X

Yüzbaşı
07 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
359500 Gün Cezalı
357328 gün 5 s. 52 dk. kaldı
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar bu sene üniversiteye geçtim il dışında olacağım için ailemizdeki b8 passat ile gidemeyeceğim kanaatine vardık ve yeni araba bakmaya başladım kendime bütçem haliyle fazla yok 9000-15000TL Arası araç tavsiyelerinizi bekliyorum uzunca bi süredir 0 arabaya biniyoruz eski araçların kondisyonu olsun masrafı olsun hiçbir bilgim yok gün aşırı kullanılacak bi araç olucak sonuçta üniversiteye gidicez bu fiyatlara hangi araçları almam beni üzmez 2 yıl binilicek araca
Öncelikle hayırlı günler internette eksikliğini hissettiğim almak isteyenlerinde bilgi edinmesi sebebi ile bu incelemeyi yapma gereksinimi duydum ben bu buzdolabını alırken internette hiçbir bilgi bulamadım teknik veriler dışında onun için dolap dün geldi 1 gündür bizimle edindiğim tecrübeleri iyi veya kötü yanlarını size aktarıcam uzun uzun cümleler yazmak yerine + ve - yönlerini sıralayarak başlayayım ve sizinde sorularınızı yanıtlamayı düşünüyorum cekinmeden her türlü soruları sorabilirsiniz öncelikle alttan buzluklu model alıcaktım ancak alttan buzluklu modellerin buzluk bölümü klasik üstten buzluklu modellere göre daha büyük buda normal soğutucu bölümünün küçülmesine sebeb veriyor onun için tercih etmedim 2.tercih etmeme sebebim de buzluk kısmında aydınlatma bulunmuyor bosch vestel siemens arçelik markalarını gezdim ancak alttan buzluklu olupta aydınlatma olan göremedim bu aldığım cihaz inox modeli 2549 klasik beyaz rengi 2349TL Şahsen ben bunada karşıyım yani bir renk 200tl fark ettirmemeli beyaz renktede boya kullanılıyor inox modelindede boya kullanılıyor ve maliyet bu kadar artmamalı cihazın + ve - yönleri ile devam edeyim

+İNOX Modeli sıradan markalardaki gibi mat değilde üzerinde parlak bi malzeme ile kaplanmış bu göze çok güzel geliyor
+Akıllı dondurucu özelliği ile isterseniz buzluğu komple kapatabilip veya buzluğu normal soğutucu gibi kullanabiliyoruz veya soğutucuyu kapatıp sadece buzluk olarak veya soğutucu kapalı sadece buzluk kısmını soğutucu yapabiliyoruz
+Güç tasarrufu modu güzel çalışıyor cihazın dışında sensörler yardımı ile gündüz daha soğuk gece daha az çalışarak ılık bir şekilde yiyecekleri gereklı soğuklukta kendisi ayarlıyor
+Şok modu var 30dk da yeni koyduğunuz bir yiyecek vs dondurabiliyor
+Aynı şekilde alt taraftada şok modu tarzı birşey var işini gayet iyi yapıyor
+0 Derece Rafı kahvaltılıklarımızı buraya koyarsak siz buzdolabını 4 dereceye bile ayarlasanız o raf 0 derece kalarak normalden daha soğuk kalmasını istediğiniz yiyecek ve içecekleri oraya koyabiliyoruz
+Easy slide gayet işe yarıyor örnek veriyorum yemek dolu tencerelerimizi koyduğumuzda onları en dibe koyarız ve geri almak zor olur easy slide rafı çekmece gibi rafı kendimize çekerek ordaki tencereleri almak için dibe doğru uzanmak yerine onlar bize geliyor
+LED Beyaz gece aydınlatmaları çok şık ve kaliteli bir hava geriyor ve ledlerin hepsi dolabın içine değilde bazıları dolabın dış kısmına ayak bölümümüzü aydınlatıyor gece işe yarar
+Cihaz gerçekten sessiz bir cihaz kompresör çalıştığında bile evimde su sebili var ufak bir cihaz ondan daha sessiz çalışıyor
+Dolabın yan ve üst kısımları galaxy note 3 ve note 4 deki gibi plastik üstüne deri dokusu verilmiş hoş görünüyor
+Samsung şu anda alırsanız 3 Yıl garantiye ek olarak 2 yıl da hediye ediyor 5 YIL Gövde 10 Yıl motor garantisi gerçekten iyi
+5 Yıl üstüne garanti uzatmak istersenizde 70TL İsteniyor buda uygun bir fiyat.
Şimdi gelelim - yönlerine
- Cihazda üretim hatası mı desek ne desek bilemedim samsung yazısı yamuk yapıştırılmış ben rahatsız olmadım ancak göze çarpıyor herkezde olacak diye birşey yok dediğim gibi bu cihazdaki bir hata üretim hatası olabilir
-Dolap iç aydınlatması tek bir yerden aydınlatıyor yani her rafa ışık koyulmamış buda bir eksi en üst gözü doldurunca alt raflar biraz karanlık kalıyor
-Dolapta eski tip kapı sensörleri yok onun yerine manyetik sensör koymuşlar buda dolap kapakları açıkken aynı hizaya getirirseniz manyetik sensör kapıları kapalı sayıyor ve ışıkları kapatıp soğutmaya geçiyor
-Dolabın arka motor kısmında herhangi bir koruma kapağı yok buda bence bir eksikliktir oraya bir muhafaza kapağı koyulmalıydı
-Dolap çok fazla parmak izi tutuyor inox modellerinin kaçınılmazı ancak azaltılması gerekirdi şahsen
Dolap Fotoğrafları

Arkadaşlar e devlet üzerinden kocaeli üniversitesi dış ticaret 2.öğretime kayıt oldum bi belge verdi bana yazdırdım onu fakat şimdi başka ne yapmam gerekiyor harcı nereye yatırıcaz ne zaman yatırıcaz okula gittim ukala tipli birisi internette yazıyo herşey dedi baktım hiçbirşey bulamadım bidaha gitmeyede utanıyorum yardımcı olabilecek birisi varmı
Hayırlı geceler bugun buzdolabımı sattım yenı buzdolabı alıcam bugun kafamızda 2 adet model kaldı görünüş olarak ve marka olarak sevdiğimbir marka ancak ilk defa bu markanın buzdolabını alıcam önceden bosch marka buzdolabım vardı sattığım 10.yılında artık buzluk bölümü -6 dereceden yukarı çıkmadı sürekli uyarı veriyordu artık uyarı veren soğutmayan buzdolabı istemiyorum
1.model
http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/refrigerators/bottom-mount-freezer/RL4353FBASL/TR
2.model
http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/refrigerators/top-mount-freezer/RT46K6000WW/TR
Sizde bu 2 modelden hangisini tercih etmeliyim ve beni üzermi ilerde 10 yıl kompresör garantisi veriyor samsung zaten alırsak enaz 10 yıl kullanılıcak
Arkadaşlar malum siteden çinden alışveriş yaptım ancak kargo takibimi bi türlü yapamıyorum anlayan biri varsa kargo numaralarımı yazayım bi baksanız ne durumdalar kaç güne elime ulaşır ben istanbulda oturuyorum
03203008508 1. kargom
RI967408808CN bu 2.kargom
RF266607834CN bu 3.kargom
RS089324521CN buda 4.ve son kargom arkadaşlar tahminen bi 10 gün oldu sipariş vereli hiçbi bilgi alamadım veya beceremedim yardımcı olursanız çok sevinirim
Arkadaşlar lütfen yardım edin Turkcell den alınma m4 aqua telefonum sürekli kendi kendine kapanıp açılıyor bazen kapanıp kalıyo hiç açılmıyo elle açıyorum 2 gere servise gitti yazılım atıp geri yolladılar 2 kerede ben 1 kere yazılım onardım 1 kere flashtool ile yazılım attım hala kapanıp açılıyo bıktım artık lütfen bi çözüm varsa söyleymisiniz
Arkadaşlar boot camp ile windows kurmaya çalışıyorum yaklaşık 2 aydır denemediğim yol kalmadı herşeyi yapıyorum videolar yardımı ile en son iso dosyası seçiyorum disk bölünteme ekranı geliyor işte seçiyorum örnek 150gb mac 150gb windows fakat ilerle dediğimde disk bölüntülenemedi hatası veriyor ne yaptıysam çözemedim yardımcı olursanız sevinirim
Arkadaşlar ya videolarda görüyorum şu efekti nasıl veriyolar müziklere itunes vb gibi programlara ekleme şansımız varmı çok lazım bana dükkanda tv de müzik dinlerken bunlar çok hoş duruyor ama bulamadım https://www.youtube.com/watch?v=Xb0y9Rv1EM0
İyi günler bu incelemeyi internetteki bi kaç video dışında pek bilgi edinemediğim için kendi aldığım daha dün aldığım md101tu/a modeli bilgisayarımı tanıtıcağım inşallah alacak arkadaşlara yardımcı olurum öncelikle bundan önceki bilgisayarım toshiba c660d amd nin apu sistemi idi ve ilaç gibi geldi macbook o hiç susmayan fan sesinden sonra macbook da fan yok heralde diyerek kulağımı yakınlaştırıyorum duyabilmek için bilgisayar normal kullanımda safaride gezerken 40 chromeda gezerken 50 derece bu farkı anlayamadım neden var fan kontrol programları ile 2 dk da 60 70 dereceden 40 dereceye indirebiliyorsunuz ki rahatsız etmiyor ses film izlerken kulaklık takılı iken o programı açın cihaz hiç ısınmadan her işini yapabilir ekranına gelirsek retina farkı var ancak normal ıps laptop kullanıpta buna geçenler farkı anlamayacaktır tabiki retina candır ama olmazsa olmaz bir olay değil profesyonal bir iş yapmıyorsanız normal kullanıcı ise cihaz ssd + ram güncellemesi yapmadanda kullanılabilir tabiki upgrade edilince dahada hızlanacaktır 2x USB 3.0 Var telefonları şarj etme konusunda mükemmel ancak şu anda usb3.0 uyumlu cihazım olmadığı için hızından yararlanamıyorum thunderbold var dvd okuyucu var sd kart okuyucu var ancak usblerde yan yana bişey takamıyorsunuz tasarımdan dolayı aralarındaki mesafe kuçuk olduğu için çok zor keşke bi tanesini sağa bi tanesini sola koysalarmış diyorsunuz oyun konusuna gelirsek oyun yok gibi bişey ancak windows kurup sanal pc gibi bir uygulamadan açabiliyorsunuz sesi cidden harika boom denen uygulama ile arttırılabiliyor ancak gerek yok normal laptoplan ne eksi nede artı ses çıkartıyor kaliteli bir ses kasasına denecek yok zaten apple kalitesini tatmak için alıyoruz bu ürünü biraz ağır 2kg civarı ancak kasada dengesizlik var tek elle tutunca ağırlık ön kısıma ağırlaşmış buda ağırlık dengesinde 4 tarafa eşit dağıtılmamış sadece ön kısıma ağırlık verilmiş akşam kullanımında arkadaki apple logosu olsun klavye aydınlatması olsun bunlar premium hissettiren detaylar pil konusunda 4 ila 6 saat arası rahat görüyorsunuz normal kullanımda film izlerseniz 3-4 saat arası gidiyor Soru sorabilirsiniz bu durum altından sürekli güncel tutabilirim bu başlığı alacak arkadaşlara şimdiden düşünmeden alabilirsiniz kasma vs derdi olmadan kullanabilirsiniz iyi forumlar...

Arkadaşlar bütçem sıkıntılı 3000tl yi geçemem windows pc lerde güzel cihazlar var ancak ipad iphone kullanıcısı olarak apple almak istiyorum bu cihaz nasıldır ben ram + ssd takviyesi yapamam maliyet dolayısıyla beni götürürmü şunu istemiyorum facebook youtube açıkken arkada müzik dinlerken kasacak cihaz ise uzak dursun oyun deseniz zaten mac alan oyun oynamaz dediğimi anlamışsınızdır inşallah cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Karılar
Hakkımda:
Bişey Demek istemiyom
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
Philips
Klima
Mitsubishi Heavy
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Apple
Notebook
Sony
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.253
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 130.618 (Bu ay: 48)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 122 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.