Şimdi Ara

Sese, Müziğe Duyarlı LED [RESİMLİ / Videolu][GÜNCELLENDİ] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
13
Favori
20.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ne derseniz ona göre şuan b adaptör alacağı yardım birde durum çok karışık yerlere gitti benim asıl sorum şimdi benim 10 metre ledim var 1 amperle sese duyarsız normal yakınca normal yanıyor maviler biraz kısık 3 amperle sese duyrlı yakınca maviler 2 metre mavi çok kısık yanıyor bunun hiç kısıklık olmadan yanmasını nasıl sağlayabilirim soru budur
  • Hkfdserty H kullanıcısına yanıt
    Kaçıncı mesajım hala anlamadınız yahu , bu lede direk elektrik vermiyonki sen. Transistöre kadar elektrik geliyor, transistör ise max 2-3 amper çıkış veriyor. Ama ses sinyalinin şiddetine göre transistördeki anahtar açılıp kapanıyor. Ses az ise transistörün anahtarı hafif açılıyor ve sönük oluyor ses arttığında yani bas vurduğunda anahtar sonuna kadar açılıp elektrik ledlere transistörün max gücü neyse o kadar gidiyor. 5 metre lede 1 transistör anca yetiyor sen buna 50 amper versende bu değişmeyecek transistör daha fazlasını çıkartamıyor . İkinci bir devre daha kurup diğer 5 metreyi öyle çalıştırabilmen gerek. Yani en az 6-7 amper güç kaynağı ve 2 transistör ile yapabilirsin. Yazdığın her mesajda transistör olmadan nasıl yaparım dercesine konuşuyosun açık açık konuşsan direk cevabı alırsın. Anlayabildin mi şimdi ? Takıldığın yer kalırsa sorabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    peki direk 10 metre bağlayanlar nasıl yapmış
  • Hkfdserty H kullanıcısına yanıt
    Konu dağılmaya başladı pm at oradan devam edelim. Çok fazla mesaja boğmayalım

• Mükemmel bir calisma olmus hocam tebrikler . Pek bir bilgim yok ama led seritler yerine neon seritler kullanilsa daha guzel durabiliridi ama buda guzel insanin kendi emeginin karsina gecip izlemesi kadar zekli bisey yok
  • Phwar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. O zamanlar fazla bütöe ayıranadığım için acemilikteki profesyonel çalışmam diyebiliriz o zaman için bunu yapmam çok büyük bir şeydi ama şimdi devede kulak kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Teşekkür ederim. O zamanlar fazla bütöe ayıranadığım için acemilikteki profesyonel çalışmam diyebiliriz o zaman için bunu yapmam çok büyük bir şeydi ama şimdi devede kulak kalıyor.

Evet malesef zamanla ayni tadi vermiyor goz alışıyor bazende sıkılıp bi kenarda çürümeye terk ediyor insan

• İnternetteki devrelerin hepsi ses şiddetine göre hareket eden devreler anladığım kadarıyla.Benim yapmak istediğim sesten bağımsız yani nasıl mediaplayer'i açınca bilgisayardan görselleştirici hareket ediyor.Specturumlar grafik çiziyor.Aynı o şekilde ledlerde şarkıyı açınca harekete başlayacak.Misal kulaklıktan dinlerken ledler kıpır kıpır olcak.Bu birazda yazılım gerektiriyor sanırım ama bence çok etkileyici bi çalışma olur.Bunu arıyorum uzun süredir fakat pek bişey elde edemedim.
  • Merhabalar şöyle bişiye denk geldim

çok hoşuma gitti ama buna uygun renkli şerit led nerden bulacagım ve ses sistemine nasıl bağlayacağım çözemedim

Tabiki her zamanki gibi DH Url çalışmıyor
    "Musıc IR kontroller " diye ali'de satılıyor 3-5$ civarında fiyatıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 21 Aralık 2017; 13:14:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

O zomon oçon bono yopmom çok boyok bor şoydo omo şomdo dovodo kolok koloyor

Artiste bak neler yazmış 4 yıl önce
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.