Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.747
Cevap
138
Favori
187.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biz micro atx kasaya ıtx parçalar alın takın demiyoruz ki. siz ıtx kasalara soğutma ve yüksek performans bileşenleri takılamadığını düşündüğünüz için saçma demişsiniz. ben de diyorum ki yanlış biliyorsunuz millet ıtx kasaları öyle öttürüyor ki içerisinde herşey var. asıl küp kasa veya ıtx diye geçen büyük kasalar saçma. paranız ve merakınız varsa ıtx kurar her bir imkanı da yaratırsınız paranız yoksa küp kasa kullanıp atx parçalar takarsınız ıtx kurdum diye sevinirsiniz. siz biraz ıtx kasaları araştırın en iyisi mesela aşağıdaki siteye girin de ıtx kasaları görün millet neler neler takmış :)

https://pcpartpicker.com/builds/#E=9,12,10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

ben mantıgımı cok net anlattıgımı dusunuyorum.Benim icin ITX sistem ATX den zerre perf. farkı olmayan aynı zamanda ucuk maliyeti olmayan bir sistem demektir.
    Multimedya olsun derken gucsuz olsun demedik.Z490-10900K-16GB DDR4-1TB M2-8TB HDD gibi bilesenlerden kurabilecegim ve 3 tane fan rahat koyabilecegim ya da koyulmus min 2 tane HDD takabilecegim sistem demektir.
    Ravenlere de ya da o tarz PS4 tarzı kasalara 2080Tİ takılıp,2-3 HDD-SSD takılabiliyorsa ve 3 tane de fan takılabiliyorsa o zaman onlar da kullanılabilir.O tarz kasalar hem tasarım olarak bana hitap etmiyor hem de genisleme ve sogutma olanaklarının cok iyi oldugunu dusunmuyorum.
    Micro ATX Kasaya sistem kuracaksam ince olsun kalın olsun neden ITX Anakart alayım?Matx anakart alır sistem kurarım.

Alıntıları Göster
    Hocam itx sistem isteyen kullanıcı ciddi paralar harcamak zorunda. Kaliteli itx bileşenler ucuz değil. Psu ve anakart fiyatlarına bakmamız yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Biz micro atx kasaya ıtx parçalar alın takın demiyoruz ki. siz ıtx kasalara soğutma ve yüksek performans bileşenleri takılamadığını düşündüğünüz için saçma demişsiniz. ben de diyorum ki yanlış biliyorsunuz millet ıtx kasaları öyle öttürüyor ki içerisinde herşey var. asıl küp kasa veya ıtx diye geçen büyük kasalar saçma. paranız ve merakınız varsa ıtx kurar her bir imkanı da yaratırsınız paranız yoksa küp kasa kullanıp atx parçalar takarsınız ıtx kurdum diye sevinirsiniz. siz biraz ıtx kasaları araştırın en iyisi mesela aşağıdaki siteye girin de ıtx kasaları görün millet neler neler takmış :)

https://pcpartpicker.com/builds/#E=9,12,10
    Anlasamadigimiz nokta Kup Kasa İtx diye satiliyorsa İtx dir.
    Matx diye satiliyorsa matx dir.
    Yok hacim su kadar olsun diye asiri minik kasa ben tercih etmem diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

ben mantıgımı cok net anlattıgımı dusunuyorum.Benim icin ITX sistem ATX den zerre perf. farkı olmayan aynı zamanda ucuk maliyeti olmayan bir sistem demektir.
    Multimedya olsun derken gucsuz olsun demedik.Z490-10900K-16GB DDR4-1TB M2-8TB HDD gibi bilesenlerden kurabilecegim ve 3 tane fan rahat koyabilecegim ya da koyulmus min 2 tane HDD takabilecegim sistem demektir.
    Ravenlere de ya da o tarz PS4 tarzı kasalara 2080Tİ takılıp,2-3 HDD-SSD takılabiliyorsa ve 3 tane de fan takılabiliyorsa o zaman onlar da kullanılabilir.O tarz kasalar hem tasarım olarak bana hitap etmiyor hem de genisleme ve sogutma olanaklarının cok iyi oldugunu dusunmuyorum.
    Micro ATX Kasaya sistem kuracaksam ince olsun kalın olsun neden ITX Anakart alayım?Matx anakart alır sistem kurarım.

Alıntıları Göster
    2-3 tane fan hariç diğer dediğiniz bileşenlerin hepsi takılıyor rvz02 ye. Ayrıca ekran kartı ve işlemci ayrı bölmelerde ve temiz havayı direk dışardan aldıklarından extra fan ihtiyacına da gerek olmadan kullanılıyor.

Ayrıca mesela coolermaster h100 önünde kocaman fanı olan bir itx kasa ama sogutma performansı olarak çok vasat bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnytkyz -- 28 Temmuz 2020; 11:4:7 >

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    İkisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var. Kullanılacağı masaya göre seçim yapılabilir. Gerçi artık ikiside çok eski model oldu ama hala düzgün itx kasa yok Türkiye pazarında. Umarım gelir yeni ve çeşitli modeller. Bir RGB cam kasa çılgınlığı almış başını gidiyor malesef.

Bir sonraki kasa modeli olarak bu tarz bişey var aklımda.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

En ideali şu şekilde bir şey yapıp, üstüne 3d yazıcıdan kaplama takmak. Böylece kelepçeye de gerek kalmaz, direkt vidalanabilir.
    https://imgyukle.com/i/S2BAKx
    Çerçeveyi sökünce performansı düşüyor fanların.
    Bu şekilde 3 tane 92mm fanı kendi çerçeleri ile koysam verimli olmaz mı? Biraz daha araştırınca vazgeçer gibi oldum bu işten

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Olur. Olur da görüntü olarak kötü duruyor kaplama olmaksızın. Kelepçelerle beraber çok emanet duruyordu benimki.

• https://www.itopya.com/cooler-master-masterliquid-lite-120-120mm-islemci-sivi-sogutma-sistemi/

İhtiyacı olana iyi fiyat indirimde şu an.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. İn win A1 plus veya onun tarzında itx kasa arıyorum. Önceliğim in win A1 plus nereden bulabilirim acaba?

• 10000TL bütçem var, bu bütçe ile olabildiğince küçük bir sistem toplamak istiyorum. Önerileriniz ne olur?
  • ItsYusaK kullanıcısına yanıt
    -600w güç kaynaklı velka 3
    -msi rtx 2070 aero itx

kalan bütçe ile de b450i anakart, ryzen işlemci, ram ve m.2 ssd güzel olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ItsYusaK kullanıcısına yanıt
    Sadece oyun amaçlıysa üstteki mesajdan farklı olarak i5 10600 veya i7 10700 ile gerekirse 11. nesli takabileceğiniz güzel bir anakart öneririm. Kasa konusu ise ayrı bir dünya. Cooler master'ın yeni çıkaracağı (yada çıkardığı? pek haberim yok bu sıralar) itx kasa üzerine inşa edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 29 Temmuz 2020; 19:46:33 >
  • serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    Mevcut DDR4 ramler gpu yu kısıtlıyor. O yüzden gpu da iyileşme sağlamak çok zor. Hızlı gpu koyarak iş bitmiyor. DDR5 gelmeden önemli bir performans sıçraması olmaz. Sistem belleğinde bant genişliği 50-60GB/sn civarıyken, giriş orta seviye gpularda bile 250GB'ı, orta üst sevie gpularda 500 ü buluyor. DDR5 le beraber 150GB/sn yi görülürse gpu'da da bir şeyler değişmeye başlar.
  • hocam olabildiğince küçük dendiği için velka seçtim :) yoksa dört gözle nr200p’nin stoklara girmesini bekliyorum satın almak için.

• Sf600 ilanı var ihtiyacı olan baksın

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-corsair-sf-series-sf600-gold-738977910/detay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt
    Velka bulabilirseniz ne ala ama doğru söylemişsiniz kaçırmışım o detayı ben.

Nr200 de hayırlı olsun şimdiden:)
  • hocam revize edilmiş velkalar 31 temmuzda ön siparişe açılacakmış, ilk parti 24 ağustosta kargoya verilecekmiş. ekran kartım sığsa velka 7 düşünecektim ama nr200p fiyatı da uygun olunca düşünmeye başladım.

cooler master Türkiye’ye yazdım ama burada ne zaman çıkacak söylemediler maalesef.

• https://forum.donanimhaber.com/silverstone-sfx-450w-80-plus-psu-350-tl--144165279#144165279

450 watt sfx arayan varsa 2 adet mevcut.
    sf600 aldığım için satıyorum.

Ayrıca bu sf600 nasıl başarmış corsair bilmiyorum ama hakkaten sıfır ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 4 Ağustos 2020; 20:14:42 >
  • konuda arctic liquid freezer ii kullananlar vardı sanırım. boruların güvenli şekilde kıvrıldığı mesafe nedir arkadaşlar anakarttan ölçülünce acaba? nr200’de dik ekran kartı ile anakart arasında kalacak da o yüzden merak ediyorum.

• Omara kullanıcısına yanıt
    kısa süre 8,5cm lik bir alanda bükerek kullanmıştım ama içime sinmeyince başka soğutucya geçmiştim. Bana göre rahat kullanım için en az 10 cm boşluk olması lazım o borular için(anakarttan itibaren). Konuda hala kullananlar vardır onlar da fikirleri yazarlar.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.