Şimdi Ara

Ses sistemi guncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar citroen xantia hb gorunumlu sedan aracım var.3 sene once set taktırmıstım.
    Elımdekıler bunlar:

PIONEER DEH-P9600MP
    JBL GTO-1004
    KICKER COMP 12(150 RMS 4 OHM)
    KENWOOD M6932A OVAL
    CADENCE 4 AWG KABLO SETI

Bu set benı artık kesmıyor.Asagıdakı sekılde yapmak ıstıyorum.Sizin tavsiyelerınızı ve tecrubelerınızden faydalanmak ıstıyorum.

PIONEER 9600MP
    JBL GTO-1004(4X100 RMS 4 OHM)
    PIONEER 9601 MONO(1X500 RMS 4 OHM) 550 TL
    PIONEER W310-D4(400 RMS 4 OHM) 150 TL
    HERTZ ESK-165(100 RMS 4 OHM) 300-350 TL
    KENWOOD M6932A(60 RMS 4OHM)
    CADENCE 2.5 FARAD KAPASİTOR 120TL

Sizce bu degısıklık sonucu ses anlamında bır fark olacak mı?
    Sectıgım urunler yerıne baska hangı urunler tercıh edılebılır?
    4 awg tesısat yeterlı gelır mı yokksa 0 awg yada 2 awg almalı mı?

Butcem toplam 1500 tl.

Sımdıden tesekklurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 18 Kasım 2014; 16:49:34 >

• Ses sisteminin sizi kesmeyen yanları neler onu belirlemek ona göre seçmek lazım.

3 senelik 4awg yerine 0 veya 2 awg takmak iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak9006 kullanıcısına yanıt
    Eskı sıstemde eksık hıssettıklerım sunlar.
    1)Mıdlerle tızler cok karısıyor.Ikısını ayrı ayrı daha net olarak duymak ıstıyorum.
    2)Bas cok gurultulu gelıyor.Yanı ses yukseklıgınden bahsetmıyorum.Demek ıstedıgım cok tempolu calıyor.Boyle daha yumusak daha yayarak calmasını ıstıyorum.
    3)Aracın orjınal kapı kolonlarını kullanıyorum.Dogal olarak teypden beslenıyor.Amfı pandızottakı ovallare baglı oldugu ıcın kapı kolonlarını bastırıyor ve ses arka yogunluklu gelıyor.
    Yanı kısaca o kafamdakı ıstedıgım akustıgı alamıyorum.

3 senelık 4 awg kablo demıssınız bu kablolar zaman gectıkce bozuluyor mu?Yanı eskı performansını veremıyor mu?
    Rca olarakda kendı yaptırdıgım kabloları kullanıyorum.Bu satılan pahalı stınger vs kabloları kullanınca ses anlamında fark yaratıyor mu?

Amacım ne spl nede sq ıkısındende bıraz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 18 Kasım 2014; 21:15:06 >
  • Kablo deneyle birşey olmaz kolay kolay ama genelde alüminyum alaşımlı kablolar var piyasada dolayısıyla zamanla oksitlenme ve ısınma kaynaklı performans kaybı oluyor.

RCA lar kesinlikle seste farkettiriyor ama siz kendim yaptırdım demişsiniz yapan yere bağlı olarak iyi mi kötü müdür bilmem zor.

Ovaller çok baskın çalıyor arka kapılar müsaitse ön arka aynı mid takımı kullanmak ses kalitesini daha iyi yapar.ön arka farklı tonda olunca yoruyor insanı.

Bass amfisi ve bass ta daha yumuşak tonlu ürünler daha iyi tercih olabilir.Re audio ve jl tavsiye ederim bu konuda.

Kapıdaki hoparlör boyutları kaç cm ya da kaç cm lık yerine oval taktiniz

Ovaller pandizotta takili.On kapilar 165mm arkalar ise 130 mm.Hangi marka model mid takimi almaliyim?On arka toplam 700 tl yi gecmese iyi olur benim icin.Sub ve amfi olarakda jl audio onermissiniz.Hangi modellerini tercih etmeliyim?
    Sub ve amfiye 800tl gibi bir butcem var.
    Kapasitor olarak 2.5 farad yazan cadence urunlerinden alip gececem.
    Rca kablolarina gelirsek kaliteli degil ama cok kotude degil.Degistirecegimizi dusunsek hangi marka ve model tavsiye edersiniz?Sese etki edecekse 100-200 tl ayirabilirim.

Tesekkurler yardimlariniz icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 19 Kasım 2014; 9:26:55 >
  • Jl de 12w6 re de ise se x12 olabilir model olarak.
    Komponent olarak audison apk165 ve apk130 olabilir dengeli sese sahip ikisi de. Esk da koyabilirsiniz,esk tizi pek iyi gelmiyor bana o yüzden Audison tercih ederdim ben.

Oval yerine olursa aslında biraz orayı değiştirip ön arka 16 cm de koyabilirsiniz.

Yardımın ıcın tekrar tesekkur edıyoum.
    Onerdıgınız urunler butcemı asıyor ayrıca turkıyeden temını cok zor gozukuyor.

Ben soyle sectım yıne fıkrınızı almak ıstıyorum.

Amfı:http://www.meka-shop.com/jblgto7001emonoamplifikatr700wrms-p-487.html
    Component:http://www.meka-shop.com/hertzdsk165160watt17cmcomponenthoparlr-p-665.html (dsk 165 den ıkı takım alabılırım ama esk 165 den ıkı set alacak butcem yok malesef)
    Subwoofer:http://www.meka-shop.com/jlaudo10w1v2425cm300wattkabinlisubwoofer-p-133.html
    Rca cable :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-aksesuar-ozenhifi-den-focal-elite-er-5-100-ofc-deck-kablosu-186623665/detay (bu urunden 3 set alacam)
    Kapasitor :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-aksesuar-stinger-nos-tipi-kapasitor-186841688/detay

Ne dersın daha butce dostu oldu.Bunları alıyım mı yoksa tat vermez ugrasma mı dersın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 19 Kasım 2014; 17:45:29 >

• RCA yı Audison bt6 550 alabilirsiniz ayrı ayrı değil tek yerden geçiyor kablo montajı daha kolay ve fiyatı da uygun.

Kapasitör güzel bence alınır.

Dsk ben hiç beğenmedim açıkçası çok kaliteli bir sesi yok.Audison var burda firmada gayet iyi bir yer:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-audison-prima-apk-165-mukemmel-detay-italyan-kalitesi-173372860/detay
    680tl midler 120tl kapasitör 150tl RCA derken geriye 550tl kaldı amfi+sub için.

Onlara da bakayım bir öneri için. O amfiye o fiyat çok fazla gto600.1 250ye alınırken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 19 Kasım 2014; 17:58:04 >

Amfı olarak bu urun fıyatına gore nasıl? Amfıyı pek ıkıncı el almak ıstemıyorum cunku mıllet ınsan gıbı kullanmıyor malesef.Ayrıca atakantunıng fırmasının pek musterı memnunıyetı yok.Sahte urun flan satıyorlarmıs.Ama bu amfıyı satan baska yer bulamadım.

http://www.atakantuning.com/Pioneer-GM-D-9601-Mono-Subwoofer-Amfisi-2400-Watt,PR-572.html

Butce yetmezse olmadı sımdılık 1 takım mıd alıp ovaller ıle ıdare edılebılır.Sonradan 1 takım daha eklenebılır.Yada eldekı subwoofer ıle ıdare edıp sonradan yenısı alınabılır.Yinede sızın onerınız benım ıcın cok onemlı.

Bas ve amfı onerınızı beklıyorum.

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 19 Kasım 2014; 18:14:58 >

• O amfi biraz güçlü gelebilir içerdeki akustik için çoğu bass d4 yani çift 4 ohm piyasada, o da 2 ohm yapar paralel bağlantıda. Amfi 2 ohmda 800 rms verecek, biraz fazla gelebilir o da

O zaman hocam d2 modelını alıp kopru gırerız yada d4 modelını alıp her bobını ayrı kanal olarak gırerız olmaz mı?Her turlu 4 ohm calısır.

Pioneer 9601 aslında tam bana gore ama oncedende belırttıgım gıbı ınternette baska kımse satmıyor.Yorumlarda atakan tunıngden herkez sıkayetcı.Iscılıgını gectım montajını ben yapacam ama garantısıde yok.Cogu kısı dukkanında sattıgı urunlerın hepsının takılıp tekrar sokulmus oldugunu soyluyor.Yanı bır alısverıs yapan bır daha yapmamıs.Ikıncı el alalım desek 600.1 lerın hepsı rezıl durumda.Ayakları kırık, kozmetık dıye bısey kalmamıs ayrıca rca soketını kırıp ıcınden kablo ceken bıle gordum.Ne yapacagımı bılememıyorum.

Hocam sana zahmet bana 300-400rms aralıgında d2 olan bır jl yada re bas modelı bul.Ben bulamadım.

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 20 Kasım 2014; 10:58:28 >
  • D2 alıp seri bağlamak ya da s4 almak lazım 4 ohm bağlamak için. 2 çıkışa 4er ohm bobin bağlayınca amfi kendi içinde köprüleyip 2 ohm yapıyor.

Geçen sahibinde de 2x8" re audio rex8d4 e denk geldim 300 TL ye. Baya güzel tona sahip re ler. Tanesi 2 ohm(d4) 175rms ama toplamda 4 ohm 350rms yapar ama rahat rahat 500 600 rms girilir iyi ayar yapılırsa. Re ler gücü seviyor ve güçlü beslenince tonu daha güzel oluyor.

Atakantuningten bende çok alışveriş yaptım arkadaşlarıma da baya şey aldırdım ne kullanılmış ürün denk geldi ne sorunlu ne sahte( gerçi JBL bass ve pioneer oval almadık hiç onlarda sahte çok) montajları müşteri ilişkileri iyi olmayabilir ama pek beni ilgilendirmedi açıkçası şimdiye kadar montajları kendim yaptığım için. Garantide de zaten yok sayarak aldım hep, malum hoparlör yansa da garantiye girmiyor bozuk çıkarsa da değişim yapıyorlar atakan tuningte.

Tek 30cm yada 38 cm bas ıstıyorum.Malu cıft olunca bagajı cok daraltıyor.Asagıdakı ıkı urunu buldum ama kopru 2ohm calısacagı ıcın sıkıntıya sokar.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-ree-professiyonel-subwoofer-cift-bobin-kapinda-ode-sok-kampanya-113340391/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-re-audio-rex-12d4-12-30-cm-sub-169368583/detay

DD,ALPINE gıbı markalardan secsek nasıl olur?Focal ve rocford fostgate gıbı markaları yazmıyorum onlardada durum aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 20 Kasım 2014; 13:43:24 >

• 2x20 fazla yer kaplamaz yinede siz bilirsiniz. Jl 12w6 var birde satılık bir bakın ona da

Eyvallah hocam yardımın ıcın sagol.Amfıyı aldım.Sımdı sıra comp,bas ve kapasıtore geldı.Size buradan tecrubelerımı ve sorularımı yoneltmeye devam edecem.Siz olmasanız ne yapacaz biz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Eyvallah hocam yardımın ıcın sagol.Amfıyı aldım.Sımdı sıra comp,bas ve kapasıtore geldı.Size buradan tecrubelerımı ve sorularımı yoneltmeye devam edecem.Siz olmasanız ne yapacaz biz

Hayırlı olsun hocam, yardımım oluyorsa ne mutlu. Bass ta kararınız ne oldu?

İlandakı urunu dusunuyorum.Ama tamırlı yada sahte olmasından korkuyorum.Deneme ımkanımda yok.Get acarsa alacam en azından ısı garantılemıs olurum.Sız ne dersınız fazla mı gelır benım amfıye?Fiyat nasıl?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-jl-audio-15w0v3-farki-hisset-159068118/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 30 Kasım 2014; 1:37:32 >
  • Sizin amfiye fazla değilde az gelebilir bayaa güçlü amfiniz. Açıkçası ben ses şiddetinden değil ses kalitesinden yana tercih eden biri olarak 15" yani 38cm bass önermem çünkü bass gecikmeli tepki veriyor çap büyüdükçe. Re se-x 10" ya da jl 10w7 yi araştırın bir.

Hocam tekrardan merhaba.Linkdekı urunu buldum hem Ankarada elden alabılırım.Urun 1 aylık tamırsız dıyor. 4+4 ohm 600rms.Tanesıne 450 dıyor.Sizce fiyatı nasıl?Kabını kaca patlar bunun?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-re-sex-10-25cm-4-plus4-cift-bobin-190376667/detay/

Haa bu arada caraudiohıfı stesınde alt yapı konuma yardımcı oldugunuz ıcın tesekkur ederım.Son msjımada bır cevap verırsenız cok sevınırım.

Iyı gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 9 Aralık 2014; 11:03:12 >

• Headbanger_Kerry kullanıcısına yanıt
    Hocam re se x10u daha öncede önermiştim gayet güzel bass. Tonu iyi ve amfinize uygun değerleri. 600 rms demesine bakmayın re ler yüksek güce dayanıklı ve güç yükseldikçe tonu da guzellesiyor.

Altyapı konusunda da 3ünü de er5 almanıza gerek yok bassınn kablosunu daha uygun fiyatlı Audison fs2 alabilirsiniz. 190tl ye malolur bu şekilde RCA lar. Stinger daha iyi olur kabloda ama fiyatta bekleme süresi de fazla olacak. 120 liraya macoustic 0 awg yi alın bence 70lira 2 awg 5 metre kablo 40lira anl 200A sigorta 10 20 lira falan 2 awg nin terminalleri derken aynı paraya geliyor. Üstelik 0 awg kitte 7 metre kablo var toplam yedekte ya da ikinci amfi şasesi kapasitör kablosu vs kullanılır o da.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.