Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ambiante

Cep telefonu gibi sürekli yanımda olsun istiyorum.
    İnternette örnek fotolar benim için tatmin edici. Leica Q serisi de ilginç gelmiyor değil. Gönül ister Leica M10 ama bütçe müsade etmez :)

Peki sizce hangi lens bu cihazı en taşınabilir hale getirir. G serisi tüm lensler oldukça iri :)
    55mm F1.8 zeiss,
    hemen her konuda kullanabileceğiniz genel maksatlı bir lens
    boyut olarak ufak, keskinlik olarak süper bir lenstir.

35mm F2.8 zeiss
    yine genel maksatlı ,ve boyut olarak en ufaklardan

50mm F2.8 Sony
    Daha uygun fiyatlı ,zeiss 55mm ye alternatif olarak.
  • digi555 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür yorumlarınız için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Çok teşekkür yorumlarınız için
    Rica ederim
  • sony türkiye fiyatlandırma eleştirisi için 24mm gmaster hakkında Ekşide yazılmış;

ALINTI
    sony türkiye tarafından neye göre fiyat belirlediklerini merak ettiğim lens,

öncelikle 24 gmaster lensin fiyatları şöyle:
    amerikada vergiler dahil 1.520 usd (7.980 tl)
    türkiyede vergiler dahil---------------12.250 tl.

sonynin 85 gmasterın fiyatları şöyle:
    amerika vergiler dahil 1.950 usd (10.237 tl)
    türkiye vergiler dahil -------------- 9.400 tl

bir başka lensi karşılaştıralım 16-35 f2.8 gmaster:
    amerika vergiler dahil 2.380 usd ( 12.495 tl)
    türkiye vergiler dahil -----------------15.000 tl

şimdi sony türkiyeye sorularım şunlar:
    24gmden daha pahalı olan 85 gm lensi nasıl amerikadan daha ucuza 9.400 tlye satıyorsunuz?

24gmden amerikada 860 usd (4.500tl) pahalı olan 16-35i türkiyede nasıl sadece 2.500 tl yükseğine satıyorsunuz?

24gm nin fiyatını neye göre belirlediniz amerika fiyatından nasıl oluyorda 4.250 tl daha pahalı olabiliyor?

dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir fiyatlandırma örneği yok almanya ingiltere vs. hepsi amerika fiyat oranına göre aynı oranda fiyatlandırılmış ama gel gör ki sony türkiye usd krizini fırsata çevirme peşinde.
    ALINTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 11 Şubat 2019; 11:10:44 >

• konu çok pasif.
    dh'da sanırım fotoğrafçılık çok ilgi görmüyor.
    Sizlerin takip ettiği başka forumlar var mı?
  • quote:

konu çok pasif.
    dh'da sanırım fotoğrafçılık çok ilgi görmüyor.
    Sizlerin takip ettiği başka forumlar var mı?
    Forumun genel durumu bu aslında eskisi gibi fazla yazan ve paylaşım yapan yok.
  • Kış yeni geldi buralara :) Bu lensle bu kadar oluyor
     SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Sel 18-105/4 - 65 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 63 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 61 by Tayfn, on Flickr

• Arkadaşlar merhaba, sony full frame makinam için lens arıyorum. Kullanım alanım biraz geniş; portre fotoğrafları ve belgesel özelliğinde kısa videolar çekmeyi düşünüyorum. Şu ana kadarki araştırmalarım beni Tamron 28-75 f2.8 lense yönlendiriyor. Ama zeiss 55mm 1.8 de genel kullanım için tavsiye ediliyor. Bu konuda tavsiyelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlkanersin -- 10 Mart 2019; 23:54:16 >
  • vlkanersin V kullanıcısına yanıt
    İşin içinde video'da olduğu için tamron almak daha mantıklı bence okduğum kadarı ile çok iyi bir lens hatta dp senenin en iyi lensi olarak seçmiş.
    evet tamronu çok övüyorlar ve gerçekten güzel lens tek eksiği ışığın yetersiz olduğu yerlerde netlemesi 24-70 gm gibi çalışmıyor, çekim yapmayı duşundugunuz yerlerde ışık problemi yoksa tamron yok her türlü ortamda çekim için 55.1.8.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Tamron benimde yaptığım araştırmalar neticesinde içine siniyor. İhtiyaçlarımı karşılayacak diye düşünüyorum. Normalde prime lensleri tercih eden biri olmama rağmen bütçe sebebiyle alabileceğim lens ile sabit odakta kalmak istemiyorum. Lensi alırsam edindiğim tecrübeleri buradan paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ambiante A kullanıcısına yanıt
    28 f2 den daha taşınabilir yok...metabones ve takıntı saplantı haline getirdiğim 24-70 II lensimle çok mutluyum...ama biraz daha açık diyafram ve taşınabilir olsun deyip bir de 28 f2 aldım ki sanırım uzun süre kalacak cihazda ben beğendim (kolay beğenmem hatta hayatta beğenmem)lens çok hafif (en hafifi sanırım makinede yok gibi)süper hızlı af sıfır ses...Tüm video sevenlerde var youtubede arayabilirsin...ve fotoğraf sonuçları gayet iyi...24 70 i aratmıyor diyebilirim ki hemen her 10 bin lira olmayan lens gibi merkezdeki o muhteşem keskinlik kenarlarda haliyle biraz düşüyor ki bu hali bile beni fazlaca tatmin etti (tekrarlıyorum ben beğenmem kım kım adamım)
  • 2 senedir slr makinem var a6000, d5500 den sonra a7 ye geçtim ama tam olarak çekmede yeniyim. bunlarda taze

Sony ILCE-7
    FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS

Ahmetbey Köyü by serdar günaydın, on Flickr

Ahmetbey Köyü by serdar günaydın, on Flickr

Tavşancıl by serdar günaydın, on Flickr

Tavşancıl by serdar günaydın, on Flickr

bende beğendim ama titreşim önleyici yok. a7 içinde sıkıntı, a7m2 ye geçince düşünüyorum bu lensi
  • A6000 + Sony 50mm F1.8

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    28-70 pek beğenilmiyor nedense sanki 16-50 ile aynı muameleyi görüyor, Tabi 16-50 ile çekilmiş öyle fotoğraflar varki eleştiri yapanların eline en iyi lensleri versek yine çekemeyebilirler Flickr'da bir çok örnek var, A7 II güzel makina geçmeye değer bence tabi öncelik lens olmalı.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    28 70 için yorumlar iyi. bende beğeniyorum bu lensi. hatta bir kaç yorumda 24 70 f4 ü almaya değmediğini yazıyordu

• A7 ii ve tamron 90 mm f2,8 makro ile makro hariç herşeyi çekme çalışmalarım

• Bunlar da öyle

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.