyen ama sipir sipir da terletmeyendir. (Yilin buyuk cogunlugu)

• quote:

quote:

Değil. Nem suya yakın yerde olur. Suya yakın olmayan sıcak bir yere gidersen istediğin ortamı bulursun. Çöle gidebilirsin mesela...

Fakat bu zamanlar eylulde antalyada denize yakin bir yerde sipir sipir terlemedim

Klimalı yerden çık knk

• ankara. sıcak ama kuru
  • quote:

quote:

quote:

Klimalı yerden çık knk

Ciktim kardes merak etme antalyali misin?

• güneşin yakınlarında nem olduğunu sanmıyorum, oralara bir bakın
  • TheYips kullanıcısına yanıt
    kardes derken biraz coğrafya-jeoloji öğren sonra bulursun cevabını sorunun
  • quote:

En sevdigim hava sicak,esmeyen ama sipir sipir da terletmeyen bir hava bunun icin nemin az olmasi lazim sanirsam

Fakat bakiyorum sicaklik fazlaysa nem de fazla oluyo genelde

Turkiyede ve dunyada benim dedigim ayarda hangi memleketler var?

Türkiye'de iç Anadolu bölgesi olabilir. Mesela güneşi sıcak gölgesi serin bölgeler senin aradığın

• Hakkari'nin çobanpınar köyü nemsiz bir sıcaklıga sahipti. Yazın askerliğim süper geçmişti.

• Güneydoğu=Sıcak..Gölgesi bile sıcak.Ama terletmez.Gecesi soğuk ama.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.