Şimdi Ara

Sese, Müziğe Duyarlı LED [RESİMLİ / Videolu][GÜNCELLENDİ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
13
Favori
20.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insanın gözünü yorar gibime geliyor benim masam da komple ledlerle çevrili kasa yanları monitör arkası falan fakat düz bağladım gözü yorar ya
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    dostum güldürdün valla :D elektrikçiye değil elektronikçiye gideceksin zaten. Ben uzun süredir bu sistemi kullanıyorum zaten, TIP31C transistör istiyorum de maximum 2 tl dir fiyatı. Fazla isterse başka yere de sorayım abi de uzaklaş oradan eğer yoksa BD243 yada BD241 de aynı işlevi görür hatta yaptığım testlerde daha iyi sonuç aldım. Ben kendi sistemimde TIP31C' e BD243' ü darlington bağladım ve monitörümün arka kısmına monte ettim gayet de güzel oldu bence. Müzik dinlerken yada cs tarzı oyun oynarken effect oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

ben bu sisetmden önce hep araştırdım ve çoğu konuda transistör söyledi bende bunu yapmamk için 11.4 Volt Subwooferli Logitech S-220 hoparlörümün direk Subwoofer'ına bağladım yanı basa ne kadar elektrik lede o kadar elektrik diye düşündüm ama şurda hata yapmışım subwoofera bağladım ama ona 11.4 volt gelmiyorki sesi köküne kadar açarsan anca yanıyor çünkü en fazla 11.4 volt sürekli o kadar enerji vermiyor eminim çoğu kişi diyodur transistörsüz uğraşmadan nasıl yapılır diye ama benim gibi subwoofer voltajınız düşük ise hatta 2+1 bile olmasın istersem tek hoparlör olsun veya 2 ama bassın hiç önemli değil buradaki amaç elektrik vermek değil gelen elektriği ledlere vermek o yüzden 3 volt luk bir hoparlörle bile çalışır o yüzden transistör başka aramayın olmuyor kendim denedim ve gördüm sistem karışık gibi ama çok kolay

Ben yaptım oldu

Buyrun link

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=81036253

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler eğer 10 metrede bayılıyorsa 2 tip 31 kullansak mesela birine haporlorun sağ birine sol çıkışını kullansam yada transistör paralellenirmi birde tip 31 cyi 50 krş a aldım izmir gıda çarşısı hatfon
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    jack çoğaltıcıyı bilgisayar çıkışına takıp hoparlörün ana jackını ve devreyi ona bağla; uydulardan alacağından daha fazla performans alırsın.
  • kardeş subwoofer den lehimleyerek çıkartmış olduğum kablolar ile subwoofer kutusunun arkasındaki hoparlör jack lar birbirine değip çızırtı çıkarttı ve hoparlörüm şuan çalışmıyor :( iyi güze lyaptım ama bu sistemi geliştirmeye çalışmam kötü oldu :(
  • quote:

kardeş subwoofer den lehimleyerek çıkartmış olduğum kablolar ile subwoofer kutusunun arkasındaki hoparlör jack lar birbirine değip çızırtı çıkarttı ve hoparlörüm şuan çalışmıyor :( iyi güze lyaptım ama bu sistemi geliştirmeye çalışmam kötü oldu :(

Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saol kardeş valla sen belki anlarsın ama bi düğmeye bağlıcamtım düğmede 3 ayarlı en üstte hoparlörden alcak sesi ortada subwooferden alcak en altta sisetm kapancaktı bende hepsini birbirine bağlamışım gitti sistem :(
  • quote:

saol kardeş valla sen belki anlarsın ama bi düğmeye bağlıcamtım düğmede 3 ayarlı en üstte hoparlörden alcak sesi ortada subwooferden alcak en altta sisetm kapancaktı bende hepsini birbirine bağlamışım gitti sistem :(

Bunu bilmiyorum
  • :D her neyse görüşürüz bu arada yardımcı olursan yeni sorunum :)http://forum.donanimhaber.com/m_83142474/f_//tm.htm#83142474
  • Arkadaşlar jakı nasıl bağlıycam demir jak veriler bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam eline sağlık bende gerekli araç gereçleri aldım bugün senin şemadaki gibi yaptım sorunsuz oldu tek sıkıntı sesi fazla açmam gerekiyo devreye hassasiyet ayarına benzeyen birşey yapabilirsek süper olur (Mesela gece kısık seste daha fazla tepkime gibi )
  • BadCatShero kullanıcısına yanıt
    Küçük çaplı lm386 veya tda1015 gibi amfi devresinden yapacaksınız. Bu amfi devresinin hoparlör yerine tip31 in ses girişlerine vereceksiniz yaptığınız amfideki ses ayar çubuğu ise parlaklığı belirleyecektir.
    peki sistemin tam tersini yapmak istesek nasıl yaparız yani müzik başladığında yanan değil sönen bir düzenek
  • BadCatShero kullanıcısına yanıt
    onu bilmiyorum da hiç güzel olacağını sanmam sanki ledler müzikten sonra geliyomuş gibi olur değişik bir şey olur .
  • bu transistörü nereye bağlicaz veya fotodaki gibimi yapıcaz yapmasak baska bi yolu yokmu elimde doğru düzgün parcalar yok da
  • hasumuhi H kullanıcısına yanıt
    Transistör, jack çoklayıcı ve 3.5mm erkek jack olmadan olmaz .
  • quote:

Transistör, jack çoklayıcı ve 3.5mm erkek jack olmadan olmaz .

Hocam burada transistör ve jack çoklayıcı olmadan direk bas'a bağlıyor ve çalışıyor (http://www.youtube.com/watch?v=bVuXEL66wec )
    Bu konudakinden ne farkı var bunun ?
  • Sesi yükselten devreye amfi devresi denir. Burada da amfinin hoparlör çıkışına yani direk basa bağlamış bu da ses sistemin ömrünü azaltır ve kısa sürede bozar. Seste parazit olur bir şey olur ve en kötüsü her sistemde olmuyor mesela ben bu şekilde 1 ayda logitech s220 yaktım bu söylediklerimi göz önünde bulundurarak yapacaksanız yapın tabiki
  • quote:

Sesi yükselten devreye amfi devresi denir. Burada da amfinin hoparlör çıkışına yani direk basa bağlamış bu da ses sistemin ömrünü azaltır ve kısa sürede bozar. Seste parazit olur bir şey olur ve en kötüsü her sistemde olmuyor mesela ben bu şekilde 1 ayda logitech s220 yaktım bu söylediklerimi göz önünde bulundurarak yapacaksanız yapın tabiki

O zaman konudakine
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.