Şimdi Ara

Shell'in Fiyatları Her Gün Arttırması !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
4.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evin yakınında shell petrol bulunmakta. Her akşam eve dönerken fiyatlara göz ucuyla bakıyorum. Zamla 6,92 olan benzine her gün 0,01 kuruş koya koya bugün 7 lira olmuş. Ben halüsinasyon mu

görmeye başladım yoksa bilmediğim bir şey mi var

Edit: Yansıyan son akaryakıt zammı 16 Ağustos. Çektiğim foto 27 Ağustos, tablo ise güncel fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muqarnas -- 6 Ekim 2018; 21:56:51 >

• Yakıtda ÖTV sabitlemesi yok mu nasıl her gün zam yapıyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce BP nin önünden geçtim 7,03 yapmışlar. Yeni 7 olmuştu. Ondan kısa bir zaman önce de 6,98di. Koyuyorlar işte. Herşeye gelen zam gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf ekledim hocam. Valla isteyen kafasına göre zam yapıyor ne denetleyen var ne halden rahatsız olan galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Yakıtda ÖTV sabitlemesi yok mu nasıl her gün zam yapıyorlar?
    ÖTV'ye zam yapıyorlar zaten. Otomatik olarak benzin artıyor. Geçen ki zam o şekilde oldu.

Yahu anlamıyorum 16 sene oldu hala alışamadınız mı?

Bir şey derler, bir yolunu bulup yine kendi istediklerini elde ederler.

Bu kadar basit.
  • Ne olursa olsun fiyat arttırmayanı dövdükleri bir süreçteyiz, geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bundan 2 ay once bp den benzin alirken sigara almak icin iceri girdim mudur vs artik necidir bilmem varmi yakinda zam otv falan nasil olacak dedim adam yuzume guldu ne otvsi abi daha sabah artti fiyat dedi.

• Eskiden kampanya yapardı şimdilerde onu bile yapmıyor

• Ülkemizde kriz yok, reisimiz ne diyorsa inanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sivastan bildiriyorum her sabah işe giderken bakarım 1 krş 1 krş artıyor shell.
  • Katılıyorum Ankara Shell'lerde g.tün g.tün 7.02 yapmışlar. Her hafta 1 kuruş artmış. Dur bakalım ne olacak.
  • Bizim ülkede kriz yok,, İtalya'da kriz var ve Shell bu yüzden 1 kuruş yardım parası istemiş bizim dünyalar reisimizden,,

• Bu durumu pompacıya sorsan müdür der,müdüre sorsan patron der,patrona sorsan dağıtıcı der,dağıtıcıya sorsan devlet der,devlete sorsan dış güçler der.

Şaka maka bütün kapılar oraya çıkıyor.Halkta öyle sağdan sola,soldan sağa gidip geliyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40 günde akaryakıt fiyatları 13 kuruş artmış (40 günlük artış %2 yapıyor, yıllık artış %15 yapar).

Millet de eşel mobil sisteminde gelen zamlar pompaya yansımıyor zannediyor :) Otomobil forumu bile olayı farketmemiş. Maksat hasıl olmuş.

TÜİK enflasyonunda kimsenin farketmediği akaryakıt zammınıda Eylül ayı sepetine ekleyen başkan yardımcısını sepetlediler :))
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1104032/TUiK_e_enflasyon_operasyonu__Gorevden_alindi.html

Total pompa fiyatlarındaki değişim:

• 2e 2 kullanıcısına yanıt
    Değerli forumdaş dostum, hemen bir güncelleme yapayım. 40 günce 13 kuruş artan motorin fiyatı 41 günde ne kadar artmış diye bakarsak 67 kuruşluk artış olduğunu, bunun oransal karşılığının % 11,75 ve yıllık oransal artışın ise % 104 olduğunu görebiliriz. Dönemsel %2 ve yıllık %15 artış gerçek olsa, ekonomiyi batıran haramzadeler için reklam edilecek bir oran bile olabilirdi. Ama gerçek bu oran değil. Eleştiri esnasında bu haramzadelerin ekmeğine yağ sürmemek gerek

• Aynı tespiti bende yaptım. Geçen hafta 6.99 luk V-Power'ı şu an 7.03 gibi satıyorlar çoğu istasyonda. Epdk'nın bundan habersiz olması düşünülemez. Zamların sümen altı edilmesine karşı zamları açıklayan Epgis'e ne oldu peki? Ötv artışı olduysa yine basın bülteni duyurusu ve resmi düzenleme ile olur. Muz Cumhuriyeti style yemin ederim bu ülke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Ekim 2018; 13:51:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun bende fark ettim shell’de Yakıt diğer istasyonlardan farklı ve pahalı neden acaba

• İşine gelen alsın gelmeyen binmesin mantığıyla bakıyorlar. Ekonomik krizin olduğu ülkelerde durumlar bu şekilde işler parası olan parasına para katar parası olmayan en alt tabakada sürünmeye devam eder.

• Kâr marjları çok düşmüş, o yüzden olabilir. Sadece Shell değil diğer markalar da arttırıyor; Mersin’de 6₺’nın altında ucuz mazot kalmadı artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.