Şimdi Ara

GRUNDIG 48VLX8586 BP Beko B48L 9583 5B Arçelik A48L 9583 5B

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
5
Favori
12.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000-2500 öneri üzerine dallas bu modeli tavsiye etti.vestel 48ua9300 ile ikisi arasında grundig 8586 demiş.fakat ne ürün kullanıcı yorumları var,ne markayı kullanan,ne servis hakkında bir yazı var. Hatta Türkiye de internet üzerinden sadece hepsi burada ve teknosada satılıyor anlam veremedim. Kullanan eden yok mu bu tvyi.Birde beko ve arçelik markası adında aynı model var fakat onların kod numaralarını bulamadım şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 14 Ağustos 2016; 23:00:14 >

• Kullanmadım ama teknosada yaklaşık 2-3 saat karşılaştırma yaptım diyebilirim (forumistanbuldaki promotör arkadaş sağolsun)

8585 serisi va panel gerçek panel 50hz

8586 serisi va panel gerçek panel 100 hz

8600 serisi ips panel gerçek panel 100 hz (yazılımla 1500-1800)

9600 serisi ips panel gerçek panel 100 hz (yazılımla 1900-2000)

Kendi gözlemlerim 8586 serisi siyahları çok daha başarılı durumda va olduğu için ama hdr 4K bir video gösterdiler orada hdr olmadığı için ışık vurmayan yerler kapkaranlık duruyor tvde (hdr nerede kullanırım ortalama bir tv arayan biri olarak bilemiyorum) 48" olanı 2500 lira

8600 ü de izledim 9600 ile benzer gibi 49 olanı ama nedense renk dolgunluğu 9600 den bir tık daha altta gibi

Lg 850v de baktım özellikle ama banding olayı o kadar fazlaki 2. Videoda kapattım (tv renk ayarlarını oynamamıza rağmen nedense siyah renklerin etrafındaki ışık patlamalarını yok edemedik)

Philips 6501 serisi bir tv ips olmasına rağmen lgden daha iyi görüntü verdi ama 8586 daha iyi geldi bana orada anladım bana va panel bir tv lazım. Tek eksik yanı hdr olmaması ama hdr bir video açmadıkça çok aramayacağımı da biliyorum.

Hdr de olsa grundig 8586 piyasa samsung falan bırakmayacak bir tv ( ses olarak da çok iyi 2.1 sistemi var)

Edit: sizin istediğiniz cevap olmadı belki ama işinize yarayacak bilgiler verebilmişimdir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 13 Ağustos 2016; 20:41:05 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hay Allah razı olsun arkadaşım. Şu hdr olayı nedir? Tv nin smart özelliklerine ve tarayıcı performansini test ettiniz mi? Görüntü kalitesi nasıl. Ses.olayında herkesin beğenisini kazanıyor o tamamdir.

Bu tv yi çok ciddi düşünmeye başladım, dallas ta önerince. Gerçek 100 hz oluşu,va panel ses istemi falan özellikleri baya iyi. Teknik servisi,yazılım desteği konusunda durum ne acaba.

Böyle bir tv nin hiç kullanıcı yorumunun olmaması,daha önce hiç arçelik beko grundig kullanmamam, sadece 2 sitede satılması beni düşündürüyor.

mesela bir arkadaşta sormuş daha önce, lg webos,sony android,vestel smart,samsung tizen kullanıyor. peki bu arçelik,bko grundig te durum nedir?
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    High Dynamic Range (HDR) En az üç adet çekilmiş aynı kadraja ait farklı pozlanmış fotoğraflar yazılım sayesinde karanlık ve aydınlık yerleri belli bir mantık dahilinde yeniden değerlendirilerek dördüncü ve göze hitap eden bir fotoğraf oluşturulur. 0 poz değerinde karanlık çıkan yerler + pozlanmış kareden, aydınlık çıkan yerler - pozlanmış kareden alınır. Böylece ışık dengesizliklerinin olduğu ve detayların kaybolduğu fotoğraflardan tüm detayların barındıran HDR uygulanmış kare elde edilir.

Videodaki olayını kısaca basitçe anlatmak gerekirse hdr kamerayla alınan görüntüde 3-4 farklı şekilde pozlanmış (farklı ışıklandırma) görüntüde karanlık yerler dahi aydınlık olarak görünebiliyor. Belki tvnin yazılımsal bir desteği olması bile yeterli (belki de donanımsal bir çip ile hallediliyor/ açıkçası bilgim yok) bunun sonucunda sahnelerdeki karanlık yerler dahi aydınlık oluyor. Tabi hdr videolar 10bit ve yaklaşık saniyede 50.000 bitrate gibi bir akıcılık sağlıyor.

Teşhirdeki VA panelli 8586 da hdr video açtığında sahnede en öndeki yerdeki nesneler gayet net görünürken arkadaki karanlık yerler kapkaranlık kalıyor kesinlikle ışıklandırma yapılıp (hdr) gösterilmiyor ama hdr destekli bir tvde videoyu çok rahat izleyebiliyorsunuz. HDR video/yayın izlemedikçe farkında bile olunmayacak bir şey ama hdr olayı önümüzdeki birkaç senede nasıl bir getiri yapacak açıkçası kestiremiyorum.

Aradaki 400-500 liralık fark değer mi kestiremiyorum açıkçası

SMART intera@ctive TV 4.0 diye bir yazılımı var malum ne android ne tizen ne de webos. Grundig`in kendi linux tabanlı yazılımı dedi ama öyle midir bilemiyorum. Uygulamalar arasında geçişler gayet hızlıydı gözlemlediğim kadarıyla tvnin.

Teknosalardan birinde teşhirlerini karıştırın derim, İstanbulda olsaydınız forumistanbulda bir güzel araştırır denerdik tvleri.

Bu 8586 modelinin galiba Arçelik-Beko da karşılığı 9583 serisi olmadı onlarda da bir karşılaştırma yapın yakın bir bayide teşhirde ürün varsa.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/39683-43086-48516-52435-53987/grundig-48-vlx-8586-bp_beko-b48l-9583-5b_arcelik-a48l-9583-5b_grundig-49-vlx-8600-bp_grundig-49-vlx-9600-sp/

Mesela şu videoda 0:15`ten sonra bayan yürürken gölge taraftaki duvarda taşları çok rahat görebiliyoruz hdr tvde ama 8586 da oralar kapkaranlık kalıyor asla ne var ne yok görünmüyor gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 14 Ağustos 2016; 12:33:46 >

• Çok sağol dostum. Hdr şuan her ne kadar önde tutulmaya çalışılsa da benim çok takacağım bir olay gibi durmuyor. Keşke dediğin gibi istanbulda olsaydık o zaman sen ve belki bir kaç arkadaş daha buluşup çok daha detaylı inceleme ve yakından görme şansımız olurdu.. 9583 e bakayım,bulabilirsem aynı tv. Tekrar teşekkürler,tekrar gidersen gözüne çarpan tv olursa bir haber verirsin...
  • UP!!!

Haydi beyler belki de 2016 yılının fiyat performans ürünü ile karşı karşıyayız.Kullananlar, mağazada test edenler bir görüşü çok görmesin...
  • 8585 i eklemiştim favoriya ama 50 hz ise 8586 olarak değiştirdik. grundig hoşuma gitti ses sistemi ilede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de VLX 9600 ü takipteyim. Normalde plazma kullanıcısıyım, 4K Led e geçiş yapacağım. Ancak bir yıldır LG, Samsung, Philips'in problemlerini takip etmekten midem bulandı. VLX de olmazsa uzunca süre Oled lerin uygum fiyatlara inmesini bekleyeceğim. Ama dediğiniz gibi düzgün inceleme-yorum yok, satın alınmıyor fazla anlaşılan.

• Grundig 49 VLX 9600 SP bu modelin İPS panel olduğu kesin mi bilgi bulamıyorum
  • Teknosadaki sorumlu IPS olduğunu belirtmişti.

• Şu grundigilerin bir incelemesini bulayım dişimi kırıcam :)))
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    48 VLX 8586 nın alman versiyonu VLX 8582 BP
    http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-linienprogramm/ultra-hd/48-vlx-8582-bp

49 VLX 8600 ün alman versiyonları GUS 8675 VE GUB 8678
    http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-linienprogramm/ultra-hd/49-gus-8675
    http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-linienprogramm/ultra-hd/49-gub-8678

49 VLX 9600 ün alman versiyonu GUS 9688
    http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-linienprogramm/ultra-hd/49-gus-9688

GUS 8675 ve GUB 8678 arasındaki farkı tam çıkaramadım ama özellik olarak bakınca bizdeki grundiglerle aynılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 17 Ağustos 2016; 13:45:22 >

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Sayende 2 dişimi kırdım :)) Şaka bir yana çok sağol bakalım neler demişler...

https://www.amazon.de/Grundig-48-VLX-8582-SP/dp/B016Y2U5K2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 17 Ağustos 2016; 0:24:42 >
  • Input lag konusu da önemli ama bu veriyle o iş zor gibi

• Kodlar değişmiş sanırım. Bugün Beko bayisine gittim; 9670 8570 gibi seri nolar vardı.

• Tuhaf tuhaf kodlar gelmiş. Miami, New York gibi.

Miami VLX9600'ün yenisi

New York 3D siz ve Micro Dimming yok harici olarak.

• BoSS_228 kullanıcısına yanıt
    Tv lerde dikkatini çeken budur dediğin bir model oldu mu 9683 incelediniz mi?

• GRUNDIG 40VLX8600 BP 40"102 Ekran [4K] 2x Uydu Alıcılı Smart LED IMMENSA TV Ben bu TV yi almak istiyorum arkadaşlar ilk önce beğenmemiştim ama şimdi hoşuma gitmeye başladı inşallah siparişi vericem 1999 TL HB bana özel 100 TL indirim veriyor 1899 TL alıcam gibi GRUNDIG 48VLX8586 BP Beko B48L 9583 5B Arçelik A48L 9583 5B

• quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

9683 muadili VLX 9600 ı gördüm. Hareket ve renkler güzeldi. İnternette bir iki tane 9600 için inceleme var, onlara bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoSS_228

quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

9683 muadili VLX 9600 ı gördüm. Hareket ve renkler güzeldi. İnternette bir iki tane 9600 için inceleme var, onlara bakabilirsiniz.

8600 ile 9600 ciddi olarak düşünüyorum

grundig müsteri hizmetleri 9600 İPS panel olduğunu söyledi biraz öncede 8600 panelini sordum cevap geldiğinde buraya yazarım
    9600 ile ilgili en çok çekincem İPS Panel olması onun dışında tüm özellikler harika ötesi
    9600 ile ilgili incelemeleri yaptığımda çoğu demo incelemeler olmuş bunların gerçeği yansıtmadığını düşünmekteyim zira sd kanal hd kanal 4 k yayın testi yapan bir test göremedim
    bu tv nin iki kabul edilebilir kusuru var
    biri hiç bahsedilmiyor ama elektrik vatt çok yüksek geldi bana ikincisi ise IPS panel
    özetlersek biri olurda bulursa 9600 testlerini yapar ve hoşuma giderse alırım aynı şekil 8600 içinde geçerli

Bu tvleri istanbulda nerde bulup inceleyebilirim bilen bilgisi olan var mı arkadaşlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.