Şimdi Ara

SEUS Sorunu ve P990 Update Sonrası Gelişim. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
0
Favori
30.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim esas merak ettiğim şu. se nin geliştirici dünyası diye bi bölümü var acaba diyorum oraya ingilizce msg atsak bütün 3.0 kullanıcıları olarka atsak yada ne bilim başka bi yere. bunu bilse bilse flesh bilir oda bi cevap vermedi bana bu 3 ncü soruşum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

flesh bi konuda yazmışyım bazı eksiklikler diye adamların düşündüklerimin bazısını gerçekleştirmiş. acaba diyorum tekrar soruyorum yani belli bi baskı unsurumuz olabilir mi bu güncelleştirmelere bazı eksiklikler giderilmesini isteyecemde. tabiki sizinde vardır.

,
    Merhaba Oktay,

yoğunluk nedeniyle geç cevep yazabildim kusura bakma.
    Şimdi söyle söyliyeyim. SE' kullanıcıları symbian konusunda otorite sayılan my-symbian, allaboutsymbian, esato gibi büyük forumlarda p990' ile ilgili olarak birçok sikayet dile getiriyorlar. Ve bu forumların yöneticileri SE'den inceleme için prototip modeller gonderilen kişilerden. (yani SE'nin önemli saydığı kişiler)
    Bunların sikayetleri ve SE ile bağlantıya geçme çabaları bile sonuçsuz kalıyor.
    O nedenle bence kendini yorma. Zaten SE 'den cevap gelemeyecektir :)

Geliştirici dünyası bölümü ise SE telefonları için program geliştiren programcılar için tasarlanmış bir ortam.Yani SEnin fw geliştiren ekibinin orası ile pek alakası olduğunu sanmıyorum :)

Sonuç olarak beklemek dışında pek bir alternatifimiz yok

• hadi be. tüh ne diyim. halbuki sistem bence çok hatalarla dolu. mesela ajanda da ki kaydı düzenlerken saat sekmesini açtığın da direk sayılarla saati yazabilmek bence çok mantıklı olurdu bizim m600 da bunu yapabilmek için iki kere alt tuşuna basıyon sonra iki sayı yazıyorsun ondan sonra dakka kısmına geliyon gene aynı iki kere alt tuşuna basıyon sayıları giriyon. neyse bir ara çok heveslenmiştim belki birilerine ses duyurabiliriz die.

mesela p910 da biri ile bt den görüşürken altta bi düğme oluyordu sesi telefona alabiliyorduk yada yeniden bt ye verebiliyorduk bundada oluyor ama diğere giriyon falan filan dansonra. nası böyle saçma şeyler yapıyorlar aklım almıyor
  • mp3 de yüksek ses istiosan 1sanie bile düşünme mpx220 al derim hayalinin ötesinde çok kaliteli ses alıyosunki bu sesi k750 liylede mp3 dinledim kıyaslayamıyorum bile..Ama herşei geçtim ben bu P990 a aşık oldum yaw...
    1 haftaya alıcam bu makinayı umarım hayal kırıklığına uğramam..

quote:

Orjinalden alıntı: karaca75

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Bu arada albumlere nasil art work konuldugunu merak edip arastirip buldum.Biraz ilginc bir yontem.Cunki mp3 tag daki embeded lari gormuyor ama baska yontem ile mp3 player da sarki dinlenirken albumun cover fotograflari cikiyor ;)

Bende p990 almak istiyorum ama kulaklık ile verdiği ses kalitesi ve ne kadar yüksek olduğu hakkında bilgim olmadığı için çekiniyorum. Acaba son seviyede kulaklıkla mp3 dinlerken ses yeterince yüksekmi ? Eğer k750 ile dinlediysen onla karşılaştırır mısın ?
    Teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: fleshlord

Merhaba Arkadaşlar yeni fw ile ilgili bir güncelleme daha verelim.
    Enson sızan fw'nin versiyonu aşağıdaki şekilde:

Phone R9E008
    BT R5A01
    Organiser R5A03/R5A03D
    CDA R5A03

Bu fw de değişenler kısaca söyle :
    1) menulerdeki geçiş efektlerini kapatabilmek için kontrol panele bir seçenek eklenmiş.
    Böylece ramdan yiyen ve sistemi yavaşlatan geçiş efektlerini kapatma şansımız oluyor.
    2) USB bağlantı işlevini seçmek için kontrol panele geçmeniz gerekmiyor. Telefon usbDen bağlandığında usb disk modu mu yoksa pcsuite modu mu istediğinizi soruyor
    3)Arama ekranına "speaker" butonu eklenmiş. böylece konuşma sırasında tek bir tuşla handsfree moduna geçilebiliyor.

Dostum bu fw yayınlandımı yoksa prototipmi çünkü ben 13 'ünde update ettim böyle bişe yok

saygılarrr...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi microline34 -- 15 Aralık 2006; 0:16:28 >

• Mesajımda da belirttiğim gibi bu fw henuz son kullanıcının kullanımına verilmemiş bir test sürümü.

O nedenle bu fwnin SEUS üzerinden yayınlanmasını beklemek dışında yapabileceğimiz birşey yok.
    Tahmini yayınlanma tarihi Ocak ayının ilk yarısı
  • bekliyoruz bakalım.

bu arada uiq 3.0 için bi tane forum açılsada rahatlasak ya 3 tane topik var arayıp bulması sorun oluyor
  • çok acil yardım lütfen
    update işlemini yapmak istiyorum. ancak cihazımı kapaksız kullanıyorum.
    şimdi sırası ile işlemleri uygulayacağım. Fakat "C" tuşuna basılı tutun diyor?
    şuan kapak yanımda değil???
    acaba kapaksızken bu işlemi nasıl yaparım?
  • öbür başlığı görmemişsindir diye verilen cevapları kopyalıyacaktım ama görmüşsün, gerek kalmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanuzay

çok acil yardım lütfen
    update işlemini yapmak istiyorum. ancak cihazımı kapaksız kullanıyorum.
    şimdi sırası ile işlemleri uygulayacağım. Fakat "C" tuşuna basılı tutun diyor?
    şuan kapak yanımda değil???
    acaba kapaksızken bu işlemi nasıl yaparım?

Çok basit: klavye üzerindeki "c" tuşu da aynı işlevi görüyor.

Bir ufak ipucu daha eğer telefonunuzu kapaksız ve FO modunda kullanıyorsanız boşluk tuşuna bir süre basılı tutarsanız telefon uygulamasının(üzerinde tuş takımının olduğu arama yapılan ekran) karşınıza geldiğini göreceksiniz

• OK. HALLETTİM. TEŞEKKÜRLER. GÜNCELLEMEMİ BİTİRDİM.
    TELEFONUMA İYİ BİR İNG-TÜR. TÜR-İNG. SÖZLÜK İNDİRMEK İSTİYORUM?
    ACABA NEREDEN YÜKLEME YAPABİLİRİM. ŞÖYLE GÜZEL BİR PROGRAM?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanuzay -- 21 Aralık 2006; 16:56:34 >
  • slovoed diye bi tane var bende tam sürüm.

bu arada yeni bi topik açmayı düşünüyorum şayet destekleriniz olursa. Symbian 9.1 Uiq3.0 P990, M600, W950 diye destekleriniz olursa orda hem sorunlarımızı hemde pragram alış verişi yapalım.

şuan itibari ile 3 değişik konu var .
  • quote:

slovoed diye bi tane var bende tam sürüm.

bu arada yeni bi topik açmayı düşünüyorum şayet destekleriniz olursa. Symbian 9.1 Uiq3.0 P990, M600, W950 diye destekleriniz olursa orda hem sorunlarımızı hemde pragram alış verişi yapalım.

ben destekliyorum bu yaziyi bulana kadar uc topik dolastim bir topik olursa iyi olur arkadaslar uc topik ten sikayeti olanlar destek verin
  • herkes yeni topc te buluşursa tamam ama yenisi açılınca 4 topic takip etmek zorunda kalmayalım
  • bu bizim elimizde diilmi ben topiği açtım telefona özel değil uiq 3.0 diye

zamanım yok yarın bi özetleme yapacağım. seus sorunu ve genel özellikleri bakımından telefonun ve elimde olan bütün tam sürüm ve kısıtlı sürüm uygulamaların adlarını koyacağım tam sürümünü almak isteyenler olabilir. esasında bayada program çıktı. neyse yarın olsun bakalım.
  • quote:

Dikkat ediyorumda kac seferdir bu konuyla ilgili mesaj atiyorsun.Mevcut olan benim actigim topic sadece p990i ile alakali olmasina ragmen.P990i ile ilgili ince ayarlarmis video ayarlariymis yok diger topicte kaybolurmus,uptade sonrasi gelisim diye topic acilmisken.Sirf isletim sistemleri ayni diye bir birinden farkli bu uc modeli tek bir baslik altinda toplama istegini anlamiyorum desteklemiyorumda.Nokia bolumunde bu sekilde yapilmis iyide olmus cunku model sayisi fazla ki buna ragmen bir cok modelin ana topigi var.Sadece p990 ile ilgili konular icin bile ayri topic acmayi gerek duymus olanlar varken UIQ3 P990 W950 M600 baslikli bir topic cokmu derli toplu olur hic sanmiyorum.Biri w950 den bahsedecek bir digeri M600 den p990 derken karmakarisik bir topic olacak.Ki Pserisi diger iki modelden daha cok tercih edilen edilecek olan bir model.UIQ3 disinda donanimsal olarak apayri P990i ile ilgili sorunlari M600 veya w950 kullanan biriyle paylasam ne olur paylasmasam ne olur.Sana gore P990i ile M600 asagi yukari ayni gibi gelebilir ancak bana gore cok fark var.Hem sorunlarimizi paylasalim hemde program alisverisi yapalim diye yazmissin.Hadi program neysede P990i de wifi ile ilgili bir sorunu olana M600 kullanicisi nasil yardimci olacak.Kaldiki mevcut p990 topiclerinde bu yazdiklarin zaten yapiliyor.Gordugum kadariylada suan itibari ile senden baska M600 kullanan yok.Kisacasi kullandigin M600 modelinin isletim sisteminden yola cikarak bu uc model hakkinda tek bir baslik altinda toplanip paylasim yapilmasi fikrini gereksiz buluyorum.

• p990'ın kulaklığında mp3 ve radyo dinlerken sesi sıfıra getirdiğiniz zaman bir hışırtı sesi alıyor musunuz ?
    ve bu normal midir
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

quote:

Dikkat ediyorumda kac seferdir bu konuyla ilgili mesaj atiyorsun.Mevcut olan benim actigim topic sadece p990i ile alakali olmasina ragmen.P990i ile ilgili ince ayarlarmis video ayarlariymis yok diger topicte kaybolurmus,uptade sonrasi gelisim diye topic acilmisken.Sirf isletim sistemleri ayni diye bir birinden farkli bu uc modeli tek bir baslik altinda toplama istegini anlamiyorum desteklemiyorumda.Nokia bolumunde bu sekilde yapilmis iyide olmus cunku model sayisi fazla ki buna ragmen bir cok modelin ana topigi var.Sadece p990 ile ilgili konular icin bile ayri topic acmayi gerek duymus olanlar varken UIQ3 P990 W950 M600 baslikli bir topic cokmu derli toplu olur hic sanmiyorum.Biri w950 den bahsedecek bir digeri M600 den p990 derken karmakarisik bir topic olacak.Ki Pserisi diger iki modelden daha cok tercih edilen edilecek olan bir model.UIQ3 disinda donanimsal olarak apayri P990i ile ilgili sorunlari M600 veya w950 kullanan biriyle paylasam ne olur paylasmasam ne olur.Sana gore P990i ile M600 asagi yukari ayni gibi gelebilir ancak bana gore cok fark var.Hem sorunlarimizi paylasalim hemde program alisverisi yapalim diye yazmissin.Hadi program neysede P990i de wifi ile ilgili bir sorunu olana M600 kullanicisi nasil yardimci olacak.Kaldiki mevcut p990 topiclerinde bu yazdiklarin zaten yapiliyor.Gordugum kadariylada suan itibari ile senden baska M600 kullanan yok.Kisacasi kullandigin M600 modelinin isletim sisteminden yola cikarak bu uc model hakkinda tek bir baslik altinda toplanip paylasim yapilmasi fikrini gereksiz buluyorum.

bu yazıyı okudukdan sonra cep telefonu bölümüne bak orda üst konu altında symbian 9.1 s60 cılar diye bi bölüm var. wifili wifisiz herkes paylaşım yapıyor. 40 sayfa kadar da olmuş.

cin fikirli olmaya gerke yok arkadaşım bak orda millet hem paylaım yapıyor hemde donanım hbaer tarafından üst konu yapılmış. aynı şeyi bizim içinde neden geçerli olmasın.

bu arada uptade işlemini ayrı yerde ince ayarları ayrı yerde p990 ayrı yerde konuşmanın manasını hiç anlamış değilim.

Symbian 9.1 s60 ın topiği http://forum.donanimhaber.com/m_6997867/tm.htm

topiğe dikkat edersen senin gereksiz bulduğunu ne kadar adam mantıklı bulmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 22 Aralık 2006; 18:25:18 >

• Bakmama gerek yok yukarida yazmisim zaten o bahsettigin topigi.Nedenlerinide yazmisim banami ogretiyorsun.Arkadasim gibi Cin fikirli gibi tabirleri baskasina sakla.Cin fikirli olmayi aciklasana sen bana.Daha sonra sana daha detayli yazacagim.
  • bu kadar şeyden sonra hala bişi yazabiliyorsan helal olsun sana. Mantık çervesinde bişi söyleyeceksen konuşalım. yoksa abuk sabuk laflar edeceksen sana hayırlı günler
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.