Şimdi Ara

Show TV CANLI PARA=Üçkağıtçılık!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilmiyorum izleyeniniz var mıydı az önec final sorusu hangi nehir daha uzundur diye idi. Şıklarda Tuna Nehri ve Fırat Nehri vardı. Yarışmacılar tüm parlarını Tuna Nehri'ne koydular. Ve kazandilar. Fakat ben Fırat konusunda ısrarlıydım öyle kalmıştı aklımda. Hemen PC yi açıp araştırdım ve sonuçat Fırat Nehri Tuna'ya göre daha uzun Fırat 2800 km Tuna 2779 km...
    Bu ilk olmuyor bir kaç hafta önce Hangi edebiyatçımızın ad soyadının yazımında yanlışlık vardı diye soruluyordu yarışmacılar CEMAL SÜREYA şıkkına koydular paralarını ve kazandılar. Oysa ki Cemal Süraya yazımı doğrudur. Hikyesi ise şudur :
    Normalde soyisminde iki tane "y" bulunmaktadır fakat bir gün bir arkadaşınla iddiaya girer ve kendisinin kaybetmesi sonucunda "y" harflerinden birini sildireceğini söyler ve kaybeder tabi sildirir de... Bunu resmi olarak yaptırır ve nüfüs cüzdanına da o şekilde işlenir...
    Durum böyle arkadşlar yorumlarınızı bekliyorum

• sıçtık dedi sessizce az önce adam
  • quote:

Orijinalden alıntı: snksss

Arkadaşlar bilmiyorum izleyeniniz var mıydı az önec final sorusu hangi nehir daha uzundur diye idi. Şıklarda Tuna Nehri ve Fırat Nehri vardı. Yarışmacılar tüm parlarını Tuna Nehri'ne koydular. Ve kazandilar. Fakat ben Fırat konusunda ısrarlıydım öyle kalmıştı aklımda. Hemen PC yi açıp araştırdım ve sonuçat Fırat Nehri Tuna'ya göre daha uzun Fırat 2800 km Tuna 2779 km...
    Bu ilk olmuyor bir kaç hafta önce Hangi edebiyatçımızın ad soyadının yazımında yanlışlık vardı diye soruluyordu yarışmacılar CEMAL SÜREYA şıkkına koydular paralarını ve kazandılar. Oysa ki Cemal Süraya yazımı doğrudur. Hikyesi ise şudur :
    Normalde soyisminde iki tane "y" bulunmaktadır fakat bir gün bir arkadaşınla iddiaya girer ve kendisinin kaybetmesi sonucunda "y" harflerinden birini sildireceğini söyler ve kaybeder tabi sildirir de... Bunu resmi olarak yaptırır ve nüfüs cüzdanına da o şekilde işlenir...
    Durum böyle arkadşlar yorumlarınızı bekliyorum

sonuçta birşey kaybeden yok kazanan var

ama dediklerin doğruysa neden öyle bir şey yapmışlar anlayamadım

• şimdiki salaklarda hamamda ne bulunmaz sorusunda kurnaya para koydu:D
  • kazanmışlar işte daha ne istiyon
  • ya kasten olduğunu düşünüyorum ya da araştırma ve teknik birim yetersizliği
  • Tuna Nehri tabii ki daha uzun. Yanlış araştırmışsın.

Edit: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rivers_by_length

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Algol -- 16 Kasım 2010; 21:02:39 >
  • Türkçe Vikipedide dikkatli bakarsan sağ tarafla sol tarafta bile farklı sayılar yazıyor :)
  • kaybetseler sitemini anlıycam da kazanmışlar neden kızıyorsun?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.