Şimdi Ara

SEUS Sorunu ve P990 Update Sonrası Gelişim. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
0
Favori
30.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ara ara oluyor bu sorun, bende yeni firmware'i bekliyorum. yapacak birşey yok. en fazla 3 kere resetliyor kendini ve sonrasında düzgün çalışıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: UnReAL_BoY

arkadaşlar radyoyu actıgımda telefon reset atıyor.guncelleme yaptım firmware yükseldi ama sorunum hala devam ediyor ve cihazı yurtdışından gelirkn almıstım dolayısıyla garantısı burada gecmiyor.Lütfen yardımcı olun bana arkadaşlar
  • Arkadaşlar size bir soru:

Telefon her resetten sonra "telefonunuz performansını artırmak için yeniden başlatıldı" diyor.
    Buna inanıyor musunuz.

Hani böyle birşey varsa 8-10 kes restart edelim alete doping gibi glebilir :)
  • inanıp inanmamak neyi değiştirir ki sonuçta telefon resetleniyor ve açılıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: fleshlord

Arkadaşlar size bir soru:

Telefon her resetten sonra "telefonunuz performansını artırmak için yeniden başlatıldı" diyor.
    Buna inanıyor musunuz.

• Arkadaşlar,
    Mpeg wmp bir klip yükledim ama telefon "uygun olmayan format" ibaresi ile oynatmadı. hangi programı yüklememiz gerek dersiniz ?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Pardon arkadaşlar
    "telefonunuzda bu dosyayı açan bir görüntüleyici " bulunamadı belirmekte
  • neuron avi formatini 3gp veya 3g2 formatina cevirmen gerekiyor
    xilisoft video converter i kullaniyorum kullanimi kolay ve guzel.
  • ben bu yükleme işlemini m600 için yapıyorum. ekranda telefon resminin ekranı yemyeşil oldu hala bekliyoruz telefona dokunma diyor ne kadar sürüyor bu ekran
  • arkadaşlar radyo sorununu ben hallettim.. bana da oluyordu aynı sey.. öncelikle radyonun cekmeyeceği bir yer bulun ben kulaklık kablosunu avcumun içine sıkıştırıp hallettim bu meselyi daha sonra da radyoyu açtığınızda eğer radyo çekmiyorsa gerçekten telefon reset atmıyor. bundan sonra da radyoyu açtığınızda ayarlar kısmına girip rds ile ilgili ayarları kaparsanız bir daha bu sorun olmuyor.. zaten ilk geldiği zaman bu 4 ayardan ikisi seçılı oluyor ama diğerlerini seçınce- yanlış hatırlamıyorsam haber almakla ilgili olanlardı- bundan sonra makine kendi kendine reset atmaya başlıyor radyoyu açınca..... ben bu şekilde hallettim radyo olayını herhalde sizde de farklı birşey değildir inşallah halledersiniz bu şekilde....
  • quote:

Arkadaşlar size bir soru:

Buna inanıyor musunuz.

heheehe inanmazmıyım ben bi prog yükledim gece yatınca sabaha kadar reset atıyor kendi kendine. p3 seviyesinde çalışıyor
  • beyler msnden yardımcı olacak varmı sırasıyla

1 pc suiteyi güncel version yükledim
    2 flash son version

bunları yaptım daha sonra UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe indirdim kurdu bunu sonra pc suiteden update service bastım sonra ilk yazıyı arkadaşın dediği yerde kaldım hep sağa doru yeşil şey kayıo bekliorm 1 saatdir bişi olmadı msnden yardımcı olacak varsa

sudigunusen@hotmail.com eklerse sevinirim...
  • hehehe arkadaşım böyle topiklerin başını okuyacaksın. en başta yazıyor çözümü ben gene yazayım. bölgesel ayarlardan(bölge ve dil seçenekleri denetim masasında) bölgesel seçeneklerdeki üst tarafta türkçe yazıyor ya onu ingilizce (abd) ve gelişmişdeki kısımdaki nide ingilizce abd yapıyorsun sonra reset atıyor bilgisayar
  • hepsini okudum merak etme ztn ingilizce abd seçili bende olmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: doktordeniz

arkadaşlar radyo sorununu ben hallettim.. bana da oluyordu aynı sey.. öncelikle radyonun cekmeyeceği bir yer bulun ben kulaklık kablosunu avcumun içine sıkıştırıp hallettim bu meselyi daha sonra da radyoyu açtığınızda eğer radyo çekmiyorsa gerçekten telefon reset atmıyor. bundan sonra da radyoyu açtığınızda ayarlar kısmına girip rds ile ilgili ayarları kaparsanız bir daha bu sorun olmuyor.. zaten ilk geldiği zaman bu 4 ayardan ikisi seçılı oluyor ama diğerlerini seçınce- yanlış hatırlamıyorsam haber almakla ilgili olanlardı- bundan sonra makine kendi kendine reset atmaya başlıyor radyoyu açınca..... ben bu şekilde hallettim radyo olayını herhalde sizde de farklı birşey değildir inşallah halledersiniz bu şekilde....

Oh be sonunda reset atmadan radyo dinleyebiliyorum. cok sagol arkadas.
    rds yuzunden resetliyormus demek. rds yi kapattim radyo dinlerken resetleme sorunuda ortadan kalkti

• Ya arkadaşlar ben bu telefon için taa 2005 den beri bekliyordum önce 2 sene önce amerikadayken n91 türkiyede daha duyulmamşken bi dergide okudum onu beklemeye başladim daha sonra wireless ı olan alternatifler bakarken p990i nin tam aradığm özelliklere sahip telefon olduğunu gördüm aslinda telefonu bir media player olarak kullanmakda çok önemli idi benim için çünki ayrı bir cihaz daha taşmak istemiyordum. Artı bu telefonu alrsam 3.5 mm lik jack sayesinde piyasadaki uyumlu kablosuz stereo kulakliklarla müzik dinleyebilecekdim ve de 4gblık hafizaya sevdiğiniz bütün parcaları yükleyip evdeki surround systemine 3.5 luk jack sayesinde direkt bağlayip dinlemenin hoş olacağını düşünüyordum. P990 da bunun olmamasi benim için önem arzedecek bi eksiklikti uzun süre çelişkidede kalmadım değil aslnda neyse bu yaz ben dönmeden önce 750 dolara 2 yl uluslararası garantili bi yerden buldum bu telefonu ama güvenip alamadım hem burada garantiden emin olacağım hemde taksitle alacağımı düşündüm ek bi bilgi vereyim 4gb lik pro duo lar da 100 dolar civarında görüyordum magazalarda yalniz telefonun ne kadara kadar hafıza görecegini bilemedigim icin o konudada tereddütde kaldim. Bugün salı günü boynerde ve axess de kampanya varmış axess 50 ytl chip para veriyormuş geriye artı boynerdende 1500 ytl üstü alş veriş olması sebebiyle boyner kartınız bütün sezon ürünlerinde yüzde 10 indirim hakkı ve puan kazaqnıyormuş falan filan artı teknosadanda daha ucuz yine peşin fiyatna 12 taksit olmasna ragmen üstelik hem genpadan hemde kvk dan çift garantili olduğu söyleniyor. Ben yarın bu telefonu alacağım başka bir seçeneğim yok gibi geliyor çünki varsa da ben bilmiyorum.Bu forumdaki bu telefonla ilgili forum tarihinde yazılan herşeyi okudum birtakm problemleri olduğunuda duydum çok güzel şeyler düşünenlerde vardı. Hem telefon sahiplerine hemde telefonu iyi bilenlere almadan önce sormadım dememek için yazmak istedim arkadaşlar ne diyorsunuz gönül rağatlğıyla alaymm ben bu aleti bu noktada benim için önemli olacak özelliklerini de belirtmeliyim 1. Wireless internet şifrelenmiş sayfalar javascript çalştran sayfaların izlenmesi (bankaclk) 2. Dijital foto makinam yok 2 ayrı şeye para vermek istemiyorum artı 2sini tek cihazda taşmak istiyorum 3. Müzik dinlemek 4. Normal telefon kullanımı . Alarm ve radyodaki sorunlar makinanın reset atması rds nin kullanılamamasi yemeğimin üstüne sinek konduğunu görmek gibi bi his yarattı bende ama yinede bahsettiğim özellikleri kullanmaya ihtiyacm var. Nokia nın yeni modelleri için ne diyorsunuz. Değerli ve yol gösterici olabilecek yorumlarnz için şimdiden teşekkürler. Boynerin kampanyasını da kaçırmamak için ben yarın bi alet alacağım 10 da 9 990i olur bu ama yorumlarınızı alabilirsem biran önce gözönünde bulundurup değerlendirmek istiyorum.

• Bu arada bugün boynerdeki kampanyanında son günü belitmeyi unuttum herhalde artı amerikada hizmet veren internet sitelerinde telefonun unlocked versiyonu 650 600 dolar civarlarndada bulunabiliyor yorumunuz nedir bu konularda
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoFeaR07

Ya arkadaşlar ben bu telefon için taa 2005 den beri bekliyordum önce 2 sene önce amerikadayken n91 türkiyede daha duyulmamşken bi dergide okudum onu beklemeye başladim daha sonra wireless ı olan alternatifler bakarken p990i nin tam aradığm özelliklere sahip telefon olduğunu gördüm aslinda telefonu bir media player olarak kullanmakda çok önemli idi benim için çünki ayrı bir cihaz daha taşmak istemiyordum. Artı bu telefonu alrsam 3.5 mm lik jack sayesinde piyasadaki uyumlu kablosuz stereo kulakliklarla müzik dinleyebilecekdim ve de 4gblık hafizaya sevdiğiniz bütün parcaları yükleyip evdeki surround systemine 3.5 luk jack sayesinde direkt bağlayip dinlemenin hoş olacağını düşünüyordum. P990 da bunun olmamasi benim için önem arzedecek bi eksiklikti uzun süre çelişkidede kalmadım değil aslnda neyse bu yaz ben dönmeden önce 750 dolara 2 yl uluslararası garantili bi yerden buldum bu telefonu ama güvenip alamadım hem burada garantiden emin olacağım hemde taksitle alacağımı düşündüm ek bi bilgi vereyim 4gb lik pro duo lar da 100 dolar civarında görüyordum magazalarda yalniz telefonun ne kadara kadar hafıza görecegini bilemedigim icin o konudada tereddütde kaldim. Bugün salı günü boynerde ve axess de kampanya varmış axess 50 ytl chip para veriyormuş geriye artı boynerdende 1500 ytl üstü alş veriş olması sebebiyle boyner kartınız bütün sezon ürünlerinde yüzde 10 indirim hakkı ve puan kazaqnıyormuş falan filan artı teknosadanda daha ucuz yine peşin fiyatna 12 taksit olmasna ragmen üstelik hem genpadan hemde kvk dan çift garantili olduğu söyleniyor. Ben yarın bu telefonu alacağım başka bir seçeneğim yok gibi geliyor çünki varsa da ben bilmiyorum.Bu forumdaki bu telefonla ilgili forum tarihinde yazılan herşeyi okudum birtakm problemleri olduğunuda duydum çok güzel şeyler düşünenlerde vardı. Hem telefon sahiplerine hemde telefonu iyi bilenlere almadan önce sormadım dememek için yazmak istedim arkadaşlar ne diyorsunuz gönül rağatlğıyla alaymm ben bu aleti bu noktada benim için önemli olacak özelliklerini de belirtmeliyim 1. Wireless internet şifrelenmiş sayfalar javascript çalştran sayfaların izlenmesi (bankaclk) 2. Dijital foto makinam yok 2 ayrı şeye para vermek istemiyorum artı 2sini tek cihazda taşmak istiyorum 3. Müzik dinlemek 4. Normal telefon kullanımı . Alarm ve radyodaki sorunlar makinanın reset atması rds nin kullanılamamasi yemeğimin üstüne sinek konduğunu görmek gibi bi his yarattı bende ama yinede bahsettiğim özellikleri kullanmaya ihtiyacm var. Nokia nın yeni modelleri için ne diyorsunuz. Değerli ve yol gösterici olabilecek yorumlarnz için şimdiden teşekkürler. Boynerin kampanyasını da kaçırmamak için ben yarın bi alet alacağım 10 da 9 990i olur bu ama yorumlarınızı alabilirsem biran önce gözönünde bulundurup değerlendirmek istiyorum.

Ben ilk çıktığı andan beri kullanıyorum, açık konuşmak gerekirse telefon şu anki haliyle stabil değil, en ufak bi olayda resetliyor ya da donuyor. Bu yüzden son güncellemeyi bekliyorum. Kasım ayının sonunda çıkacağı söylenen bu güncellemeyle telefondaki sorunlar giderilmezse, büyük ihtimalle telefonu satacağım... Eğer bu sorunlara uzun vadede katlanırım diyorsan, alabilirsin. Eninde sonunda Sony bu bug'ları giderecek ve telefonu stabil hale getirecektir. Onun dışında telefonun özellikleri zaten çok iyi ve state of the art durumunda şu anda piyasada... Fiyat için yorum yapamıyorum çünkü ben Genpa'dan ilk gün yaklaşık olarak 165oYTL'ye almıştım :)

• p serisi genelde çok sağlam olurdu. ne hikmetse bunda donma problemlerinden bahsediliyor. benim anlamadığım bende m600 var hiç şimdiye kadar ne takılma ne bişi bayadır da kurcalıyorum. yani tabiki o farklı cihaz bu farklı ama n ebilim. artık son güncellemelerle düzelecek heralde
  • p990'da hafıza yönetimi ile ilgili bazı sorunların olduğu aşikar.
    Ancak bu tamamen uiq3.0'dan kaynaklanmıyor.

Örneğin opera açıkken yoğun grafik ve tablolar içeren birkaç sayfayı
    birden açarsanız hafıza yetmeyip kilitlenmeye (ve ardından reset) sebep olabiliyor.

Eğer ufak tefek sorunlar halledilirse eşi bulunmaz bir sistem olacak
  • quote:

p990'da hafıza yönetimi ile ilgili bazı sorunların olduğu aşikar.
    Ancak bu tamamen uiq3.0'dan kaynaklanmıyor.

Örneğin opera açıkken yoğun grafik ve tablolar içeren birkaç sayfayı
    birden açarsanız hafıza yetmeyip kilitlenmeye (ve ardından reset) sebep olabiliyor.

Eğer ufak tefek sorunlar halledilirse eşi bulunmaz bir sistem olacak

telefonda sorsan 64 mb ram var açılınca 10 mb bişi kalıyor bu normal mi ? gerçi normal tabi ama bu kadar düşmemesi lazımdı yada daha büyük ram takmalıydılar.
  • Oktaycım haklısın

Ben hatta bu 62 Mb RAM'in 61 Mb'lik C sürücüsü ile paylaşımlı olmasından şüpheliyim.

şu anda çalışan pek de birşey yok. bir tek swiss mgr pro çalışıyor. 6.5 mb(10%) free ram görünüyor.
    Tüm çalışan uygulamaların (gizli sistem uygulamaları dahil) ram kullanımlarını altalta koyup toplasan 55.5 mb kesinlikle yapmıyor.

Bu donanımsal bir tasarım hatası gibi görünüyor bana .
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.