Şimdi Ara

Shameless (2011- ) | 11.Sezon ~ (282. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.658
Cevap
64
Favori
182.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kotu bitebilir belkide mesaj verirler  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11x9
    Yine çöp bölümdü

Frank tek başına nasıl soydu müzeyi anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

11x9
    Yine çöp bölümdü

Cok guldum orda nasil yapti diye, adam hic birsey hatirlamiyir nerdeyse  

umarim satarlar  

• 2 sezondur Debbie'den Fiona yaratma çabaları iyice sıktı, olmuyor arkadaş işte! Ne karakter olarak ne de oyunculuğu buna müsait değil. En kapalı uzaktan sevişme sahnesinde kan veren hanım modunda yapmacık rol yapıyor.

Madem Fiona ile anlaşamadınız ayrıldı, yeni karakter diziye soksaydınız bari onu da yapmadılar.

Son 3 bölüm kaldı ama zaten düzeleceği yok, birkaç sezondur böyle, eski tadı hiç kalmadı.

• OxBlue kullanıcısına yanıt

Sevisme konusunda fionaya rakip olamaz cunku o herkese veriyordu  

• quote:

11x9
    Yine çöp bölümdü

Yine çöp bölümdü diyecek kadar kötü bir sezon geçtiğini düşünmüyorum. Bu dizi zaten hiçbir zaman çok üst kalibre bir dizi değildi, sadece ilk sezonları son 3-4 sezondan biraz daha iyiydi. Bence 11 son sezonlar içinde iyi bir konuma sahip. 11x07 özellikle hiç fena değildi. Debbie dışında çok göze batan bir karakter yok şimdilik. Bir de redneckcilik oynayan Milkovichler var. Hatırladığım kadarıyla bunlar Rus ya da Polak kökenliydi ki soyadları da öyle çağrıştırıyor. Bu da zorlama senaryonun bir saçmalığıydı.

• Son bolumde baba milkonun neden oldugu belli olmustu

• Karl polis oldu ama isi cok zor
    Son iki bolum kaldi
    Kev ve v guzel bi sona gidiyor gibi bakalim.

• erkahn kullanıcısına yanıt
    Yok ya bahsettiğim herkese vermesi değil, rolünde başarı sağlaması. Debbie’nin çoğu sahneyi zoraki oynadığı o kadar ortada ki yani oyunculuğu gitmiyor bu yaratmak istedikleri karaktere.
  • Slim Charles kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum.

İlk sezonları tv tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biridir. Hem drama hem de komedi anlamında. Son sezonlarla bariz kalite farkı mevcut.

Puantaj açısından örneklemek gerekirse atıyorum
    ilk sezonları 9-10 puan rahat alırken son sezonları 5-6-7’den fazla etmez.

Bunda ise senaryo kalitesinin düşmesi, ayrılan oyuncular yerine hep vasat karakterlerin diziye girmesi bundan en büyük etken.

Svetlana karakteri bile harika oyunculuk çıkarıp senaryoda müthiş gidiyordu.
    Fiona, Steve, Mandy, Sheila falan bunların yerlerini Tami, Brad etkisiz kötü oyuncularla doldurunca aynı kalite kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Katılmıyorum.

İlk sezonları tv tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biridir. Hem drama hem de komedi anlamında. Son sezonlarla bariz kalite farkı mevcut.

Puantaj açısından örneklemek gerekirse atıyorum
    ilk sezonları 9-10 puan rahat alırken son sezonları 5-6-7’den fazla etmez.

Bunda ise senaryo kalitesinin düşmesi, ayrılan oyuncular yerine hep vasat karakterlerin diziye girmesi bundan en büyük etken.

Svetlana karakteri bile harika oyunculuk çıkarıp senaryoda müthiş gidiyordu.
    Fiona, Steve, Mandy, Sheila falan bunların yerlerini Tami, Brad etkisiz kötü oyuncularla doldurunca aynı kalite kalmadı.

Bence bu diziyi değerlendirmeniz epey iddialı olmuş. Ben ilk sezonlarını bile gelmiş geçmiş en iyi diziler içine koymam. Komedi yönüne bir şey diyemem ama drama anlamında Oz gibi dizilere hakaret olur. Benim için ilk sezonları 7-8 civarında zira. Tami, Brad filan iyi işlenmiş karakterler değiller ama onlardan önce de zaten çok iyi çizgide ilerlemiyordu dizi, sonuçta bu karakterler şunun şurasında bir iki sezondur dizide ve dizi 11 yıllık. Dizi çok sezon yaptığı için fark etmemişsiniz sanırım ama son sezonlar dediğiniz dizinin belki yarısından fazlasıdır. Geriye bakıp düşündüğümde Sean, Irish Ford hatta Steve bile bana o kadar da iyi işlenmiş gibi gelmiyor. Bence dizinin başlarda iyi olmasının sebebi de büyük ölçüde orjinal UK versiyonunun uyarlaması olması. Bağımsız ilerlemeye başladığında düşüş yaşadı. Ama iyi kötü izletti bir şekilde. Öyle ya da böyle genel olarak haftaiçi akşamı yeni bölümü izlemek bir şekilde keyiflendiriyor.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Son bir kaç sezondur bayan konular işliyorlardı ama bu sezon daha gerçek hayatın içinden konular işliyorlar. Tabi müthiş diyemeyeceğim ama dizinin geçtiği şehirdeki gentrification, polis tutumu, mavi yakaların durumu gibi konular gay jesus ya da Fiona'nın boş aşk hayatından daha iyi gidiyor. Frank'in de bir yerde artık bunaması fena olmamış. Dediğim gibi Debbie ve Milkovichler dışında göze batan bir karakter yok ki son bölümlerde onlardan da bir nevi kurtulduk.
  • lip herseyi berbat etme konusunda rakipsiz 

frank  

frank ile lipin son sahnesi guzeldi

lipin gulusu ...

• Benim gibi bastan sonra bir efsaneye taniklik etmis insanlar icin bu final sezonu baya agir geciyor.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Son 1 bolum kaldi sanirim

• Her ne kadar bölümlerin saçmalığına laf söylesek de 12. bölüm Frank yüzünden bizi üzecek gibi görünüyor. Umarım düşündüğüm gibi bitmez.

• Final sezonu bekleneni vermiyor
    11x11

Frank altın vuruşu yaptı ama böyle ölmesin çok saçma olur. Mektupta ne yazıyo acaba. Shameless efsanesine yakışmıyor bu final sezonu

• quote:

Final sezonu bekleneni vermiyor
    11x11

Frank altın vuruşu yaptı ama böyle ölmesin çok saçma olur. Mektupta ne yazıyo acaba. Shameless efsanesine yakışmıyor bu final sezonu

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Frank dediğin adam bunayarak ölemez. Onun için en doğrusu bu şekildeydi zaten geçen bölüm "Diriltmeyin" dövmesi aslında bu sona işaret olarak algılanabilirmiş.

Final sezonu bekleneni vermedi diyenler Beyaz Şov izlesin  

• Diziyi izlemeyi bırakmıştım 8. Sezonda

Geri dönsem mi acaba gidişat nasıl ?

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle izlemeye deger

• quote:

Orijinalden alıntı: erkahn

Kesinlikle izlemeye deger

Sağolun hocam boş bi vakitte yeniden başlıcam baya unuttum izlediğim sezonları da

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.