Şimdi Ara

(SGK)Genel Sağlık Sigortası prim borcu gelecek nisan ayına kadar borçlarını ödemek zorunda!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  (SGK)Genel Sağlık Sigortası prim borcu gelecek nisan ayına kadar borçlarını ödemek zorunda!

Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunduğu için şu an 5.3 milyon kişi tedavi hizmeti alamıyor. Artık bu kişiler gelir testi yaptıracaklar. Borçlu çıkanlar ise en geç gelecek nisan ayına kadar borçlarını ödemek zorundalar.

Şuanda üst tavanda 5.5 milyon kişinin ayda 272 lira prim öedeme yuükümlüğü bulunuyor. Bunlardan sadece 176 bin 420'si, gelir testi sonucu gerçekten de kişi başına gelir asgari ücretin iki katından fazla olanlardan oluşuyor.

Test yaptırmayanaların SGK'ya 9 milyar lira borcu bulunuyor. Bu kişilerin büyük kısmını üniversiteyi kazanamadığı veya askerliğini btirip döndüğü için GSS yükümlülüğünün doğduğunu bilmeyen milyonlarca genç oluşturuyor.

Gelir testi yaptırabilmeleri için ekim ayından başlayarak 6 ay süre verilecek. Bu süre mart ayında sona erecek. Bakanlar Kurulu'nun süreyi 6 ay daha uzatma yetkisi bulunuyor.

Hangi gelir grubu GSS için ne kadar ödeyecek?

Yapıalcak test sonucunda aile içinde kişi başına gelir;

-Bin 134 liradan az olanalara 45 lira;

-Bin 134-2 bin 268 lira arasında olanlara 136 lira;

-2 bin 268 liranın üzerinde olanlara da 272 lira prim borcu çıakrılacak.

Borç, yükümlü hale geldikleri tarihten başlayarak bugüne kadar yeniden hesaplanacak ve sadece borcunun aslı alınacak.

GSS prim borcu öedemeleri nisan ayında başlayacak. Diğer prim borçları gibi 36 aya kadar taksitlendirilecek.

quote:

milliyet

• yani anlayamadigim su her ay icin mi 136 tl odeyecegiz? mesela 3 yildir sigorta yatirmayan biri 3*12*136 tl seklinde mi odeyecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben öğrenci belgesi vermedim provizyonda sigortalı gozukuyorum nasıl oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ödemeyeceğim.1 yıl ek üni hazırlandım anasının gözü gibi para kitlemişler.Af çıkar yada çıkacak onu bekliyecem
  • 2012 de son gün 1 haziran demişlerdi aradan yıllar geçti aynı terane

Ayrıca evde çalışan diğer kişilerin üzerinden borç çıkarmak nasıl bir mantıktır? Ve bu adam işsiz

İşsiz adamdan para isteyen ve zenginden vergi almayan aciz devlet. Bu yasa başlı başına fiyasko ve sonlandırılmaya mahkum.
  • gelir testi yaptırmadım ,yaptırmayacağım da ..İmza atmadım,atmayacağım da !
    Şimdi baktım borç ; 4.289 lira...

Ödemeyeceğim.
  • işsiz güçsüz vatandaşına havadan borç yazan başka bir muz cumhiriyeti olamaz zaten, az buzda değil 1000 tl borç çıkarıyolar insanlara işsizler gidin tepkinizi kurumlarda gösterin bağrın çağrın ortalığı birbirine katın! yaptıkları şey reşit olma yasasına + tümüyle insan haklarına aykırı bir olay zaten kazık kadar adamın kendisini söğüşleyemiyolar istihdamda sağlamıyolar birde utanmadan sıkılmadan o pirimi anan baban ödesin diyolar!!! tepkinizi gösterin artık kuzu kuzu güdülmeye gitmeyin kurumlara! ana konu nedense silinmiş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Eylül 2014; 13:57:58 >
  • Lan istemiyorum sigortalı olmak. Sana mı kaldı benim sigorta yaptırıp yaptırmayacağıma karar vermek.
    Şerefsizler.
  • bende bir yılınkini sildirmiştim yine 1150 tl olmuş
  • ÖDEMEYİN ŞUNLARI.

bir sonraki seçimde kaldıracaklar, sonra biz sgl lılarımızın borçlarını sildik
    hülogggg

şeklinde olacak ahanda buraya yazıyorum
  • Lan o kadar elimde öğrenci belgesiyle gittim silindi dediler. Okuldan mezun oldum telefona mesaj geldi girdim baktım e-sgm den okula gittiğim aylardan tut hiçbir borç silinmemiş demekki mezun olana kadar ertelemişler. İş güç yok öğrenim kredisi + bide 4 bin tl gss borcu ne yapacağımı bilmiyorum.
  • Durduğumuz yerden para kilitliyorlar.
  • Harbiden ya ana konu gitmis

• Babanız emekli sandığıdan sigortalıysa 20 yaşına kadar erkek çocukları para yatırmak zorunda değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lise bu yıl bitti . Üniversite okumayacağım peki benım borcum vrmıdır ? ve nasıl yapicaz simdi birisi açiklarmı bana ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Harbiden ya ana konu gitmis

Eğer doğruysa dh de emek verip ciddi ve uzun cevap yazmamak boşa kürek çekmektir

Forum istatistiklerine bakın her 5 mesajdan 1 biri yönetim bölümünde yani çöp kutusunda duruyor

biz burda insanları bilgilendirmek yada kendimiz bilgilenmek için bişeyler yazıp okuyoruz

Bundan sonra bizde yav hehe yada hll knk tarzı şeyler yazalım reklamlarıda çoluk çocuğun yazdığı silinmeyen konulara göre versinler o zaman çok para kazanırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Harbiden ya ana konu gitmis

Sayfalarca yazdık. Donanimhaber yöneticileri nasıl silerler konuyu?? Kimin tarafında bu adminler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kur@mci -- 24 Eylül 2014; 1:18:53 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhabalar ben 18 yaşını geçtim üniversiteyi kazanamadım. gss yi yaptırdım.her ay belli bir miktar ödiyeceğim üniversiteye gidene kadar. Fakat devletin beni yasal yollardan soymasını istemiyorum,zaten çalışmıyorum dershaneye gidiyorum,devlet bilmiyormu benım bu borcumu ödiyemiyceğimi,neyse esas sorum
    Ben bu çıkan borcu ödemesem 1 sene,seneye üniversiteyi kazanınca borcumu sildirebilirmiyim?,teşekkürler.
  • Ben bu yasayı savunan AKPlileri gördükten sonra artık kesinlikle hiçbirşey demiyorum. Bu insanlara müstehak, Benim bu konuda konuşacak hiçbir sözüm kalmadı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.