Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (2133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
42.839
Cevap
1.510
Favori
2.901.763
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21312132213321342135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5 farklı ürün alabilirsin. Ve ya diğer şekilde farklı ürünlerden 5 adet alabilirsin. Ama zaten bir siparişte 5 ürünle sınırlama diye bir şey yok. Karıştırıyorsun. Bir ay içinde 5 adet sipariş sınırı var. Ama bir sipariş içinde dilediğin kadar farklı ürün olabilir (ama abartırsan yani ticari bir iş döndüğünü düşünürlerse misal 15-20 adet belki daha az, sıkıntı olabiliyormuş). Aynı üründen ise ikiden fazlası sıkıntı. Bu şekilde biliyorum.

• BlackEagle kullanıcısına yanıt

bu arada forumda bizim mesaj sayısını sıfırladılar mı? 10 yıllık üyelerde yüz ikiyüz mesaj attığı görünüyor. benim de aynı şekilde.

• Öyleyse aynı üründe 2 adet kuralına dikkat ederek siparişime 10 adet ürün de ekleyebilirim. Bu konuda hemfikirsek sorun yok. Öğrenmek istediğim tam olarak buydu çünkü. Teşekkürler.

• timucinpusat kullanıcısına yanıt

Sıcak fırsatlar, ikinci el vs gibi bölümlerin mesajları diğer bölümlerden bağımsız sayılıyor. Burada gördüğünüz mesaj sayınız sadece bu bölüme attığınız kadarı oluyor.

• evet bu şekilde diye biliyorum. tek siparişte farklı ürünlerde adet sınırı yok. ama amazon.com.tr açıklamada yine de sizin gümrüğün sağı solu belli olmaz demiş.

alıntının en aşağı kısmındaki son iki maddeyi okuyun.

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 23 Mayıs 2024; 17:11:50 >
  • BlackEagle kullanıcısına yanıt

ayrıca şu açıklamanın 5. maddesine bakın

Aliexpress Ana Konu •
  • evet totalde 187 dolarlık siparişimi vermiş bulunmaktayım. vatana millete hayırlı olsun.

Hangi siteden aldın hemşerim? Kargo dahil mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @BlackEagle @timucinpusat

Ben 6 tane küpe siparişi verdim, toplamda 20 euro falan tuttu ama gümrüğe takıldı. Hepsi birbirinden ayrı küpelerdi. Takılınca bu sefer 6 küpenin birini çıkarıp 5 tane sipariş verdim ve 10 gün içinde sorunsuz şekilde ulaştı kargom. Diğer 6 tane için 2 hafta sonra satıcının taahhüt ettiği teslimat süresi dolunca dispute açacağım. Kanun olarak 5 taneden fazla ürün geçmez diye bir ibare görmedim ama kendi yaşadığım tecrübeye göre bu şekilde oldu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 23 Mayıs 2024; 21:41:24 >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt

paketin şans eseri geçmiş,6 ticari 5 değil mi? sende de iyi cesaret var normalde 3'ün üstünü ticari sayıyorlar,ama bu hiçbiryerde yazmıyor,ali dispute red verecek büyük ihtimal gümrük senin sorunun haklılarda kafasına göre paketlere el konulan ürünlerin parasını niye ödesinler.

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt

Aliexpress

150 euro bir satıcı 23 euro bir başka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Iyi cesaret vallahi...

• Son siparişim 5 günde geldi ahali. Aga bu nedir ? 18'inde akşam sipariş vermiştim. Simdi şubeye gelmiş. Zaten şubeye teslim söylüyorum. Birazdan almaya giderim : )

sorgu memuru adanalı hemşehrim sendin demi yanlış hatırlamıyorsam? iyisin inş.

şimdi burada cesaret gerektiren bir durum yok. çünkü bu iki sipariş. biri vergi dahil(!) 149.52 euro diğeri de yine vergi dahil 23 euro. yani her ikisi ayrı olduğu için sorun olmaz. gümrükten geçerken tek tek geçecekler, ayrı paketler, ayrı satıcılar ve ayrı zamanlama ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 24 Mayıs 2024; 11:51:44 >
  • Amphitritel kullanıcısına yanıt

bizim yurtiçi satıcılardan, kargolardan daha hızlılar. inanılır gibi değil ama gerçek. dün akşam sipariş verdim aliexpress'ten sabah baktığımda gönderilmişti. d&r dan bi kaç kitap sipariş verdim geçen. 5-6 gün sonra kargoladılar. kargo da iki ya da üç gün sürmüştü.

• complete_ kullanıcısına yanıt

4 tane saat kordonlu bir siparişim daha geçti aynı süre içinde. Farklı ürünler niye ticari olsun ki? Veya 4 niye ticari? 4 tane farklı kordon alıp her hafta farklı bir kordon takmak istiyorum mesela. Bunda garip bir şey yok bence. 20 tane alırım, ona ticari derlerse sesimi çıkarmam ama 4-5 ürüne de ticari dememeleri lazım. Sayı sınırı bence 10 civarı olmalı. Tabi tek ürünlerin bile gümrüğe takıldığı olabiliyormuş, kanunu bile farklı şekilde uygulayan gümrük memurları vardır mutlaka. Vergisini verip aldığımız şeyleri bile almak için kırk takla atıyoruz. Herşeyimiz gibi bu da ilkel.

• 150$ sınırı için satıcıya ürünü 50$ kargoya 100$ yaptırsam sıkıntı çıkar mı ki üstüne birde vergi eklencek kargo fiyatı dahil değil diye hatırlıyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • redali kullanıcısına yanıt
    Ptt öyle yazdırdın mı yemiyor, kapıda ekstra vergi alıyor... Ürün bedelinin on beşte birini kargo ücreti oluşturmalı..

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Karışık beşli tek pakette varsa al...

Vergiyi zaten aliexpresste ödüyoruz. Geçen 22$lık ürüne 8$ kargo bayıldım sadece, ekstre vergi çıkması gerekirdi o zaman

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 21312132213321342135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.