Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Flying Nimbus Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.746
Cevap
138
Favori
187.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hovçcam hayırlısı olsun. Bende rvz03 kullanıyorum. İşlemci için stock soğutucu mu kullandınız? Yada soğutucu ne aldınız? Birde tavsiyem biostan cpu boost kapatın. İşlemci daha serin çalışıyor
  • byorkouk kullanıcısına yanıt

Şimdilik stok soğutucu kullanıyoruz. İleriye doğru Noctua Nh-L12s alacağız

Cpu boost ayarını söyleyeceğim, hatırlattığınız için teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedeler666 kullanıcısına yanıt
    Düne kadar 400 500 lira olan soğutucular 1000₺ olmuş.Bende ileri dönük bakıyordum da daha alınmaz
  • Merhaba arkadaşlar, SilverStone Sugo SG13B ile 10100f + ucuz bir itx anakart + atx psu(elimde var) + 1650 Super kullanmak istiyorum. Hedef 144hz 1080p oyun oynamak. Bütçe belli olduğu üzere minimum tutmak istiyorum. Bu şekilde sıcaklıklarla baş edebilir miyiz? Veya benzer bütçede nasıl bir kurulum önerirsiniz?

• dedeler666 kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadara mal oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedeler666

Hocam biz şöyle bi sistem kurduk arkadaşıma birkaç gün önce

Asrock B550m-itx

Ryzen 5600x

Zotac Twin Edge Oc Rtx 3070

Samsung 970 Evo 500Gb

Adata XPG D50 3600Mhz 2x8Gb

Be quiet Sfx-L 500w 80+Gold Modüler

Silverstone Rvz03-Argb

Ben de bir soru sorayim hocam. işlemci soğutucusu olarak ne kullandınız. Ryzen 5000 serisi de 3000 serisi kadar ısınıyor mu.

• Herkse selamlar. Sf için atx aparatı türkiye de bulunabiliyor mu? Yani küçük psu büyük kasada kullanılacak...

3060ti ve üstünü daha fazla küçültemezler 200w tdp ile geliyor. En kısası Asus 3060ti dual mini olacaktır.

3060, 3050ti, 3050 çıkacak sızıntılara göre. Bunların itx versiyonları olabilir. Geçmiş örneklerde tek fanlı veya 15cm uzunluğunda diyelim en güçlü model rtx 2070 oldu, o da 150watt tdp ile. Yani 150 160w üstüne bu ebatlarda çıkamazlar. Çıktı, tükendi, covid-19, kriz, mining derken Eylül Ekim'i bulursa şaşırmam ele geçmesi bu tip kartların.

• L.J kullanıcısına yanıt
    Hocam valla bu ara lazer3d sfx sardım. Ona da sadece ıtx tek slot ekran kartı sığıyor. Gidipte düşük kart alırsam bir manası yok. Gtx1060 6GB var şuan elimde. Rtx2060 almaktansa yeni 3060ti gibi güçlü kart almak istiyorum. Eğer çıkmazsa mini kasa hayallerim suya düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorkouk -- 5 Ocak 2021; 12:52:22 >
  • Elimde ki rx570'i itx olan versiyonu ile yada itx bir kart ile değiştiricem önümüzdeki haftalarda. Elimdeki rvz02 kasa, uzun ekran kartı kullanımında eldeki tek 3.5 disk yuvasını kapatıyor. Ve benim gerçekten 8tb gibi hacimli bir diske ihtiyacım var. 2.5 inç yuvası ile de böyle kapasiteler yok. Daha da ekran kartında 200 mm'yi geçmemeye kasarım. SFF neydi? SFF emekti, acı çekmekti

Söylediğin kasa belki taşınabilir bir kasa ancak ayakizi çok da küçük değil, sadece hacmi küçük. Misal Aliexpress'ten alınma K39 daha ince.

Geeek A30 V2 bak derim. Flex Atx psu ve 3060ti mini sığıyor.

• L.J kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı daha yeni fsp dagger sfx güç kaynağı aldım. Birde flex atx pek yok ülkemizde. Birde pahalı malesef. Bana sfx psu takabileceğim bir mini kasa lazım. Tabi k39 kadar ufak olmasa da tasarımı ve boyutu çok güzel geliyor.Bu k39 gibi sfx psu takılacak kasa yok mu başka? Birde lazer 3d lz7 xtd var biraz daha büyük çift fan destekliyor ama 20cm e kadar
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük bir kasa malesef. Bana en minimum boyutta kasa lazım ama sfx psu takılabilecek birşey olmalı
    Yanlış anlamışım pardon :)
  • Metalfish T40 var sanırsam sfx psu desteği var ve ufak küp bir kasaya benziyor. Boyutlarına bakacağım.
    Edit: bu kasa da 20.6cm ekran kartlarına destek veriyor. Aliexpresste öyle belirtmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorkouk -- 5 Ocak 2021; 17:59:4 >
  • serin_su842 S kullanıcısına yanıt

Oyun için steam link var. Bilgisayardaki steam harici oyunları da oraya ekleyip oynayabiliyorsun.

• serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar...
    Yakın zamanda TV'ye bağlamak için itx bir bilgisayar topluyorum. Şöyle birşey yapmayı düşünüyorum. Android TV lerde kullanmak amaçlı satılan harekete duyarlı klavyeli kumandalar var. Bu kumandayı bilgisayara bağlayıp işletim sistemini de tablet moduna alsak dokunmatik tarzı bir kolaylık yakalayabilir miyiz yakın zamanda deneyeceğim inşallah. İmkan varsa böyle bir kumanda ile sizde deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limonlusoda -- 6 Ocak 2021; 16:40:3 >
  • @mmcbrothers hocam kasa olarak ne marka model kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorkouk -- 6 Ocak 2021; 18:4:8 >
  • Merhaba arkadaşlar bende 2. sitemimi aylar önce aldığım Thermalthake Core V1 kasama kurarak aranıza katılacağım bu ay :) Önceden elimde olan parçalar Thermalthake Core V1 Kasa , Corsair Rm750x gold psu, Corsair H45 sıvı soğutma. Yeni siparişleridiğim parçalar Asus prime b460i-plus anakart, i5 10400F işlemci , Asus 1660oc super phoenix , 32 GB DDR4 3200mhz T-Force Delta Rgb Tuf Yellow 16x2. Ssd olarak 1tb lık Kingston a2000 serisi nvme düşünüyorum ama o seridede ürünün üzerinde yazan hızlara ulaşamayan bir sürü kullanıcı varmış o yüzden kararsızım. Kasanın toplanma aşamalarını ve toplanmış halini burada sizinle paylaşırım. Kasayı kurma amacım iş yerimde videolarımı render edecek güçlü bilgisayar yoktu bu kasayı arasıra iş yerime götürerek videolarımı orada işleyeceğim :)

• Hatırladığım kadarıyla asus 1660oc super phoenix kartının soğutması çok kötüydü 90 dereceleri rahat görüyordu uzay montajda bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.