Şimdi Ara

Servis ücretleri ile premium ligine girmeye çalışan hyundai

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi niyetimiz ile aman garantisi bozulmasın, aman satarken seceresi düzgün olsun diye 90bin kilometre bakımı yaptırmaya servise gittim. Araç 2011 model Getz 1.5 crdi dizel ve 5 yıl/100bin km garanti kapsamında. Faturada belirtilenler dışında sulu boya fırçası tabir edilen küçük fırçalarla rötuş yapılmasını istediğim bir kaç taş sıçraması vardı ve kapı gergilerinin gres ile yağlanması vardı. Saolsunlar onları faturaya dahil etmemişler. Fazla yorum yapmak istemiyorum. Diğer firmalarında özellikle ağır bakımlarda farklı fiyat politikaları olduğu sanmıyorum ama özellikle bir kaç parçaya aracın hitap ettiği kesim nedeni ile çok daha uygun bedeller istenseydi keşke. Yorumu size bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_bek -- 7 Ekim 2015; 16:35:09 >

• Bence çokta abartı bir fiyat değil bmw de dizeller için standart yağ filtre değişimi bin lira ağır bakım çok daha pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toxicated

Bence çokta abartı bir fiyat değil bmw de dizeller için standart yağ filtre değişimi bin lira ağır bakım çok daha pahalı.
    Fiyat iyi zamanla ucuzlar daha da

Renault da sadece triger değişimi 800 TL ile 1200 TL arası.
  • 90bin bakimina + extra sanziman yag conta ve filtresi icin 4200euro vermistim. O faturayi opun basiniza koyun, ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Alıntıları Göster
    Standart 10bin bakım değil ki bu, fiyat normal bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Alıntıları Göster
    Triger olduğunu yorumları okumadan görmedim maalesef triger olayı serviste pahalı ama emin olun dışarda 200 TL fark ederdi (sadece triger içim gerekli kısım için konuşuyorum) ama aklınız orada kalıyor bir sente tutmasa al başa belayı yapan sorumlukuk kabuyl etmez başta fark etmezseniz 2-3 bin masraf çıkarır bu masraftan sonra motor bir daha dikiş tutarmı belli olmaz.
    Ama şuan bir sorun olsa götürüp yetkili servise hesap sorabilirsiniz, ileri boyuttda bir durumda motor değişimi bile söz konusu oluyor
    Benzer durumda 2011 yada 2012 yılında arkadaşın 2006 model fiestasının motoru Otosan tarafından onay verilerek değişmişti, yetkili servis sente ayarını tutturamıyor motor elde arkadaşa tamir dediler kabul etmedi bastırdı otosan direkt motor değişimi dedi gerçi motorun gelişi ve değişimi 3-4 haftayı buldu ama 85.000 km olan aracı varken bir anda sıfır motor sahibi oldu

• Fiyat baya uygun geldi bana. Balatalardan kayışlara radyatör suyuna kadar değiştirmişler. Forda gitsem aynı şekilde ortalama indirimli haliyle 2 bin lira civarı tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Fiyat baya uygun geldi bana. Balatalardan kayışlara radyatör suyuna kadar değiştirmişler. Forda gitsem aynı şekilde ortalama indirimli haliyle 2 bin lira civarı tutar.
    Fiyat normal hocam.

1.16 BMW ye 3.400 TL öde, Opel Astra ya 2100 Tl öde sonra konuşalım

Geçen bir arkadaşla hafif sürtüştük servis fiyatı konusunda da, adam haklı arkadaş, öpüyorum yanaklarından burada görür de hatırlarsa beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 7 Ekim 2015; 16:45:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

Fiyat normal hocam.

1.16 BMW ye 3.400 TL öde, Opel Astra ya 2100 Tl öde sonra konuşalım

Geçen bir arkadaşla hafif sürtüştük servis fiyatı konusunda da, adam haklı arkadaş, öpüyorum yanaklarından burada görür de hatırlarsa beni

Alıntıları Göster
    Triger + Balatalar + Bakım yaptırmışsınız anladığım kadarıyla. Çoğu servis için ucuz ama bence hala pahalı. İyi bir ustanız, iyi bir de parçacınız varsa bence dışarıda yaptırmaktan korkmayın. Bunun yarısına biterdi sanırım.

Bu arada diğer markalar çok fena öpüyor, Hyundai tabi onun yanında insaflı geliyor insana.

• Yahu ne var bunda.. 2013 Civic hb dizel sattim en son 3-4 ay önce bakımagirdim 550 civariydi 40 bin bakımı(10 binde bir giriyordum) 2.5 yıl kullandım fiyat hep o civardaydi...Arkadasim 20 bin kmbbakımına gitmiş 750 TL demişler samsun hondaya sormuş onlar 800 kusur demiş..bildiğin rutin bakım yağ su değişiyor..
    Benim anladığım son dönemde büyük zam yapmışlar bakım ücretlerine.. Sizinki gayet uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkifKarabulut -- 7 Ekim 2015; 17:07:56 >
  • Beleş.
  • Bedava
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    2014 mart ayında 320d 2010 model ile 60 bin bakımına girdim tam tamına 1080 tl fatura çıkardılar. 2015 haziran gibi 320i 2014 ile gittim 650 mi ne çıkardılar standart bakım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    2 ay önce vectra 2.0 cd 5 yılldır bakıma girmedi, km den kurtardığından dolayı
    yağ, bütün filtreler, triger kayışı, radyatör peteği kaçakan dolayı, kaçaktan dolayı azalan antirifiz yenilenmesi
    contadan terleme nedeniyle conta değişimi, z-rot değişimi, bujiler, birkaç hortum değişti
    1050tl dendi 1000tl verildi
  • cok pahali degil ama arac getz olunca tuzlu tabi.

6 aydan sonra servise gitmenin geregi yok.
  • Siz servis görmemişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_bek

İyi niyetimiz ile aman garantisi bozulmasın, aman satarken seceresi düzgün olsun diye 90bin kilometre bakımı yaptırmaya servise gittim. Araç 2011 model Getz 1.5 crdi dizel ve 5 yıl/100bin km garanti kapsamında. Faturada belirtilenler dışında sulu boya fırçası tabir edilen küçük fırçalarla rötuş yapılmasını istediğim bir kaç taş sıçraması vardı ve kapı gergilerinin gres ile yağlanması vardı. Saolsunlar onları faturaya dahil etmemişler. Fazla yorum yapmak istemiyorum. Diğer firmalarında özellikle ağır bakımlarda farklı fiyat politikaları olduğu sanmıyorum ama özellikle bir kaç parçaya aracın hitap ettiği kesim nedeni ile çok daha uygun bedeller istenseydi keşke. Yorumu size bırakıyorum.

servis fiyatı normal bence,başka marka olsaydıda daha ucuz olmazdı.
    bazen kampanya yapıyorlar o dönemlere getirmek lazım bakım işlerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

Siz servis görmemişsiniz.
    VW 30 bin bakım için 660 TL istiyor.
    Yağ polen ve yakıt filtresi değişecek hepi topu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

2 ay önce vectra 2.0 cd 5 yılldır bakıma girmedi, km den kurtardığından dolayı
    yağ, bütün filtreler, triger kayışı, radyatör peteği kaçakan dolayı, kaçaktan dolayı azalan antirifiz yenilenmesi
    contadan terleme nedeniyle conta değişimi, z-rot değişimi, bujiler, birkaç hortum değişti
    1050tl dendi 1000tl verildi

Kilometre kurtarıyor diye bir şey olamaz. Yağın yılda bir değişmesi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

Siz servis görmemişsiniz.
    2 katına yakın fiyat ödemişsin sırf servis olduğu için... her bakıma 200-300 tl fazla verdşnse 9 bakıma girdin 3000tl gibi bi rakam ki saterken 3bin tl aşağı verseniz emin olun belki daha kolayda satılabilirdi..

bi çok firmaya göre uygun özellikle premium alman ve japonlara göre...

ama piyasada 70tl olan( en kalitelisi) yag 100 küsür lira 5 litre cam suyu migrosta 4.50 orda 1 litre 6 küsür işçilik desen yağ filtre değişimine sanayide para bile almıyorlar..

önemli olan memnun kaldınızsa pek dert etmeyin nasılsa ödenmiş bi para...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.