Şimdi Ara

SHELL GTL diesel gerçekten bu kadar farklı mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
21.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: edra

O zaman bize %1 verir :) 3 arabayla

Araç sayısı ve tüketimi nedir firmanızın ?
  • Toplamda 1.250 TL gibi , ama değişiyor 750-800 olduğuda oluyor .
  • Benzinlide ben shell'den memnundum ama dizelde herkes çabuk bittiği için yakınıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

Detaylı açıklama için teşekkürler. Verdiğiniz çalışmanın tamamını okuyamadım fakat şöyle bir bilgi var:

CO2 emissions decreased (4% reduction for pure GTL versus diesel) and volumetric fuel consumption increased (4% increase for pure GTL versus diesel)

Yani hem CO2 salınımında %4 lük bir azalma, yakıt tüketiminde %4 lük bir artma olduğunu söylüyor. En çok da test yaptıkları araçlardan Honda civic 2.2 Ctdi in etkilendiğini söylüyor.

Acaba hacimle alakalı bir durum olabilir mi? Ayrıca test 2009 da yapılmış ve her başlıkta işte further investigation yapılacaktır falan yazıyor. Belki yeni araçlarda GTL uyumu daha fazladır vs...

Mutlaka yeni araçlarda daha hassas yakıt enjeksiyon sistemleri kullanılmaktadır ancak dikkat ederseniz " pure GTL " diyor yani %100 saf GTL bile ancak %4'lük farklar yaratıyor.
    Bu durumda söylendiği gibi Shell normal Eurodizel yakıta %5 GTL katıyorsa çok çok setan sayasını 1-2 artırır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: murattiss

quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

Detaylı açıklama için teşekkürler. Verdiğiniz çalışmanın tamamını okuyamadım fakat şöyle bir bilgi var:

CO2 emissions decreased (4% reduction for pure GTL versus diesel) and volumetric fuel consumption increased (4% increase for pure GTL versus diesel)

Yani hem CO2 salınımında %4 lük bir azalma, yakıt tüketiminde %4 lük bir artma olduğunu söylüyor. En çok da test yaptıkları araçlardan Honda civic 2.2 Ctdi in etkilendiğini söylüyor.

Acaba hacimle alakalı bir durum olabilir mi? Ayrıca test 2009 da yapılmış ve her başlıkta işte further investigation yapılacaktır falan yazıyor. Belki yeni araçlarda GTL uyumu daha fazladır vs...

Mutlaka yeni araçlarda daha hassas yakıt enjeksiyon sistemleri kullanılmaktadır ancak dikkat ederseniz " pure GTL " diyor yani %100 saf GTL bile ancak %4'lük farklar yaratıyor.
    Bu durumda söylendiği gibi Shell normal Eurodizel yakıta %5 GTL katıyorsa çok çok setan sayasını 1-2 artırır diye düşünüyorum.

Ee ozaman bizim yaşadığımız şeyler tamamiylen fazla para vermiş olmanın verdiği psikolojik etkiler :D Hiç gerek yok ozaman GTL ye %5 e yakın fazla fiyat vermeye...

• psikolojik etki olduğunu sanmıyorum arkadaşlar.

1-Motorun daha sessiz çalıştığına
    2-Alt devirlerde daha iyi bir performans sergilediğine eminim.

Mazotun ucuzlamasıyla tekrar GTL yakıta döndüm. Eminim arada hissedilir bir fark var
  • quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

psikolojik etki olduğunu sanmıyorum arkadaşlar.

1-Motorun daha sessiz çalıştığına
    2-Alt devirlerde daha iyi bir performans sergilediğine eminim.

Mazotun ucuzlamasıyla tekrar GTL yakıta döndüm. Eminim arada hissedilir bir fark var

Psikolojik etki olmayabilir, ama bu etkinin %5 oranında katılan GTL'den kaynaklanıp kaynaklanmadığı meçhul.

Yapılan detaylı testlerde GTL güç kazandırmıyor sadece emisyon oranları düşüyor o da %100 saf GTL ile, bu durumda normal V-Power'a katılan %5 GTL'nin gücü artırması muhtemel görünmüyor.

Ancak şu olabilir, insanlar fark hissetsin diye Shell normal V-Power'dan farklı katkılar kullanıyordur, bu da insanlarda bu farkı GTL yaratıyor hissi vermek içindir.

Shell'in hiçbirşekilde GTL oranı, setan saysıs, teknik veriler ve katkı oranlarıyla ilgili bilgi vermemesi bende bu şüpheyi uyandırıyor.

• Shell bilgi vermiyorsa bende BP den almaya devam ederim ozaman :) hem iskontom var hemde GTL den daha ucuz toplamda yaklaşık %11-12 daha ucuza geliyor BP euro diesel...
  • GTL özellikle turbolu araçların turbolarına iyi geliyor motoru fazla yormuyor titreşimi azaltıyor.

yani her bakımdan en iyisi bu.
  • Arkadaşlar sanki arada uçurum var gibi konuşuyorsunuz euro dizel 4 lira glt 4.09 lira 60 litrede 6 lira fark ediyor buda sağladığı faydaların yanında bence hiç. arabadan nerdeyse hiç duman çıkmıyor. 2001 passat 1.9 tdi 130 ps birazda motor ve enjektörleri düşünün.
  • Arkadaşlar sanki arada uçurum var gibi konuşuyorsunuz euro dizel 4 lira glt 4.09 lira 60 litrede 6 lira fark ediyor buda sağladığı faydaların yanında bence hiç. arabadan nerdeyse hiç duman çıkmıyor. 2001 passat 1.9 tdi 130 ps birazda motor ve enjektörleri düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimler

Arkadaşlar sanki arada uçurum var gibi konuşuyorsunuz euro dizel 4 lira glt 4.09 lira 60 litrede 6 lira fark ediyor buda sağladığı faydaların yanında bence hiç. arabadan nerdeyse hiç duman çıkmıyor. 2001 passat 1.9 tdi 130 ps birazda motor ve enjektörleri düşünün.

Aslında bu şekilde düşününce biraz haklısın ama, bu sadece bir depoda olacak olay değilki her seferinde GTL alman lazımki bir fark yaratsın.
  • Araç yaris 1.4 d4d 90 hp GTL koyunca arabanın performansı bayağı fark ediyor gidişi rahatlıyor.Ama sürekli aynı yakıtı koymamak lazım diye düşünüyorum FUEL SAVE ile dönüşümlü kullanıyorum.Birde aldığınız benzin istasyonunun kaliteside önemli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _HollowMan_ -- 28 Nisan 2012; 11:06:20 >
  • Bende aracıma shell euro diesel kullanıyorum acaba euro diesel, shell GTL diesel mi oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 28 Nisan 2012; 12:35:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anro

Bende aracıma shell euro diesel kullanıyorum acaba euro diesel, shell GTL diesel mi oluyor ?

GTL dizelin katkılı versiyonu oluyor hocam.Aynısı değil Euro Diesel dediğiniz Fuel Save olması lazım.Her istasyon getirmiyor.Alırken katkılı dizel yada GTL dizel varmı diye sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _HollowMan_ -- 28 Nisan 2012; 12:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _HollowMan_

quote:

Bende aracıma shell euro diesel kullanıyorum acaba euro diesel, shell GTL diesel mi oluyor ?

GTL dizelin katkılı versiyonu oluyor hocam.Euro Diesel dediğiniz Fuel Save olması lazım.

benim araç daha 9 aylık vw caddy koydursam mı diye tereddütdeyim euro diesel de güzel ,denesemmi acaba tereddütteyim
  • quote:

quote:

quote:

GTL dizelin katkılı versiyonu oluyor hocam.Euro Diesel dediğiniz Fuel Save olması lazım.

benim araç daha 9 aylık vw caddy koydursam mı diye tereddütdeyim euro diesel de güzel ,denesemmi acaba tereddütteyim

Ben sırayla değiştire değiştire kullanıyorum.Kullandığım zaman performansı gözle görülür şekilde artıyor.Bence deneyin derim Sonucuda yazarsınız

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben sırayla değiştire değiştire kullanıyorum.Kullandığım zaman performansı gözle görülür şekilde artıyor.Bence deneyin derim Sonucuda yazarsınız

Denicem

• Selam Arkadaşlar ;
    Yaklaşık 1,5 aydır Teb Total Kartımla Total 'den mazot almaya başladım.Aracım Toyota Yaris dizel , 100 TL lik yakıtta 5 lira direkt karım oluyor ( % 5 ) indirim.Aracımda ciddi anlamda performans artışı ve motorumda hissedilir derecede ses azalışı oldu ,aracım 115000 km de ve neredeyse sıfır alındığı haline dönüştü Maaşallah, şimdilik şiddetle tavsiye diyorum.
    Bilginize.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Denedim kardeş önerdiğiniz için teşekkürler öncekinden çok aşırı bir fark yok ama titreme azaldı motorun performansı arttı bu parayı hak ediyor bence

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.