Şimdi Ara

Shell Nitro Plus kullananlar yorumları Lütfen: (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
3
Favori
17.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

quote:

quote:

İlk nitro da aracın diagnostik ışığı yandı.aracı zorladım ama sönmedi .servise götürdüm.yakıt katkısından kaynaklanabilir dedi.bir parçası değişecek.menzil kesinlikle uzadı.dahada nitro-shell almam.hafta sonları Kadıköy'e gittiğimde totalden fulluyecem.hem 10 kuruş daha ucuz

Hayda!!

Aynen.serviste parça yokmuş sipariş ettiler.aracı verdiler parça gelene kadar sorunsuz kullanabilirsiniz dediler.işin ilginci aracı teslim aldığım zaman diagnostik ışık sönüktü.muhtelelen bilgisayardan söndürdüler.

Hangi parca hocam??

Söylediler ama İnan aklımda kalmadı.işlerim yoğundu kafa başka yerdeydi.basit birşey olduğunu söylediler.değişince söylerim ne olduğunu
    Bu arada diagnostik ışığının sönmesi için aracı zorladım biraz.dipgaz yaptım hiçte fena değil 68 beygir olmasına rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 12 Ekim 2013; 0:25:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İlk nitro da aracın diagnostik ışığı yandı.aracı zorladım ama sönmedi .servise götürdüm.yakıt katkısından kaynaklanabilir dedi.bir parçası değişecek.menzil kesinlikle uzadı.dahada nitro-shell almam.hafta sonları Kadıköy'e gittiğimde totalden fulluyecem.hem 10 kuruş daha ucuz

Hayda!!

Aynen.serviste parça yokmuş sipariş ettiler.aracı verdiler parça gelene kadar sorunsuz kullanabilirsiniz dediler.işin ilginci aracı teslim aldığım zaman diagnostik ışık sönüktü.muhtelelen bilgisayardan söndürdüler.

Hangi parca hocam??

Söylediler ama İnan aklımda kalmadı.işlerim yoğundu kafa başka yerdeydi.basit birşey olduğunu söylediler.değişince söylerim ne olduğunu
    Bu arada diagnostik ışığının sönmesi için aracı zorladım biraz.dipgaz yaptım hiçte fena değil 68 beygir olmasına rağmen

Valla ilk hizlarda biraz yavan ama boyle 60-70 sonrasi 150'ye kadar iyi uzuyor HDi

Peugeot candir ya

• Dizel yakıtı motoru çok titretiyor ama az yakıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fifth gear diye bir program var burda testini yapmışlardı yakıt aracın gücünde 5-6 hp lik bir oynama yaratmıştı ama araba 250 hp civarıydı sanırım yani bizim arabalarda 1-2 hp ancak farkeder bence gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Dizel yakıtı motoru çok titretiyor ama az yakıyor.

Şirvan nitro ile tüketim 5 e fırladı.araç sıfır ve kış mevsimine rağmen 4,8 den başlayıp aşağılara inmişti.kısa mesafe kullanımda daha çok yakıyor gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 12 Ekim 2013; 11:53:33 >
  • quote:

quote:

Şirvan nitro ile tüketim 5 e fırladı.araç sıfır ve kış mevsimine rağmen 4,8 den başlayıp aşağılara inmişti.kısa mesafe kullanımda daha çok yakıyor gibi geldi

Sehir dışı denedim oradan biliyorum abi. Sen hep sehir ici kullandığın icin daha iyi gözlemlemiş olabilirsin abi.

• quote:

quote:

quote:

Sehir dışı denedim oradan biliyorum abi. Sen hep sehir ici kullandığın icin daha iyi gözlemlemiş olabilirsin abi.

Şehirdışı aynı gibi.bu akşam karşıya geçecem yol boş olursa ortaya çıkar.
    Şehiriçi kısa mesafe daha fazla gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

bence parayı basana psikolojik etki eder. 100HP ve altı araçlarla öyle bir performans artışı olsa, araç satarken adamlar 90-110 hp diye ayrım yapma zahmetine girmezdi.

dizelde ses düşer en fazla.

ben artık total doco'dan katkısız dizel alıyorum, excellium, opet 2 türü de aynı. fark etmiyor. kötü istasyondan alıyorsanız farklıymış gibi gelir.

motor ömrüne etki eder. aracın motora daha uzun ömürlü olur performansı düşmez.
    yine fark olmaz dersen 10 numara yağ kullan araç gidiyor mu gidiyor . biyo dizelde olur

• Nitro plus ile ikinci fullemem ve aracın menzilinde bir değişim olmadı diye düşünüyorum.

Depoyu fulledikten sonra şehir içinde 9lt ortalamayla 100km kadar kullandım. Sonra Gebze'den İnebolu'ya tam 570kmyi 7lt ortalama ile gelerek uzun yol yaptım. Benzin bir çubuk kalmıştı. Sonra 50km daha yaptım ışık yandı ve tekrar benzin aldım.

Araçta hissettiğim özellikle Küre dağını tırmanırken aracın daha seri ve rahat bir şekilde ilerlemesi oldu. Daha önce de Shell V-Power 97 oktan kullanıyordum ve bir miktar fark olduğunu hissettim.

Bu arada depoyu fullerken 55lt benzin alıyorum. Araç Volvo V40 T4 180HP, 1530Kg boş ağırlık. Yolculuk bagaj aşırı dolu değilken iki kişi şeklinde yapıldı. Yani maksimum 1700Kg'lık toplam ağırlık vardı.
  • 3.depom

Ortalama yakıt tüketimi aynı olduğu halde menzili 20 km uzadı her zaman full depo 735 km yazan gösterge 750 küsür yazıyor
    motorun sesi biraz azaldı malum focusun ses olayı farkedilmeyecek gibi değildir
    birazcık performansta artış var özellikle alt devirlerde daha canlı üst devirlerde birşey yok

bugünde bakımdan çıktı araba daha bi kendine geldi
  • bugün aldım. kırmızı ışık yandı 10.07 litre 45 tl ye 204 km yaptım yandı. yokuşlarda anlık gösterge en fazla 6.0 idi. ort yakıt tüketimi 3.8 idi. Renault 2006 dyn... performansa gelince 170 180 le bir yere gitmiyoruz. o yüzden ekonomi puanım 0 performans puanım memur için 0....
  • Güncel fiyatla katkılı dizeller ile arasında 9 kuruş fark var.

Ortalama dizel bir araç için 6 litre diyelim 100 km de.

10.000 km kullanım için 10,000/6 = 1666 litre dizel gerekecektir.

Eğer yüzde 10 tasarruf ediyorsa 1499 litre bize yetecektir.

1499 * 4,46 = 6685
    1666 * 4,37 =7280

Kabaca eğer hata yapmadıysam 10.000 km de yüzde 10 tasarruf olduğunu düşünsek ki bence çok zor 600 TL kar sağlıyor.

Hiç tasarruf etmediğini sadece sessizleştiğini düşünelim.
    10 000 km de 150 TL zarar ederiz.
  • 100tl aldım belirgin bi fark göremedim, opet ultraforce daha iyi gibi geldi bana...
  • 100tl aldım belirgin bi fark göremedim, opet ultraforce daha iyi gibi geldi bana...
  • Astra J 1.4T de

+ daha sessiz
    + daha titreşimsiz
    + daha rahat üst devirler
    + uzun yolda ekonomi

- geç ısınan motor (motor ve turbonun geç yağlanmasına neden olabilir, aşınmayı hızlandırabilir)
    - geç ısınan motora bağlı olarak kısa mesafede tüketimde artış
  • Benim araç 124 beygir atmosferik motor...Öyle 97 oktan,gtl,nitro,mitro gibi şeyleri sevmiyor...95 oktan alıp yürüyorum...
  • bende hhiçbişey hissetmedim 1.4 TSİ Passat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Güncel fiyatla katkılı dizeller ile arasında 9 kuruş fark var.

1499 * 4,46 = 6685
    1666 * 4,37 =7280

Kabaca eğer hata yapmadıysam 10.000 km de yüzde 10 tasarruf olduğunu düşünsek ki bence çok zor 600 TL kar sağlıyor.

Hocam hesaplar güzel de, 100 km de 6 lt yakarsa 10,000 km de 600 lt yakar. Seninki biraz fazla olmuş
    Diğer söylediklerine katılıyorum.

• PO VMax'la daha uzun yol yaptığım için son iki depoyu PO'dan aldım öncesi hep Shell V Power o kalkınca Nitro + idi. Nitro Vmaxa göre çok daha sessiz çalışıyo çok daha rahat devirleniyodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Güncel fiyatla katkılı dizeller ile arasında 9 kuruş fark var.

1499 * 4,46 = 6685
    1666 * 4,37 =7280

Hocam hesaplar güzel de, 100 km de 6 lt yakarsa 10,000 km de 600 lt yakar. Seninki biraz fazla olmuş
    Diğer söylediklerine katılıyorum.

Ohhhyytssss yaptigim hataya bak. Sanirim lustrali fazla kacirdim bu ara, :D

Nick icraat uyumu oldu ustad seninki saolasin ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.