Şimdi Ara

SHELL GTL diesel gerçekten bu kadar farklı mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
21.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meteg

yurtdışında hiçbir akaryakıt firmasının bizim akaryakıtımız tasarruf sağlar, motoru sessizleştirir gibi reklamları yoktur.. bu tarz şeyler dünyanın en pahalı akarayatkıtını kullanan türk tüketicisini psikolojik olarak avutmak için uydurulmuş şeylerdir..

Dediğin doğru, Yurtdışında Eurodieselmiş yok GTL miş vs. saçmalıklar yok Dizel mi Dizel. Bizimkilerin zaten akaryakıtta kazıklanmış olan vatandaşı biraz daha kazıklama stratejisi.
  • ben arabayı ilk aldığım sıralarda(golf 7 1.6 tdi) titizlenip shell v-power koyuyordum,şimdi hiç takmıyorum fuel-save dolduruyorum depoya
    ne tüketimde nede performansda bir farklılık gözlemlemedim.
  • GTL komple kaldırıldı gözünüz aydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

GTL komple kaldırıldı gözünüz aydın

Selamlar,

13 temmuzu 14 e bağlayan gece bolu düzce arasında bir yerdi 100 tl lik aldım. Belki tankta kalan üründü. Zira bundan önce konya da uğradığım shellde yoktu.
    Bence GTL başarılı ve kesinlikle diğer ürünlerden farklı bir yakıttı , satıştan kalktıysa kötü olmuş.
  • quote:

evet kaldırılmış. fakat yeni nesil bir yakıt gelecek diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

bu yakıt fiyatlarında gtl vs almak bence mantıksızlıktır. zaten 4 lira olmuş benzin-dizel farkı bitmek üzere birde 4.35 verip mazot almak çok mantıksız geliyor insana.
    artık 5 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreY

quote:

evet kaldırılmış. fakat yeni nesil bir yakıt gelecek diyorlar

V-Power devam o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce GTL alırken sordum bende shell istasyonuna , yeni nesil bir yakıt gelecekmiş GTL yerine.
  • yakin zamandami gelicekmis bu yeni nesil yakit? Bilgisi olan varmi

• Shell bu başlığı görse burda olumlu yorum yapan herkesin kartlarına 50 lt mazot yükler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoşanBalık

Shell bu başlığı görse burda olumlu yorum yapan herkesin kartlarına 50 lt mazot yükler

+1500
  • 1.6 TDİ polo ile opetten GTL ' ye geçince ciddi bir sessizlik ve titreme azalıyo. Performans çokta az olsa hissediliyor. Bir depoda 50 km ye kadar daha az yapılsada bence değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman

1.6 TDİ polo ile opetten GTL ' ye geçince ciddi bir sessizlik ve titreme azalıyo. Performans çokta az olsa hissediliyor. Bir depoda 50 km ye kadar daha az yapılsada bence değer.

Bence normAl v power çok daha iyi. Gtl ile kışın ilk çalıştıktan sonraki 1 dk içinde araç sallantı şeklinde titreme yaptı. Gtl yi bırakınca düzeldi. Bir kaç forumdanda teyit edince bir daha almadım.
    Bakalım yeni yakıtıkatma sebepleri bu tür şikayetler olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman

1.6 TDİ polo ile opetten GTL ' ye geçince ciddi bir sessizlik ve titreme azalıyo. Performans çokta az olsa hissediliyor. Bir depoda 50 km ye kadar daha az yapılsada bence değer.

Bence normAl v power çok daha iyi. Gtl ile kışın ilk çalıştıktan sonraki 1 dk içinde araç sallantı şeklinde titreme yaptı. Gtl yi bırakınca düzeldi. Bir kaç forumdanda teyit edince bir daha almadım.
    Bakalım yeni yakıtıkatma sebepleri bu tür şikayetler olabilir

valla bende hiç problem olmadı hocam enteresan..neyse sana yaramadı demekki..
  • Sanırım yarın görücüye çıkacak olan yakıt.. Hem dizel hemde benzin için ; yeni bir performans yakıtı geliyor...

Adı da : NİTRO ( gtl zor söyleniyordu, bazı pompacılar anlamıyordu ) Şimdi full nitrola deyince anlarlar.. :) merak ettiğim konu ise elbetteki fiyatı ???

http://www.shell.co.uk/gbr/products-services/on-the-road/fuels/vpower/what-is-v-power-nitro-plus.html
  • Keşke Nitro gelse hatta ingiltere de nitro ile normal diesel aynı fiyat ama Türkiye de öyle olacağını pek zannetmiyorum...
  • Gelsin de bi deneyelim

• Beykoz Shell GTL satışını durdurmuş; elemanın söylediği yeni bi yakıt gelecekmiş..nitro olmasın
    Ben GTL ile tam depo uzun yol yaptım; full yükle; gayet güzeldi; fark ediyor yani..
  • farkı fiyatı başka bişey değil, gerisi tamamen psikolojik
  • Geçen hafta Shell'de NİTRO tabancalarının takılmakta olduğunu gördüm;
    Lakin şu an gelse bile bu fiyatlarla NİTROlu günleri biraz ertelemek gerekecek...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.