Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.750
Cevap
138
Favori
187.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Cougar QBX kasaya 6800xt merc sıgdırdım fakat bu seferde atx psudan sfxe geçmem gerekiyor. Öneriniz var mı? 5800x ile kullanacağım fakat alternatif cok az. CM V650 var 1000tlye. 2.el olsa alacağım fakat denk gelemedim

• skyline334 kullanıcısına yanıt
    Corsair sf600 var ama güç kaynağı en uzun gidecek bileşen 600 watt zamanla ne kadar güçten düşer o konuları bilmiyorum. Teknobiyotik Silverstone ve Seasonic 600w sfx satiyordur belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 26 Ocak 2021; 11:5:11 >
    pm attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyline334

Merhaba, Cougar QBX kasaya 6800xt merc sıgdırdım fakat bu seferde atx psudan sfxe geçmem gerekiyor. Öneriniz var mı? 5800x ile kullanacağım fakat alternatif cok az. CM V650 var 1000tlye. 2.el olsa alacağım fakat denk gelemedim

Ben de Corsair SF 750 Platinum vardı Quagar QBX ile kullanıyordum.Canavar gibi PSU idi.Tavsiye ederim.

Nasıl sığdı valla büyük başarı. boydan uzun diye biliyorum kartı.
  • huso kullanıcısına yanıt
    3 ay takip ettim kimse getirip satmadı. Amazon'da da 280 dolar gibi kargo ve vergi hariç fahiş fiyatla satılıyor
  • Ne kadara basıyorlar hocam? ben bir yerden 220 gibi bir fiyat aldım. Malzemesine göre değişir tabi.

• L.J kullanıcısına yanıt

Hocam stok olarak evet devir ayarlanmıyor, fakat bios>monitoring> q fan dan pump header ı seçip ordan Hız ayarına enable diyorsunuz. Ona enable demeden herhangi bir programla fan ayarı yapamıyorsunuz. Ben bu şekilde pwm eksoz fanımı kontrol edebiliyorum. Anakartım ASUS B550-I STRIX.

• Alpostros kullanıcısına yanıt
    ABS için 130 veya 150 demişti galiba. Emin değilim, kesinlikle 200 altiydi ama ondan eminim. Pla da olurmuş daha ucuza da ABS daha sağlam. Şu arkadaş bir iyileşsin inşallah da kasa gelince ekran kartıyla bir ölçü alıp özel ekran kartı altlığı da yaptirtabilirim. Muhtemelen 1,5 cme 1,5 cm kare yüzey alanı ve 2 veya 3 cm boyunda lego tarzı. Arkadaş bana dönüş yapinca yazarım sana özelden, tabii umarım dönerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 26 Ocak 2021; 13:54:16 >
    Aynı anakart :)
  • Bence en iyi sff kasa 3d yazıcı ile yapılan kasadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Bence en iyi sff kasa 3d yazıcı ile yapılan kasadır.

LAfı ağzımdan aldınız.

Yeni aldığım ender3 v2 ile itx kasa projem var. Tamamen kendim tasarlamayı düşünüyorum. 1998 den beri 3D modelleme alanında uzmanım. Modelleme de sorun yok.

Zamanında CNC lazer ile Plexi küp yapmıştım.

• Lazer3d firmasına sfx modelinin biraz bir parmak büyütülmüş 21cm kasasını buldum üstadlar.Nasıl duruyor? Hayalimdeki orjinaliydi. Fakat ülkemizde yok. Biri bunu bulmuş getirmiş satıyordu.Ekran kartını aldığım zaman montajlayıp resim atarım.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü SFF / MINI ITX Severler Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorkouk -- 26 Ocak 2021; 15:42:45 >

• PSU bakıyorsanız, server tip psu düşünebilirsiniz. Çıkış pinleri ve akım değeri uygunsa kullanılabilir. Yerden tasarruf sağlıyor, montajı kolay. Eğer bir sorun olduğunda kesintisiz olsun istiyorsanız ikili kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fsp hydro g pro 850w aldım ben Cooler Master nr200p için, 3d atx psu braketini bastirabilirsem kablolara biraz takla attırarak kullanacağım. 15 cm uzunluğunda bir model, full modüler,14 cmden kısa atx güç kaynağı da olmuyor bildiğim kadarıyla.

Çook teşekkürler. Bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR_mahmutpek kullanıcısına yanıt

Malzeme kalitesi istediğim düzeyde olmuyor böyle. Profil çelikten ve bükme sacdan vs yapılan çok kasa var. Bunlar bile kaliteli değil yeterince.

• Louqe Pangea ramleri bekliyorum soğutucuyu değiştirmek için. Noctua NH-L12 Louqe Ghost edition soğutucu var.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Bu kasanın bu rengi artık üretilmiyor. 500 euro'ya alıcısı var satmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: byorkouk

Lazer3d firmasına sfx modelinin biraz bir parmak büyütülmüş 21cm kasasını buldum üstadlar.Nasıl duruyor? Hayalimdeki orjinaliydi. Fakat ülkemizde yok. Biri bunu bulmuş getirmiş satıyordu.Ekran kartını aldığım zaman montajlayıp resim atarım.

Kaça aldınız bu kasayı? Sarı sitede ben de takip ediyordum, ihtiyacım yoktu ama LZ7 olsaydı alacaktım fakat baktım ki büyük bilinmeyen bir model vazgeçtim sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• L.J kullanıcısına yanıt
    8lt. bayağı küçük hatta çok küçük :D
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.