Şimdi Ara

Sevgilinizi aldatmayın, kandırmayın (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
2
Favori
49.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
357 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    5 yildir evliyim, ilk cocugumuzu bekliyoruz. Esimi hic aldatmadim, aklimin ucundan dahi gecmedi hocam.

Yaziklar olsun su konudaki yorumlari okudukca tiksindim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temelde sevgi yoksa evililik boşuna dır. Boşanma şarttır.

Evlilik sadece sevgi ile olmaz akıl uyumu da şarttır.

Aldatacaksa boşanma şarttır. Aldatacak bir sebep varki onun karşılığı boşanmadir .

Aksi halde mantık dışı.

Ayrıca evililik dışında da sevgi ile ömür boyu birliktelik yaşanabilir .

Sevmeyerek evililik mi olur komiksin....

• Bir kötülük yapmadan önce babanızın kızı, annenizin oğlu olduğunuzu unutmayın. Kimseye kendinizi teslim etmeyin. Kız da olsanız erkek de olsanız. Bunun din kültürle hiç alakası Yok. Ahlak karşındaki veya geleceğindeki kişilere saygın ile ölçülür.
    Ha ayrıca terk edeceği kızı İkna Edip kandırıp faydalanan en adi ......... İnşallah kandırdığınız kızların başına gelen sizin başınıza gelir. Kızlarımızı yoldan çıkardınız şimdi evlenecek kız kalmadı muhabbetine doymuyosunuz doyumsuz adiler...

• Fazla pembe bakıyorsunuz dilediğiniz gibi yaşayın.Bir şey yazardım ama çok sağlam linç yerim uğraşamam şimdi yazmıyım.
  • Evet dilediğimiz gibi yaşayalım. Ama karşımızdaki de öyle yaşasın veya öyle yaşadığımızı bilerek kabullensin bizi değil mi?
  • Ulan forumu iyi Kadın Dayanışma Derneğine çevirdiniz. 18lik taze fidanın biri verse çoluk karı sevgili umrunda olmadan ayakta gibecek adamlar burda felsefe kasıyor. Geçin la bu işleri :D
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Karşımızdakine karşı davranışlarda bir farklılık oluşmuyorsa karşımızdakinde uyandırdığımız heyecanda bir farklılık yoksa her şeyi bilmesi şart değil.
  • 8 senelik evliyim bı tür vukaatlarim hiç olmadı aklımdan bile geçmedi. 8 sene üzerine ilkkez eşime bağırdım sinirlendiğimden dolayı. Ağladığını görünce çok koydu bana. Gerçekten kötü oldum. Öyle pişman oldum ki keşke o an hiç yaşanmasaydı isterdim. Ve hiç unutmicam bu hatamı. İnsan eşinin kıymetini bilmeli.

• Güzel mantıkmış. Seni sürekli muhalif mesajlarınla hatırlıyorum, demek ki işine geldiği gibi bir ataerkil kafan varmış. O laf ettiğin kesimden çok farkın yok, onlarda halk memnun olduğu sürece çalıyorlar işte.Mantigin ayni “caliyorlar ama calisiyorlar” mantigina benziyor.

Umarım karşına senin gibi düşünen birisi çıkar ve bu kadar geniş olabilirsin. Sevgilini/eşini başka birisiyle yakaladığında o da sana, "ilişkimizi etkilemiyordu ki her şeyi bilmene gerek yok" der ve sende doğru söylüyorsun dersin eminim.

Konu, Türkiye'de ahlakın geldiği noktayı çok güzel özetliyor. Eline sağlık konu sahibi. Maalesef hala erkek yaptığında "aslan parçası" kadın yaptığında "kaşar" mantığından kurtulamamış insanların bol olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Ağustos 2019; 22:14:24 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    "Güzel mantıkmış. Seni sürekli muhalif mesajlarınla hatırlıyorum, demek ki işine geldiği gibi bir ataerkil kafan varmış. O laf ettiğin kesimden çok farkın yok, onlarda halk memnun olduğu sürece çalıyorlar işte.Mantigin ayni “caliyorlar ama calisiyorlar” mantigina benziyor."

İkisi çok farklı her konuda aynı pencere ile hareket edemeyiz birisi toplumun etkilendiği bir konu diğeri ben ve partnerim arasındaki bir konu ikisine aynı bakış açısıyla karar veremeyiz.

Senin düşünce yapın benim yaşayabileceğim bir yapı değil benim ki de senin yaşayabileceğin değil ben sana direktif veremediğim gibi sende bana veremezsin seçimleri ve yaptıklarından herkes bireysel sorumludur insanın en özel şeyi düşünceleri ve bedenidir...

Türkiye'de ahlak namusla bir anilir tecavuze ugrayan kardesini oldurmek bakire olmayan kizinin bogazini kesmek şort giymiş diye tecavüzü hak ettiğini düşünmeleri seklinde hayata geçiyor kusura bakma ahlak dediğiniz bu herhalde toplumumuzun ahlakı baya farklı noktalara gelmiş.
    Özellikle toplumumuzdaki insanlar fırsatlar ellerine geçmediği oranda ahlaklı oluyorlar.

Benim için olan dileklerine teşekkürler benim senin için bir dileğim yok kendin için ne diliyorsan o gerçekleşsin.

• Ahlak anlayisimin gercekten bu kadar basit oldugunu mu sandin? Neyse ben sana bir sey anlatamam sen bana bir sey anlatamazsin anlasilan. Zira yazdigim yazidan cikardigin anlam tek kelimeyle komik. Ataerkil kafadan birgun kurtulman dilegiyle, zira sen kendi anlattigin seylerin farkli bir versiyonusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 20 Ağustos 2019; 23:28:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

5 yildir evliyim, ilk cocugumuzu bekliyoruz. Esimi hic aldatmadim, aklimin ucundan dahi gecmedi hocam.

Yaziklar olsun su konudaki yorumlari okudukca tiksindim.
    ki son yıllarda evlenmissiniz, tebrikler o zaman..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Fazla pembe bakıyorsunuz dilediğiniz gibi yaşayın.Bir şey yazardım ama çok sağlam linç yerim uğraşamam şimdi yazmıyım.
    İşte bu tarz düşünenlerin yine bu tarz düşünenlerle "takılıp" başlarına ne gelirse müstehak olacak şekilde bir hayat sürmeleri gerekiyor.

Yeterki bu şekilde düşünmeyen birisinin hayatına girip içine etmeyin. Buna hakkınız yok.

Yoksa ister pembe ister mor nasıl istiyorsanız yaşayın size kalmış.

Ama bir gün eşinizi sevgilinizi başka birisiyle yakaladığınızda gelip burada ağlamayın. Eşiniz de dilediği gibi yaşıyor çünkü...
  • omerkartalfb O kullanıcısına yanıt
    Yobax

• Memnun oldum

• omerkartalfb O kullanıcısına yanıt
    Aboo

• quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Aboo
    Rust in Peace hocam ne derse güzel der.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.