Şimdi Ara

Sherlock Holmes Chapter One Türkçe Dil Desteği Yayınlandı! ( AiBell Game Localization)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
3.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sherlock Holmes Chapter One Türkçe Dil Desteği Yayınlandı! ( AiBell Game Localization)

Bu hikâye tabanlı dedektiflik macerasında genç Sherlock Holmes, annesinin ölümünü araştırmak için gittiği egzotik ve tehlikeli Akdeniz adasında kendini kanıtlamakta zorlanıyor.

Sherlock Holmes Chapter One Türkçe Dil Desteği Yayınlandı! ( AiBell Game Localization)

Efsanesi Seninle Başlıyor!

Sherlock olarak bu açık dünya dedektiflik macerasında verdiğin kararlarla namın yürüyecek. Aldatmaca, şiddet ve çıkarımlar, elinde olan yeteneklerin sadece bazıları. Gizemli yardımcın ve akıl danıştığın arkadaşın Jon da yanında.

İster sorunları çözmek için kaba kuvvet kullan, istersen de aklını kullanarak zaaflarını tespit ettiğin düşmanlarının bir adım önünde ol. Araştırmacı yeteneklerini güçlendirdikçe hangi durumun ne gerektirdiğine karar ver. Geçmişinle yüzleşerek kaderinde yazan efsaneye dönüşme zamanın geldi.

Sherlock, Sherlock Olmadan Önce

Yetişkinliğe geçiş aşamasında genç bir süvari olan Sherlock ile daha önce hiçbir oyunda veya hikâyede olmayan yollarla itibar kazanacaksın. Efsane olmadan önceki genç kibrini ve saflığını hiç görmemiştik. Artık bu zamanları yaşayacaksın.

Küresel Soruşturma

Bir sonraki ipucunun nereden geleceğini asla bilemezsin. Gerçeğin peşinde, ipuçlarını, dedikoduları, kılık değiştirmeyi, etiketleri ve belirlenmiş kanıtları kullanarak şehri keşfet ve aklında sağlam bir dava kur.

Sakinliğini Koru

Silahlar bir yere kadar yardımcı olur, ancak havalı tarzını korumak için yapabileceğin şeyler de var. Düşmanın zaaflarını parlak gözlem yeteneklerinle ortaya çıkar veya ortamın şartlarından faydalanarak düşmanı ellerini kirletmeden alt et.

Farklı Bir Jon

John Watson'dan önce, en yakın ve tek arkadaşın olan farklı bir Jon vardı. Sahiden, kimdi o?

Kararan Bir Gelgit

19 yüzyılda geçen, hareketli ancak cennet hariç her yere benzeyen bir Akdeniz adası. Adalıların geleneklerine bağlı olması ve yabancıları dışlaması senin işini daha da zorlaştırırken, politik yozlaşma ve suçlar tavan yapmış durumda.

Hakikat ve Yalanlar

Her hikâyenin iki yüzü vardır ve gururlu adalılar da farklı bir hakikat ve adalet algısına sahip. Gerçeği ortaya çıkarmanın yarardan çok zararı olup olmadığına karar vermek ve nasıl bir insana dönüşeceğini belirlemek sana kalmış.

Yapımcılığını Frogwares'ın yaptığı ünlü dedektif Sherlock Holmes serisinin son oyunu olan Sherlock Holmes Chapter One, Türkçe dil desteğiyle birlikte çıkışını gerçekleştirmiştir. Keyifli oyunlar dileriz :)

Steam: https://store.steampowered.com/agecheck/app/1137300/

Play Station Store: https://store.playstation.com/tr-tr/product/EP5205-PPSA01978_00-SHCOFROGWARESUAK

Xbox: https://www.xbox.com/tr-tr/games/store/sherlock-holmes-chapter-one/9p7wx4xl1pwt

AIBELL GAME LOCALIZATION

Web Sayfamız: http://www.aibellgame.com

Twitter: https://twitter.com/Aibell_Game

Facebook: https://www.facebook.com/aibellgame

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aibellgame

Genel İletişim: contact@aibellgame.com

Geri Bildirim: feedback@aibellgame.com

• elinize sağlık

• Bu serinin eşi benzeri yok bayılıyorum, elinize sağlık.

• ellerinize emeğinize sağlık yama ile ilgili geri bildirimi hataları size nasıl iletebiliriz

• CounTRy678 kullanıcısına yanıt

feedback@aibellgame.com adresine geri bildirimlerinizi iletebilirsiniz.

Bizler tüm düzeltmelerimizi yapmış olsak da, bazılarının mevcut final sürümünde güncellenmediğini biz de fark ettik. Çıkacak olan ilk yama ile birlikte bu sorunlar çözülmüş olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AsRuleS kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tebrikler elinize emeğinize sağlık severek oynayacağım bir oyun Sherlock Holmes Chapter One Türkçe Dil Desteği Yayınlandı! ( AiBell Game Localization) 

• Emeğinize sağlık. Oyunu Türkçe dil desteği nedeniyle Steam' den orjinal olarak aldım ve başarılı bir çeviri olmuş. Diyalogların ve metinlerin öne çıktığı bir oyunda Türkçe olması önemli, emeği geçenlere teşekkür ederim.

• Elinize sağlık tebrikler 👏 Xbox'tan ön sipariş vermiştim ama türü beni sarmadığı için 2 saat oynayıp iade ettim. Türkçe oyuna destek olmak için indirimde tekrar alacağım

• Siparişini aylar öncesinden verdiğim gönlümün efendisi geldi şükürler olsun. Tadını çıkara çıkara yavaş yavaş oynayacağım. Çevirisi için defalarca istekte bulunsam da pek karşılık bulamadığım Sherlock'un Silver Earring ve Jack the Ripper eski oyunlarını bir çeviren olsa keşke. Bu türün müdavimlerini emin olun çok mutlu edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gundonumu -- 18 Kasım 2021; 19:16:31 >
  • Çeviri çok kaliteli olmuş. Ellerinize sağlık.

• STEAM yorumlarında elemanın biri TÜRKÇE ÇEVİRİ ile alakalı şunları yazmış:

"Türkçe dil desteği var AMA çevirisi rezalet. Hayran yapımı yama falan olsa "Ellerinden geleni yapmışlar" der geçerim, eğer profesyonel bir işse çeviriyi yapanlar amatör/çeviri & dil alanında yetkin değil, deneme metni diye millete yollayıp çevirtmişler gibi duruyor. İsimlerin & haritanın yarısı çevrilmiş yarısı bırakılmış. Oyunu Türkçe oynamak başımı ağrıttı fakat konuşmalar otomatik ilerlediği ve hali hazırda oynanış ve performansla ilgili sinirim bozulduğu için yayında simültane çeviri yapmaya üşenip mecburen Türkçe oynadım. "Sk Sokağı" "Devam etmek için herhangi bir DÜĞMESI basın" diyor ve geçiyorum bu konuyu. Bir miktar çeviriden bir miktar da öğreticinin yetersizliğinden ne yapacağımı anlayamadım, önceki Sherlock Holmes oyunlarına & bilimum dedektiflik içeren oyunlara gayet aşinayım, sıkıntının bende olduğunu düşünmüyorum."

Söylediklerinin doğruluk payı nedir acaba ?

• obasar84 O kullanıcısına yanıt

Çamur at izi kalsın, 2-3 gün önce bitirdim oyunu, ufak tefek hatalar var sadece, arkadaş abartmış.

• obasar84 O kullanıcısına yanıt

Ufak tefek de olsa gerekli düzeltmeler, oyunun çıkışından önceki aylarda düzeltilerek rapor edilmiş olmasına rağmen yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı oyunun çıkış tarihinde yayınlanamamıştır. Bu konudan Frogwares'ın da bilgisi ve haberi vardır. Aralık 2021'de yayınlanacağı önceden duyurulan "Patch 1" güncellemesiyle birlikte tüm bu hatalar giderilmiş olacaktır.

"DÜĞMESI" ifadesi ise maalesef Sony PlayStation platformunun yıllar öncesinde kendi içindeki bir ekip tarafından hazırlanan terminolojiye dayanılarak (mevcut PS Exclusive oyunlarını resmî olarak Türkçeye çeviren firmadan bahsetmiyorum) Frogwares'a ilettiği resmî bir talimattır, bir çeviri hatası değildir. "DÜĞMESI" ifadesi ne çeviriyi yapan AiBell Game Localization'ın ne de yapımcı firma olan Frogwares'ın hatasıdır. Ancak biz bu durumu da yapımcı firmaya açıklayarak "DÜĞMESI" ifadesini "DÜĞMEYE" olarak güncellettik. Bu işlem de Patch 1 güncellemesinde yerini alacaktır. İyi oyunlar dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsRuleS -- 2 Aralık 2021; 18:44:0 >

• türkçe çeviride bir problem görmedim de. oyun berbat, berbat derken bekleneni karşılamıyor.

ilk 2 oyundan bir farkı yok biraz daha açık dünya koymuşlar o kadar.

sinking cityde ilk çıktıgında oynadım bitirdim.yani vasat bir motor kullanılıyor.

işte next gen konsolun oyunu veya 2021 oyunu diyemiyoruz malesef.devil daughterın üstünde 1-2 tuğla koymuş gibi sadece.

oynanır mı oynanır türü sevenler için süper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 4 Aralık 2021; 19:44:35 >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.