Şimdi Ara

Sese, Müziğe Duyarlı LED [RESİMLİ / Videolu][GÜNCELLENDİ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
13
Favori
20.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim datasheetlerinde tip31 in tip122 te gore daha güçlü olduğu belliydi zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Rica ederim datasheetlerinde tip31 in tip122 te gore daha güçlü olduğu belliydi zaten

Peki daha güçlü olması için 1 devrede 2 tane Tip31 kullansak bir sıkıntı çıkartır mı? Ve daha fazla verim alabilir miyiz bilginiz var mı?
  • adonise kullanıcısına yanıt
    Maalesef onu daha denemedim.
  • Tamam hocam ben müsait bir zamanda deneyeceğim.
  • Beyler yarım ederseniz çok iyi olur.
    bende fazladan power var yani güç kaynağı ben anakarta takmadan çalıştırabiliyorum kısa devre yaparak açıyorum.
    ama sorun şu ki o hevesle babamla gittik onurhan çarşısından ilgim olduğu için bir sürü kendin yapmak için devre filan aldık vu metre filan ama kendin oluşturuyorsun.
    3 tanede tip31c transistör aldım. baya oldu alalı aslında.önceden usb ile deniyordum şerit led denemedim ama hep manatr led yani tane led ile denedim usb den.
    dh de dolaşırken dikkatimi çekti baya uğraşıp yapamamıştım tekrardan başlamaya karar verdim.
    bu boş güç kaynağına molex den bağlıcam. 12v olduğu için şerit led takmayı düşünüyorum. mavi şerit led takıcam uzunluğu ne kadar olması gerek 1m yada 30cm filan 1m uygun gibi ama tip31c ye sorun yaratırmı yanar ısınır gibi sorunlar 10cm de olur 3 tane olduğu aynı devreden 3 tane yapıp hepsini kulanabilirim.
    zaten yeni kasamın içinde molex ile led bağlı yani bağlamayı biliyorum boş güç kaynağını nasıl çalıştırcam derseniz yeşil kablo ile yanındaki siyah kabloyu birbirine bağlayıp kısa devre yapın çalışacaktır. benim fikirlerime yardımcı olan varsa zaten kuzenim elektornik teknisyeni ama adıyaman beside yaşıyor taa bayradan sonra gelicem ben dayanamıcağım için şimdiden bağladım. inş yardım eden çıkar yazdıklarım uzun olduğu için okumaya üşenmişlerdir nasıl yapacağımı ya burdan yada pö

• ReBeater kullanıcısına yanıt
    Ben yanı konu sahibi olarak tip31 ile mavi renk 5.5 metre şerit led calistirdim. Isınma söz konusu değil şuan ise 2.5 metre var kırmızı .

Güç kaynağının amperi yüksek olduğu için. Rahat calistirrsiniz. Sorun yok devam edin. Acele etmeden düzgünce bağlantıları yapın .

• quote:

Ben yanı konu sahibi olarak tip31 ile mavi renk 5.5 metre şerit led calistirdim. Isınma söz konusu değil şuan ise 2.5 metre var kırmızı .

Güç kaynağının amperi yüksek olduğu için. Rahat calistirrsiniz. Sorun yok devam edin. Acele etmeden düzgünce bağlantıları yapın .

Böyle olmasına sevindim 5 metre takılınca ışık azalmazmı.
    allahtan elektirik işinde yardım edecek biri var babam eskiden elektirik teknisyeniydi.
    ama bende jak var aldık ama hangisi sol sağ graund bilmiyorum benim pc nin arka tarafında sorun var sadece soldan geldiği için önemli.
    sen bana pm at konuşalım
    Şuanda çalışıyorum akşam iş çıkışı eve gidince bir bakalım.

• quote:

Şuanda çalışıyorum akşam iş çıkışı eve gidince bir bakalım.

Bende işten yazıyorum zaten o zaman sadece jack olayını yazarsan içimde kalır 5.30 çıkıyorum 10 dk ye izmir de olur hemen ledleri alırım.Bende bir sürü hazırlanmamış kendimi geliştirmek için setler var çerkıfelek,vu meter vb var.Eve Gidince yazarım bunlar için çarkıfelek sadece 1 ren yanıyor kısa devre yaparasan çarkıfelek gibi oluyor ama bazıları yanmıyor bide hemen yanıp bitiyor bunları konuşuruz ama jack üstüdeki demirlerin hangisi sağ hangisi sol hangsi grund
    Jackin içine bakarsan en uzun olan gnd, en kısa olan R, orta boy ise L dir. Dıştaki 3 bölümden oluşan metal ise en ucu L, ortadaki R en dibi ise gnd dır.

• quote:

Jackin içine bakarsan en uzun olan gnd, en kısa olan R, orta boy ise L dir. Dıştaki 3 bölümden oluşan metal ise en ucu L, ortadaki R en dibi ise gnd dır.

ok sola bağlıcam
  • benim bir sorun var yaptım çalışıyor ama devrenin jakını arkaya kulaklık jack ını öen takıyorum led gidiyor
    jack çoklayıcı var ondada öle 2 sinide çoklayıcıya takıyom yine aynı oluyo
    Sorunu daha öz yazabilir misin ? Çok karışık anlamissin.

• quote:

Sorunu daha öz yazabilir misin ? Çok karışık anlamissin.

benim pc de bir ön giriş ve bir arka giriş var hapörlör için ben birine devrenin jack ini birinede kulaklık jack takıyorum ya kulaklık çalışmıyor yada led.
    jack çoklayıcı var bende aynısı oluyor 1 yerine kulaklık 2. yerinede devrenin jack ını taktığımda jack çoklayıcı ile de aynı tabii jack çoklayıcı büyük ihtimal bozuk olduğu için izmir gıda ya gittim şerit led transistör jack jack çoklayıcı aldım.
    sonra adam iki adet jack çoklayıcı gösterdi biri benim bozuk olanla aynısı değieri plastik kutudaydı 2 sinide aldık bir baktım fiyatlara oha dedim 30tl
    Boşver alma. On panelin çalıştığına emin misin ? Biostan acman gerekiyor bazen. Eger çalışıyorsa jacki kendin yap. Soy dışını kendin lehimle.

• quote:

Boşver alma. On panelin çalıştığına emin misin ? Biostan acman gerekiyor bazen. Eger çalışıyorsa jacki kendin yap. Soy dışını kendin lehimle.

evet zaten çoğunlukla önden kullanıyorum.
    30tl ye aldım artık.
    arka girişte sorun var ama kulaklık takınca sadece soldan geliyor.
    sorun o değil sadece soldan geldiğinden jack sol kulağına bağladım.
    kulaklığı öne takıyorum devreden gelen jack i arkaya bağlıyorum ilk hangisini bağlarsam o çalışıyor sorun o.
    normal hapörlürü arkaya kulaklığı öne takıyorum.onda sorun yok ikisde takır takır çalışıyor.
    ama devrenin jakini takınca yok.
    sorun o işte bios ta sorun yok.
    akşam ss atarım sana bakarız.
  • kardeşparalel bağlarsak bir sorun olmaz değilmi yani uçuca 40cm+30cm+ modül led tanesi8 cm den 7 tane... toplam 2.5 metre 12 volt output 1 amper aaptör var olurmu ardım edersen sevinirim
  • faceden ekleyebilirsin beni konusalım 2 tane felan sorum vardı link atıyım saol bu aradahttps://www.facebook.com/profile.php?id=100009512681144
  • link çalışmazsa Bora Bozkurt arabalı olan
  • ben bu jack icin kulakligi kestim icinden 6 tane kablo cikti beyaz yesil kirmizi sadece kabli falan ne yapiyim bunu neyse su ustekileri cevaplayinda bunu gidip alsamda olur saolun

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.