Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.709
Cevap
137
Favori
186.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
62. Sırada  bugün en iyi #40
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sistemde çalışan tek fan cpu fanı olacak. Sessizlik takıntınız varsa Wraith spire den memnun kalacağınızı sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozann

Tekrar teşekkürler hocam. Siparişi verdim. Elimde sata ssd vardı onun yerine aynı fiyatta RAM i 2x8 yapmayı kabul ettiler.

İleride m.2 eklerim.

Fan için de yabancı videolara baktım. 3400g Wraith Spire ile geliyormuş. Üstteki plastik korumayı çıkarınca birebir oturuyormuş. Birebir aynı işlemci kasa ikilisinin ses testine denk gelmedim. Benzerlerinde yükte 50 desibeli geçmiyorlar. Umarım bu da öyle olur. Duruma göre onu da dediğiniz Silverstone’a veya Noctua L9a’ya yükseltebilirim.

@Hobar Ben de daha önce stok soğutucuyu hep kenara kaldırdım, bu kez öyle olmaz umarım.

Hocam Hayırlı Olsun.Sanırım 3400G olanını aldınız.A300 den ciddi bir farkı var mı bilmiyorum.Ramler herhalde direkt 3200 olarak calısıyordur.

Cok keyifli bir aletti.Fan konusunda A6 9500E nin fanı gibi fanı var.Cok basit bir fan ve Ryzen 3 2200G ve Ryzen 5 2400G ye yetiyordu.Ses konusunu bilemeyecegim.Ben sese hassas kulagı olmayan biri oldugum icin bana gore cok sessizdi ama bir baskası hassastır ona gore sesli olabilir yorum yapamayacagım.3400G icin ısınıp ısınmadıgını bilmiyorum.Ama gayet iyi Onboard Ekran kartı var.Bakalım Neoforza ların Cipseti ne cıkacak?

ben 2. almıstım ve ustunde 2X8GB Kingston SODIMM vardı.Biri HyperX Impact 3200 du ve ciddi de bir fiyatı vardı 450TL gibi digeri de Normal bir 8GB dı ama simdi hızını hatıramıyorum.Ben 120 SATA SSD ve 500GB İnce HDD ile kullanmıstım.

Benim gibi cok download yapan biri icin ideal olanı 500GB M2 SSD ve 2X2TB İnce HDD olur.Eger Opsiyonel VESA Aparatı alırsanız Monitor arkasına takabiliyorsunuz.SSD de cok da onemli degil SATA M2 olmus bence gule gule kullanın.

16GB Ram,3400G Vega 11 cok guzel makina olmus.

• https://www.darkflash.com/chassis-dlh-21

mart-nisan aylarında Türkiye’de satışa sunulacakmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Bu tip kasalarda hava akışı zor olmuyor mu?
  • byorkouk kullanıcısına yanıt
    hocam valla bu tarz kasa hiç kullanmadım.

+olarak kasayı gamegaraj getirecekmiş sanırım. ama sadece hazır sistemlerde kullanmak için ürettiriyorlarmış, ayrı olarak satılmayacakmış.

• huso kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, Evet 3400G olanı aldım. Geldiğinde bilgi veririm.

X300 ve 4000 serisi:https://www.youtube.com/watch?v=VnrCL1RdFyw&feature=youtu.be

• İyi günler beyler
    Arkadaşım için sff pc toplayacağız
    Bütçemiz 16k olacak
    Anakart: ASRock B550M-ITX/AC ya da Msi b550i Gaming Edge Ac
    İşlemci: Ryzen 3600
    Ram konusunda kararsız kaldık mhz cl oranı yüzünden
    Ekran kartı: RTX 3070 Zotac
    Ssd: Samsung 970 Evo 1Tb
    Kasa: Silverstone Rvz03
    Psu: Be Quiet 500w Sfx-L Psu
    Monitör olarak AOC 27" AG273QX düşündük
    Önerilerinizi alabiliriz

• dedeler666 kullanıcısına yanıt
    Rvz03 kullanan biri olarak kesinlikle sfx-L psu almayın.sfx modüler psu alın.Kabloları koymaya yer olsun.Ben fsp dagger pro aldım.Anca rahat etti kasa hava akışı ssğladım.Birde kasanın rgb 3 pin malesef.Kontrolcüyü msi b450i takamadım.
  • byorkouk kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkür ederim.Ben de Rvz02 kullanıyorum Silverstone Sfx-l 500w ile.Kablo karmaşasını önlemek için psunun tam arkasına ve altına kabloları gizledim bi problem olmuyor.Sizdeki model daha geniş olmalı Rvz02den neden kablo sorunu yaşadınız acaba merak ettim. önerdiğiniz Fsp Dagger Psu stoklarda yok lakin dediğiniz aklımda.

anakart olarak B550i msi almak istiyoruz bundan dolayı ssdyi 500gb 970 evo alıp şu rami orta seviyede yani 3200mhz patriot viper gibi alsak Ryzen 3600 bize 1440pde bir sıkıntı olur mu diye düşünüyoruz

• dedeler666 kullanıcısına yanıt
    Rvz03 te atx psu kullandım bir süre ve modüler değildi.Kabloları zor düzenliyordum.Sfx psu alınca psu önünde bolca yer açıldı ve ferahladı.msi b450i de m.2 slotu arkada buarada doğru anladıysam m.2 için mutlaka termal pad alın yoksa kasaya montaj edince kısa devre yaptırıyor.Sebebi anladığım kadarıyla kasaya temas ediyor.Termal pad ile çözdüm sorunu.Birde cpu boost kapatırsanız serin çalışır.
  • R5 5600X ve RTX 3070 sistem kurabileceğim bir kasa önerisinde bulunabilirmisiniz arkadaşlar ? Anakart kasa ve psu harici her parça hazır. Mümkünse camlı kasa arıyorum.

• Arkadaşlar Cooler Master NR200 ülkemizde tekrar stoklara girecek mi bilgisi olan var mı? Gümrük vergisine ve Amazonun korkunç kargo bedeline katlanmadan tedarik etmenin bir yolu var mıdır?

• Murat.92 kullanıcısına yanıt
    başka bir konuda bir arkadaş ocak ayında geleceğini söylemişti.

İtopya, QP, Sinerji ve Webden al sitelerinde listelenmiş durumda ama fiyat yok veya şu an gözüken fiyat ürün geldiği zaman değişecektir. Herhalde birileri getirir diye düşünüyorum. Ben de TR'den almak için bekliyorum.

• oup59 kullanıcısına yanıt

Hepsinde birkaç önce stok vardı o dönem burun kıvırmıştım yeterince küçük değil 13 litre kasalar var demiştim, şimdi tekrar stok gelsin de f5liyorum SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

Ben bu sitelerde hiç stok görmedim açıkçası hocam. 2-3 aydır bakıyorumdur. Demek ki 1-2 tane falan getirip hemen sattılar. Bakalım belki yeni yılda girer stoklara.

• oup59 kullanıcısına yanıt

Hepsinden emin değilim ama qp'de stok gördüğüme eminim, 800 küsür liradan bi satıldı sonra hemen bitti zaten. Muhtemelen 3-5 tane gelmişti. Ocakta yine aynı fiyatlardan gelirse bir tane kapma niyetindeyim, sg13ün soğutma performansı yeterli gelmiyor işlemcime

• Bu rtx 3000 serisinin ITX tek fan sürümleri ne zaman gelir acaba? Alıp kasayı lazer3d lz7 ye çevirmeyi düşünüyorum. Bilgisi olan varmı? 2000 seriside pek model yok. Onlarında fiyatı düşer
  • Arkadaşlar merhabalar...

İntel i5 10400F işlemci

MSI MEG Intel Z490I Unify Intel Z490 5000MHz DDR4 ITX Anakart

Corsair 16GB 3200MHz DDR4 Ram aldım. Ayrıca

MSI GEFORCE RTX 3060 TI GAMING X TRIO 8GB GDDR6 256bit NVIDIA Ekran Kartı düşünüyorum. Bu sisteme önerebileceğiniz çok da pahalı olmayan işlemci soğutucusu ve mini itx bir kasa alacağım tavsiyelerinize ihtiyacım var fikir verirseniz memnun olurum.

Edit: Elimde Corsair RM650 650W 80+Gold Modüler PSU atx güç kaynağı da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limonlusoda -- 31 Aralık 2020; 11:36:51 >
  • EuRoBoY kullanıcısına yanıt

Hocam biz şöyle bi sistem kurduk arkadaşıma birkaç gün önce

Asrock B550m-itx

Ryzen 5600x

Zotac Twin Edge Oc Rtx 3070

Samsung 970 Evo 500Gb

Adata XPG D50 3600Mhz 2x8Gb

Be quiet Sfx-L 500w 80+Gold Modüler

Silverstone Rvz03-Argb

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.