Şimdi Ara

Kapsam dışı belgesi kalktı...(DHL vs kullanmayın) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
10
Favori
9.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Nickimi_kedi7 gümrükte tartırmasına rağmen ürünü alamamıştı bu belgeye gerek var zaten belgenin adı kapsam dışı belgesi ama sizin gümrükteki memurlar anlayışlı çıkmış keşke hepsi öyle olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt_Kaya -- 11 Haziran 2016; 14:50:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

ben şu cihazda sorun yaşadım belge bekliyorum ama dhl ile geldiğinden sorun olabilir normal kargo ile daha kolay geçer
    http://www.banggood.com/XK-X100-With-3D-6G-Mode-Inverted-Flight-2_4G-4CH-6-Axis-LED-RC-Quadcopter-BNF-And-RTF-p-1039066.html

Aslında bu da ufak baya
    İstanbul'da iseniz arkadaşın dediği gibi gidip almayı deneyebilirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

Nickimi_kedi7 gümrükte tartırmasına rağmen ürünü alamamıştı bu belgeye gerek var zaten belgenin adı kapsam dışı belgesi ama sizin gümrükteki memurlar anlayışlı çıkmış keşke hepsi öyle olsa

Anladım hocam teşekürler iş şansa bakıyor belge yoksa

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    aynen 500gr altında aldıysan sorun olmayacaktır olsa dahi en fazla ukime gidip ispatlarsın kutuyu açarak.

• Ayın 6 sında belgeyi gönderdim 7 sinde sivil havacılıga ulaştı 8 inde yazıyı hazırlayacak olan uzman yardımcısı aradı ve ilerde bana sorun yaratabilecegınden satıcıdan fatura istememi istedi. Ben şöyleydi böyleydi derken siz faturayı isteyin bende arkadaşıma bir sorayım dedi.5 dk. Sonra tekrar aradı ve faturaya gerek kalmadı yazınızı hazırlıyorum dedi. Umarım önümüzdeki hafta içinde gelir yazı. Bu arada postacı imza ile mi teslim ediyor yazıyı

• biz bu cihazları nerede uçıracağız şimdi, bugün Maltepe sahilde açık alanda 10 15 dakika kadar uçurdum, ardından güvenlik geldi yasak dedi 17bin lira cezası var dedi ne saçma ne tabela var nede başka bişey..

• termomen kullanıcısına yanıt
    insanların yoğun olmadığı bölgelerde serbest diye biliyorum diğer kısımlar için izin almak gerekiyor
  • İstanbul'da insanların olmadığı yer bulmakta samanlıkta iğne aramaya benziyor, ormana gitsek cihazın kaybolma riski daha fazla.. en iyisi köyde oynamak..

• termomen kullanıcısına yanıt
    shgm arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz ama parklarda serbesttir diye tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: termomen

biz bu cihazları nerede uçıracağız şimdi, bugün Maltepe sahilde açık alanda 10 15 dakika kadar uçurdum, ardından güvenlik geldi yasak dedi 17bin lira cezası var dedi ne saçma ne tabela var nede başka bişey..

Güvenliğin cahilliğinden kaynaklanıyor büyük ihtimalle 500 gram altı drone ları uçurmak için kayıt yaptırmaya dahi gerek yoksa yasak olması saçmalık

Geçen de iphonedo nun dji phantom incelemesini izledim adam o boyuttaki bir drone u hiçbir sorun olmadan Amerika da sahil de çatır çatır uçurdu arayıp bir sorun olur mu diye de bilgi aldı hiçbir sorun çıkmadı

Biz burada 100-200 gramlık drone almak için 40 takla uçurmak için bi 40 takla daha atıyoruz

• http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_230472.html

bu drone'dan 1 paket içerisinde 3 adet sipariş geçtim hocam.

Türkiyeye indiğinde sorun yaşar mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ment

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_230472.html

bu drone'dan 1 paket içerisinde 3 adet sipariş geçtim hocam.

Türkiyeye indiğinde sorun yaşar mıyım?

Bu ara gümrük işlerine el attı devlet. Bir şeyler değişiyor. Aslında takılmaması lazım ama birden fazla diye ticari alım muamelesi yapmaları muhtemel. Sorun olabilir yani, şans işi.

https://teknoseyir.com/yurt-disi-alisverislerde-yeni-gumruk-kurallari-ne-getiriyor

• bu gün konya pime gittim gerekli belgeleri verdim adam" büyük ihtimalle veririz belgelerde eksik yok gibi yarın muayene memuru gelecek o karar verecek ama belgelerde geçmemesi için hiç bi sebep yok" dedi bakalım yarın ne çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt.us

bu gün konya pime gittim gerekli belgeleri verdim adam" büyük ihtimalle veririz belgelerde eksik yok gibi yarın muayene memuru gelecek o karar verecek ama belgelerde geçmemesi için hiç bi sebep yok" dedi bakalım yarın ne çıkacak.

şimdi aradım pimi, yarın dağıtıma çıkacakmış
  • Dün shgm dosyayı hazırlayıp zarfta ptt aps ile gönderdim kabul edilmedi yazıyor posta takibinde nedeni ne olabilirki
    Kapsam dışı belgesi kalktı...(DHL vs kullanmayın)
  • Benim kapsam dışı belgesi an itibariyle elime ulaştı. 15 Haziran'da yollamıştım. Kargo ise şu anda UKİM'de. Denizli'ye geldiğinde belgeyi isterlerse süreci yine anlatırım burada.
  • SHGM den gelen KAPSAM DIŞI BELGESİnde ne yazıyor, ad soyad yazıyor mu? Yani mesela daha önce JJRC H26 için kapsam dışı belgesi alan kişi belgeyi bana gönderse ben de kullanamaz mıyım? Kişiye özel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknolojiAvcısı

SHGM den gelen KAPSAM DIŞI BELGESİnde ne yazıyor, ad soyad yazıyor mu? Yani mesela daha önce JJRC H26 için kapsam dışı belgesi alan kişi belgeyi bana gönderse ben de kullanamaz mıyım? Kişiye özel mi?

O belgeyi almak zor bir şey değil. 1 hafta içinde hiçbir sorgu/görüşme falan olmadan elinize geçiyor.

Evet ad/soyad yazıyor. Öyle otomatik bir yazı değil. Uzman yardımcısı imzalı falan yolluyorlar.
  • Arkadaşlar Merhaba ,

Evraklarım tam fakat dilekçeyi imzalamayı unutup göndermişim ondan dolayı iade etmişler yeniden dilekçeyi imzalayıp gönderdim dün itibari ile teslim almışlar evraklarımı bilginiz olsun.
  • Teşekkürler, belgeyi almak kolay da ben bayramdan önce almak istiyorum, 2 gündür SHGM telefon ile ulaşılamıyor. Siz nasıl, ne zaman ulaşıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.