Şimdi Ara

ses kalitesi en iyi mp3 player (lossless desteklyen) nedir??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

tüm diger ozelliklerini yok sayarsak.. (viideo ewde izlenir,takvim olarak ajanda kullanılır,fotograf ööle heryerde gösterilmez vsvsvs..)
    hiç biri önemli değil..yalnızca guzel ve dengeli ses almak istiyorum..

flat ve doğal ses alınabilece.. kaba tabirle monitor mp3 player =)
    olrak ne tawsiye edersiniz..,

sansa clipin fenomenderecesine ulasan ses kalitesinde bahsedilior..
    cowon d2 de baska bir efsane..

YALNIZCA audio özelliklerini dikkate alırsanız önerileniz nelerdir?

• creative zen plus,cowon d2+,n91 kullanıcısı olarak en kaliteli sesi cowon da alıyorum...hemde kombine bir cihaz...film foto vs...şimdi sen direkt olarak ses kalitesinin önemine değinmişsin...bunun için kaliteli bir kulaklıkta kullanmak şart...forumdaki arkadaslar direkt ses kalitesi baz alındıgında trekstor vibez ve iriver clix ten cowondan daha iyi ses kalitesine sahip oldugu yönünde yorumlar yapıyorlar...doğal ve dengeli ses istiyorsan bu iki cihazdan birine yönelebilirsin...şayet seste eglence arıyorsan ne bileyim farklı kombinasyonlar yaparım diyosan o zaman ben sana cowon derim...jet effect yazılımı başlı başına bir eglence bana göre...ve ben gezegende cowon kadar güclü ses veren baska bir alet varmı onuda bilmiyorum...eskiden nokia n serisi telefonlardan dinlerdim müzigi...simdi denemek için taktıgımda ses o kadar zayıf geliyorki kulagıma anlatamam...(n91 haric)...
    kaliteli müzik için 3 kesin kural vardır...
    1-kesinlikle kayıpsın formatları tercih etmelisin
    2-kesinlikle çok iyi bir kulaklık kullanmalısın
    3-kaliteli bir player kullanacaksın...
    bütceni bilmem ama ben söyle bir kombinasyon yapabilirdim...ipod cllassic 120 gb(kayıpsız format dinleyeceksen hafıza genis olmalı) kulaklık olarak shure se530 denedim harika ses kalitesi var basslar biraz zayıf gibi ama muhtemelen benim taktıgım kukalık adaptöründen kaynaklanıyordu...sana yaklasık 1100 tl ye patlar...yok okadar cıkamam dersen benim gibi akg k324p ve cowon d2 ye 32 gb hafıza kartı takarsın oda yeter sana...buda sana yaklasık 400 e falan patlar...yada yine ipod classic ve akg kombinasyonuda sana yine 650 ye falan patlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master-Fİ -- 30 Haziran 2009; 0:53:45 >

• Veya sansa clip-meizu m6 ikilisinden biri ve westone um2 ile hem mükemmel ses alır hem de süper izolasyona sahip olursun. Tabi um2 seviyesinde ve fiyatında başka kulaklıklar da bulunabilir bu sadece bir örnek. Eğer kulaklık çok pahalı kaçarsa klipsch custom 2 veya akg k324p de iyi seçimler. Son olarak bugün arkadaşımda sennheiser cx550 denedim ve sonuç mükemmel. Çok tatlı ve şiddetli basların yanında tizler kaybolmuyor. Her ses tam kıvamında. Bir de kayıpsız demesen kendi kullandığım zen x-fi önerirdim 320 kpbs ile dinleyince zaten kayıpsıza yakın ses kalitesi alıyorsun.

edit:noktalama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 15 Nisan 2012; 1:32:12 >
  • tesekkurler arkadaslar ..
    su an meizudan memnunum acıkcası ama onunda eksisi anfi baglamak icin line outu bulunmaması..
    ipod classic ,lineout, fioo e5, q-jays kombinasyonu gayet isimi goruor su anda..
    fırsat olduğu zaman bir iriver da denemek istiorum acıkcası..

bu arada meizu m6nın sesi bir kac adım once ipoda gore.. tatlı hos bir supriz..
  • ben sana direkt kendi setup ımdan bahsedeyim,

-cowon s9 16gb
    -westone 3 ya da ue triple fi 10 pro (gelecek sene için planlıyordum ancak değişen koşullardan dolayı 1-2 hafta içinde almayı planlıyorum)
    -rapid hesabı
    -500gb lik mini external
    -flac albümlerini sömürme eylemi.

ne yalan söyleyeyim yazarken bile heyecanlandım, tam anlamıyla müziğe doyacağımı düşünüyorum, tavsiye ederim
  • ipod yanına amp dac kombinasyonuna yonelicem gibi duruyor su an..
    nu force icon mobile mesela .. yada paraya kıyarda toptan bir cozum olursa ibasso d10 belki...

ama rapid ve flac kombinasyonu çok hoşuma gitti bak bi an..
    ben de yapayım bari
  • Cowon s9 'un ses kalitesi çok iyi flac albumlerle nirvana ya ulaşıyorum gezerken
  • cowon s9 a lafım yokta losless formatlarda hafıza sıkıntısı yasatır diye düsünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: batman19

cowon s9 a lafım yokta losless formatlarda hafıza sıkıntısı yasatır diye düsünüyorum

16 gb hafızası var
    flac bır sarkının ortalama 20 - 25 mb olarak varsayalım 600 700 adet arası parca alıcak hafızasına
    az bır rakam degıl dusunuldugunde
    canın ıstedıgınde degısıklıgede ugratabılırsın playlıstını
  • quote:

Orijinalden alıntı: KruGmaN

ben sana direkt kendi setup ımdan bahsedeyim,

-cowon s9 16gb
    -westone 3 ya da ue triple fi 10 pro (gelecek sene için planlıyordum ancak değişen koşullardan dolayı 1-2 hafta içinde almayı planlıyorum)
    -rapid hesabı
    -500gb lik mini external
    -flac albümlerini sömürme eylemi.

ne yalan söyleyeyim yazarken bile heyecanlandım, tam anlamıyla müziğe doyacağımı düşünüyorum, tavsiye ederim

aynen dusundugum sistem. biz de geceriz umarim soyle bir olaya bir an once=)
  • sennheiser kulaklık+İriver player=Yüzde bir tebessüm ve şu ana kadar neden bunu keşfetmediğini belirten bir isyan durumu

• herkese selam;

2 3 haftaya yeni bir mp3 çalar alıcam. bundan once ipod 2g ve ipod touch 1g sahibiydim.. artık hakkaten sesi cok iyi olan bir mp3 player ım olsun istiyorum...
    mp3 player almadan kulaklıgımı aldım westone um1 imle guzel verim verecek bir mp3 calara ihtiyacım var.. forumdaki cogu yazılanları okudum cowon trekstor iriver bu 3 markada hep onde..
    bende en sonunda iriver clix 2 ye yada cowon d2 ye karar kıldım..
    yalnız iriver ın amerika sitesine baktıgımda artık clix 2 nin satılmadıgını gordum.. clix 2 nin varisi hakkında bir fikriniz var mı??
    birde sizde mp3 calar onersinde bulunursanız sevinirim benim icin ses ön planda ama diger ozelliklerde onemli bu nedenle trekstor vibez i elemiştim mesela...
    simdiden cok tesekkurler yanıtlarınız icin..
  • Hem bu sayfayı güncellemek hemde yaklaşık 2 sene önceki durumla şu anki durumu merak etmemden dolayı gündeme getiriyorum arkadaşlar. Hala bu modeller en iyi ses kalitesine mi sahip. Muhakkak yeni modeller çıkmıştır bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum. Cowon, iriver, trekstor ?
  • Ses zevkine hangisi uyuyorsa o en kalitelidir...

quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Hem bu sayfayı güncellemek hemde yaklaşık 2 sene önceki durumla şu anki durumu merak etmemden dolayı gündeme getiriyorum arkadaşlar. Hala bu modeller en iyi ses kalitesine mi sahip. Muhakkak yeni modeller çıkmıştır bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum. Cowon, iriver, trekstor ?
  • Trekstor vibez efsanesini bir kenara bırakırsak:

Iriver H320, Cowon D2+, Cowon S9 vb... bütün DAPlardan birbirine yakın performans alırsın.

Ta ki ortalama bir amfi ve ortalama bir kulaklık kombinasyonunu flac albümlerde kullanana kadar.
    İşte o zaman Cowonların esnekliği ve lastik gibi istediğin tarafa büküp istediğin sesi alabilme özellikleri seni çeker...

yok ben audiophile kesilecem başınıza dersen buyur burdan giriş yap:

http://www.hifiman.us/products/?pid=71

bunun sadece kapı eşiği olduğunu da unutma.
  • ses teknolojisi ammada yavaş ilerliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.