Şimdi Ara

Sevişme sahneleri nasıl çekiliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elbette forumda konusu vardır ama dikkatimi çekiyor çoğu filmde de var . Acaba gerçekten yapıyorlar mı ? Mesela Para avcısı ben gerçek olmasına ihtimal vermiyorum peki nasıl çekiyorlar ?

• çoğu dünden razı zaten hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rol icabı diyip

• yastık var arada.
  • Ten rengi giysiler var, onları giyiyorlar işte.

• Sanat için

• Normal filmlerde rol icabı olur. Bu olurken bile bazı oyuncular yüksek düzeyli sahnelerde rahatsız oluyorlarsa sadece yönetmen bulunur orada. Çoğu filmde cinsel ilişki sahnelerinde vücut ve yüz dublörleri kullanılıyor. Eğer; Lars von Trier tarzı yönetmenlerin filmlerinde oynuyorsanız gerçekten sevişmek zorundasınız. Oyuncular ikna ediliyor..
  • Gaspar Noe gibi yönetmenlerin filmlerinde oynamıyorsanız tabii ki gerçek değil. Zaten dediğim yönetmenin filmlerini izlerseniz sahte ve gerçek sahneleri anında ayırabilirsiniz. Yukarıda da bahsedildiği gibi Lars von Trier de aynı şekilde.
  • Ben hepsine gerçek gözüyle bakıyorum

• Erkekler için pek sıkıntı olmuyor. Sıkıntı kadınlar için oluyor. Durum şöyle. Sahnenin etkisi büyükse yönetmen kabul ederse vücut dublörü kullanılıyor ama yok kabul etmezse ve oyuncu kadın için sorun değilse filme etkisi bakımından gerçek anlamda yapılıyor. Fakat yorgan altı sahnelerinden birisiyse kadın ve erkek oynasa yetiyor. Misal bir monica belluci varsa oyuncu olarak iş değişiyor. Yani yönetmene, sahnenin etkisine, ve oyuncu erkek kadına bakıyor(burada genelde kadın rahatsız olabiliyor). Fakat günümüzde pek irdelenmiyor. Sanat için mübah.
  • Bildiginiz filmleri paylaşın da izlemediklerimizi ögrenmiş olalım

• Pusuya yattım senin mesaja gelecek cevapları bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Bildiginiz filmleri paylaşın da izlemediklerimizi ögrenmiş olalım

http://www.imdb.com/title/tt2229499/

https://www.youtube.com/watch?v=N18IuA5Tf4Y

• çoğu sahne gerçek değil, dublör vs kullanıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.