Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.719
Cevap
137
Favori
186.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    140mm fan 1000 rpm'de duyulur. 800 700 civarında duyulmaz. Zaten çift 140mm fan kullanınca o soğutucuda 1000rpm'de 200watt tdp'yi bile 80 derece altında tutar ısıl dengede.

Sessiz bir oda bile 30-33 db arası bir gürültü seviyesine sahip. 35 db gürültü yapan bir fanı duymaktan bahsediyorsunuz. Rahatsız etmemesi lazım. Çünkü o rahatsız ediyorsa 100metre öteden geçen bir otomobil veya kuş cıvıltısı, rüzgarda hışırtı yapan dallar falan da rahatsız eder.

Kayıt stüdyosu falansa evet. Ev kullanıcısı için önemsiz sesler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Gece vakti kışın camlar kapalıyken çalışıyorsan ev cadde vs yakında değilse 20db seviyesine kadar düşer ses. Ayrıca bu tip devamlı sesler gelip geçen seslerden daha rahatsız edicidir bazıları için.

• Şu anda kullanmakta olduğum sff kasa "Motif Monument".Fiyatı yüksek,kargo ve gümrük masrafları da eklenince birçok kişi için gereksiz gelebilir.Farklı kasaları bulup sistem kurmak benim için hobi haline geldiğinden,gülü seven dikenine katlanır durumu oluyor.

Intel i7 10700
    Msi Meg Z490İ Unify
    Msi RTX 2070 Aero ITX
    Corsair Vengeance LPX 32GB 3000MHz
    Samsung 970 Evo Plus 500gb Nvme ssd
    Be Quiet Dark Rock TF
    Corsair SF 750 Platinum
    Phanteks Halos 120mm Digital fan çerçevesi.Biri İşlemci soğutucu fanında,diğeri de kasanın arkasında 3m bant ile kasaya tutturulmuş şekilde.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü SFF / MINI ITX Severler Kulübü

SFF / MINI ITX Severler Kulübü SFF / MINI ITX Severler Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 20 Temmuz 2020; 15:37:53 >

• psleda kullanıcısına yanıt
    ekran kartı nedir?
  • mcsergeant kullanıcısına yanıt
    Msi RTX 2070 Aero ITX,yazmayı unutmuşum.Az önce ekledim.
    Bunu kasa modeli çok çıkıyor karşıma hayırlı olsun güzel durmuş, Bundan önceki kasa da güzeldi onu ne yaptınız.

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Kasa koleksiyonu yapmaya başladım diyebilirim.:)Salvo Studios S401 den mi bahsediyorsunuz?O kasayı ve sistemi oğluma verdim. Stream pc olarak kullanacak.
    Sırada Sidearmed T1 var.Temmuz sonu kargoya verilecek,önsipariş alıyor şu anda.
    Evet salvoyu kastetmiştim, satılığa düşseydi bi pazarlık ederdik güle güle kullansın delikanlı

• Cnytkyz C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Bu arada S402 çıktı,3 slot gpu destekliyor.Bu sayede işlemci soğutucu yüksekliği de artmış oldu.

• Arkadaşlar sg13 kasaya tam boy güç kaynağı sığıyor mu, n11 deki bazı satıcıların açıklamasında tam boy sığıyor yazmışlar. Bilenlere sorayim dedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Sg13 ve normal ATX psu ile kasa kurmuştum bir arkadaşıma. Herhangi bir sorun olmadan rahatça sığıyor.

SG13 üretici verisine göre 15 cm ATX PSU desteklemekle birlikte yine üretici tavsiyesi 14 cm ATX PSU kullanılmasıdır. Ben de 14 cm'lik kompakt PSU ile kullandım.
    Gerçekten de 14 cm kompakt ve tam modüler PSU harici modeller ile kullanmayı tercih etmezdim. O yüzden her tam boy ATX PSU sığar demek pek doğru olmaz.
    Sığsa bile kasa içi kablolar vb. durumları da düşünmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 21 Temmuz 2020; 18:29:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

SG13 üretici verisine göre 15 cm ATX PSU desteklemekle birlikte yine üretici tavsiyesi 14 cm ATX PSU kullanılmasıdır. Ben de 14 cm'lik kompakt PSU ile kullandım.
    Gerçekten de 14 cm kompakt ve tam modüler PSU harici modeller ile kullanmayı tercih etmezdim. O yüzden her tam boy ATX PSU sığar demek pek doğru olmaz.
    Sığsa bile kasa içi kablolar vb. durumları da düşünmek gerekiyor.
    Haklisiniz benim de bir sonraki sorum sığsa bile avantajı dezavantajı nedir diye soracaktım. Atx psu ile anakartın üzerinden yer işgal eder miyiz, bu konuda bilginiz var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Özelliklerinde verdiği CPU soğutucu boşluğu olan 61 mm ATX PSU'ya göre. SFX veya SFX-L PSU kullanırsanız bu mesafe 83-84 mm oluyor. SFX/SFX-L PSU kullanırsanız kasanın yan tarafına 15 mm genişlikte slim 120mm fan takıp aktif egsoz olarak kullanabilirsiniz. ATX PSU ile böyle bir imkan yok. PSU fanı egsoz gibi çalışacak şekilde kasanın içine bakar halde takabilirsiniz. PSU arka ızgarasından da sıcak hava kasa dışına çıkar. Bu durumda kasa içindeki sıcak havayı PSU bileşenleri üstünden geçiriyorsunuz. Kaliteli bir PSU için bu sorun olmayacaktır. Örneğin bu yüzden ATX PSU olacaksa yarı pasif PSU yerine fanı düşük devirde bile olsa sürekli dönen bir PSU kullanmak daha idealdir.

Bu kasa için genellikle iyi olduğu kabul edilen kullanım yöntemleri:

1. Kompakt ATX PSU+ 120 mm sıvı soğutma
    2. PSU SFX/SFX-L olacaksa duruma göre 120 mm sıvı soğutma veya kaliteli (nispeten) düşük profilli hava soğutma ve ihtiyaca göre yan tarafa 120 mm Slim egsoz fan.

Hava soğutma kullanılacaksa bellek modül yüksekliği sorun olabilir. Yatay ve düşük profilli soğutucuların heatsink kısmı anakartın büyük alanını kaplar ve soğutuculu/RGB'li bellek modüllerinin takılmasını engelleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 21 Temmuz 2020; 19:7:26 >

Kasa güzel olmuş hocam elinize sağlık. Ekran kartını satmayı düşünür müsünüz?

• quote:

Orijinalden alıntı: drbaalik

Hocam mesela benchmarklara bakıyorum 3400g ile 3700x arasında en az 2 kat puan farkı var. dediğiniz gibi sistem çok daha ucuza geliyor haklısınız ama ben işlemcini çok güçlü olmasını istiyorum. özellikle çok yoğun excel kullanımı için

Alıntıları Göster
    parçaları satın aldınız mı bilmiyorum ama bugün AMD 4000 serisi apu'ları açıkladı ve 4700G tam olarak size lazım olan şey. 8 çekirdek 16 izlek, 65w tdp değerine sahip ve işlemci gücü olarak i9-9900kf, onboard ekran kartı olarak da neredeyse gtx 1050 kadar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• L.J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.Şu an için düşünmüyorum.Eğer 2080 veya 2080ti tek fanlı itx gpu alternatifi olsaydı düşünebilirdim ama ne yazık ki yok.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Detaylı anlatımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sanırım atx psu takmak yerine dediğiniz gibi sfx/sfx-l psu lara yönelmek kasanın hava sirkülasyonu için daha hayırlı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Sfx-L de desteklese ben sfx öneriyorum. Corsair Sf600 kullanıcısıyım şimdiye kadar psu fan sesini duymadım. 92mm fanla geliyor evet ancak ses sıfır çünkü o kadar ısınmıyor ve fan devri düşük kalıyor.
    Be Quiet psu markası değildir, sahip olduğu hiçbir psu da top tier psu değildir. Fanları da Noctua'dan iyi değildir. Testleri mevcut internette açar bakarsınız.

Corsair sf ve Evga sfx psu'lar iyidir. Bunların haricinde psu kullanmanızı önermem sfx formatta. Sfx-L ise zaten hacmi ufaltacağı, kablolamayı zorlaştıracağı için seçenek dışı kalır sff pc'de.
    Bende de Corsair Sf600 Platinum var ve uzun zamandır yükte çalışmadı. Fanın çalıştığını da hiç hatırlamıyorum. Dün sizin başka bir arkadaşla ikili mesajlarınızı okuyunca deneme yaptım. Yüksek RPM'de fandan mekanik bir ses geliyor. Ekran kartlarındaki coil whine gibi ama daha tok, tırtık tırtık bir ses. Sistemi komple noctua yapınca kasa çok sessiz oldu ve psu sesi ciddi anlamda sırıtıyor. Güç kaynağının fanını Noctua A9x14 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sanırım kablo bağlantısında ufak bir lehimleme gerekecek. Öneriniz var mı?

Bu arada benim kullanımımda sistemin yüke girmesini gerektirecek hiçbir şey yok. Sırf heves ve hobi için topladım sistemi. Yoksa çok daha düşük donanım da işimi görürdü.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.