Şimdi Ara

Sese, Müziğe Duyarlı LED [RESİMLİ / Videolu][GÜNCELLENDİ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
13
Favori
20.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin yapacağını sırasıyla söylüyorum

1-)Şu linkini attığın hoparlörü satın al
    2-)Hoparlörlerin içini aç kutunun içinde devre olmayanı diğerinden kopar al sonra içinde devre olan kutunun hoparlörünü kopar al ama hoparlöre giden kablolar sağlam kalsın.
    3-)Hoparlör kablolarını kutunun bir yerinden çıkartıp transistörün iki ses giriş bacağına ver
    4-)EN SON USB sini ve jackını bilgisayarın ses girişne tak:

Transistörün ses çıkışlarına güçlü ses vermek dışında bir çözüme ulaşamazsın. Ben adaptörü 2 amper yaptım adaptör amperiyle de alakalı değil. Siz amfi kutusunun (konu eski olduğu için kutuya subwoofer demişim) arkasına tip31 ses çıkışı bağladığınız sürece ne değiklik yaparsanız yapın hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Siz transistörden ses çıkışını 3.5mm jack şeklinde aldıysanız onu jack çoklayıcı ile bilgisayarın arkasına takın az parlaklık gösterecektir üstteki maddeleri yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Senin yapacağını sırasıyla söylüyorum

1-)Şu linkini attığın hoparlörü satın al
    2-)Hoparlörlerin içini aç kutunun içinde devre olmayanı diğerinden kopar al sonra içinde devre olan kutunun hoparlörünü kopar al ama hoparlöre giden kablolar sağlam kalsın.
    3-)Hoparlör kablolarını kutunun bir yerinden çıkartıp transistörün iki ses giriş bacağına ver
    4-)EN SON USB sini ve jackını bilgisayarın ses girişne tak:

Transistörün ses çıkışlarına güçlü ses vermek dışında bir çözüme ulaşamazsın. Ben adaptörü 2 amper yaptım adaptör amperiyle de alakalı değil. Siz amfi kutusunun (konu eski olduğu için kutuya subwoofer demişim) arkasına tip31 ses çıkışı bağladığınız sürece ne değiklik yaparsanız yapın hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Siz transistörden ses çıkışını 3.5mm jack şeklinde aldıysanız onu jack çoklayıcı ile bilgisayarın arkasına takın az parlaklık gösterecektir üstteki maddeleri yapın.

Jak Çoklayıcıyla Kasa Arkasına Bağladım Ses Geliyor ama Led Yanmıyor.

• ali06han A kullanıcısına yanıt
    Bilgisayardaki bilgisayar sesini varsa realtek programı ve müzik açtığınm artık youtube veya mediaplyer herşeyin sesi full olması gerek
  • quote:

Bilgisayardaki bilgisayar sesini varsa realtek programı ve müzik açtığınm artık youtube veya mediaplyer herşeyin sesi full olması gerek

Full Ses Herşey Subwoofer Arkasına Takıyorum Yanıyor.

Kasa Arkasında Led Yanmıyor Kaç kere denedim
    Dediğim gibi amfi gerek hoparlör satın alıp dediğimi yapın ve şunu unutmayın 12 tl ye adlığınız hoparlörü heba edeceksiniz kullanayım ses dinleyeymi hayaliniz olmasın sadece bunun için gidecek bir hoparlör. Ama yok elektronikten anlarım baskı devre olsun şey olsun yaparım dersen kendin malzeme alıp yap 6-7 tl ye gelir ama bilmiyorsan bu işe hiç bulaşmadan 12 tlye hoparlör al temiz bir iş olur hem usb si jackı hazır gelmiş olur hoparlörü al sen.
  • quote:

Dediğim gibi amfi gerek hoparlör satın alıp dediğimi yapın ve şunu unutmayın 12 tl ye adlığınız hoparlörü heba edeceksiniz kullanayım ses dinleyeymi hayaliniz olmasın sadece bunun için gidecek bir hoparlör. Ama yok elektronikten anlarım baskı devre olsun şey olsun yaparım dersen kendin malzeme alıp yap 6-7 tl ye gelir ama bilmiyorsan bu işe hiç bulaşmadan 12 tlye hoparlör al temiz bir iş olur hem usb si jackı hazır gelmiş olur hoparlörü al sen.

Tamam Hocam Hafta Sonuna Kadar Alır Yaparım.
  • quote:

Hocam Şu TİP31'e bağladığım jak kablosunu çıkarcammı Kablo Lehimlide. Yoksa Üstünden Bir tane Dahamı Jak kablosunu Bağlıcam.
    jack kablosunun dibinden değilde 10-15 cm geriden kesin belki lazım olabilir o yüzden sonra kestiğiniz yeri alacağınız hoparlörün hoparlörünü söküp hoparlör kablolarını o jack kablosuna bağlayın tip31e giden. İki hoparlörün birini ayırın dedimya ayırmassanız birinden ses gelir ama s220 yanında sesi bozar o yüzden öbürünü tamamen ayırın.
  • Faydalanın YUKARI

Yeni video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 18 Kasım 2014; 21:02:52 >
  • Kardeşim merhaba,

Skype veya teamspeak 3 kullanıyorsan bi konusabılır mıyız?Kafamda bi kac bişey var sormak ıstıyorum
  • Pachenko GG P kullanıcısına yanıt
    PM Attım
  • Dostum banada face adresini veya skype adresini atarmısın? Benimde sorularım var.
  • konunun orjinali buradahttp://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=1188
    her turlu npn transistor olur. bd243 ya da tip31 in kullanilmasinin nedeni ise beta akim kazancinin yuksek olmasi. zaten normalde bu transistor, class b sinif guc amfisi transistprudur. aslinda cok guzel amfi tasarlanabilir.
    bunu kullanmak icin illa ses sistemini sokmeye wooferdan hat almaya gerek yok. zaten asiri akim grlip kisa devre olusabilir. transistorler bkzukursa kisa devre olup ne varsa yakar. aman diyim. en guvdnli yol, ses sistemini pc ye baglayan jaki coklayan bir parca alip ikinci jak ile hat almak, gucu de 12 v degerli bir adaptor ile halletmektir, zaten bu halde hoparlor baglasaniz ses verir. ama dc akim kacirdigi icin hoparloru yakar. ledler zaten dc calistigi icin yanmiyor:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yukarı
    tip 31 nerden aldın lutfen yardım
  • tip 31 e gerenk yok. herhangi bir npn transistorolur. amatip 31 inakim kazani da uksekondan istedigin kadar led baglayabilirsinizmisal 9014 e 3 tane mi ne baglanabilir.
    b243; bc539 du sanirim ya da 540 hepolabilir. tip 31 piyasada yok bd243 ise zibil resmen.

• zombi7406 Z kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı düzenlerseniz daha iyi anlayacgim. BD241 ile sönük gibi kullanıyorum.

• quote:

Mesajınızı düzenlerseniz daha iyi anlayacgim. BD241 ile sönük gibi kullanıyorum.

bak guzel kardesim. bak cicim ben bd241 mi yazdim? bd243 dedim bd243 6 amperi anahtarlar. senin ledler zayif yaniyorsa ya serit led kullandin ya da cok led kullanip dusuk akim verdin. 30 lede 1 amper civari vermelisin ki bd243 yaksin. eger serit kullanirsan onlar 12 volt ister. bd 243 gene anahtarlar ama giris voltaji yuksek tutulmali. sinyale preamfi koymalisin. misal tda2822m ya da ka2221 hos ka2221 cok yeterli gelir mi bilmem. olmadi darlington yap.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zombi7406 Z kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum. Eskiden(konu açılış zamanı) preamfi yerine ses sistemi çıkışını kullanırken (3w) 5-6 metre ledi yakıyordu. Aradan zaman geçti şuan sadece yarim metre var transistörü yeniden aldım 12v 1 amper veriyorum yarim metre sönük oluyor lm386 preamfi yapıp koyuyorum giriş sinyali yükselince mesela ani bas geliyor tam parlak yanıyor 2 sn içinde agir agir sönüyor sönük şekilde devam ediyor. İrfz44 ile yaptım hic tepki vermedi havya patladı (10liralik) 2.5 aydir havyasizim. Dun sipariş verdim Cyber 936 yolda şuan gelsin hepsini yapicam. Şimdilik bir şey yapamadigimdan deneme şansım olmuyor preamfiyi irfz44 e bağlayıp deniycem.

• havya ile ne alaka ya:)
    serit ledlerde yukseltme saryt tda2822m kullan ben onu kullanmistim cok iyi oldu. opamplarzayif kalabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.