Şimdi Ara

Şerit Led yapıştırma hakkında yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
68.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Işık şiddetine göre değişmekle beraber genelde tavana vurdurularak

yapılan endirekt aydınlatma göz sağlığı için faydalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chips kullanıcısına yanıt
    Led ler bakınca görülmeyecek fakat istenen yeri aydınlatacak,, doğru olan budur bence , ve ledin sorunsuz şekilde monte edileceği yer, buna ilaveten güç kaynağının da konumu hepsi göz önünde bulundurulmalıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3M Bant işini çözer şeffaf çift taraflı Biz müşterilerimize öneriyoruz.
  • Binuutfak dolabı altına yapıştırdım üç kısmı hababam tutmuyor daha yeni yapıştırdım mobilyaya zarar vermeden ne yapılır sıcak silikon tabancaları var normal silikondan var çift taraflı bantta var siyah renk
     Şerit Led yapıştırma hakkında yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 16 Mart 2019; 16:41:7 >
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Yapışkan bantı, üreticisinin tavsiye etmediği bir yüklemeye maruz bıraktığınız için bu problemi yaşıyorsunuz. Çift taraflı yapışkan bantlar yapışkan yüzeylerine dik kuvvet uygulanmasına göre tasarlanırlar. Sizin kullanımınız şeklinde ise yapışkan yüzeyine paralel bir kuvvet uygulandığı için bant kısa sürede uç noktasından yapıştırıldığı yüzeyden ayrılmaya başlıyor. Bu problemin kaynağıda fotoğrafta kahverengi bantın içinde kalan beyaz parça. Onu sabitlerseniz problem yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronics

Yapışkan bantı, üreticisinin tavsiye etmediği bir yüklemeye maruz bıraktığınız için bu problemi yaşıyorsunuz. Çift taraflı yapışkan bantlar yapışkan yüzeylerine dik kuvvet uygulanmasına göre tasarlanırlar. Sizin kullanımınız şeklinde ise yapışkan yüzeyine paralel bir kuvvet uygulandığı için bant kısa sürede uç noktasından yapıştırıldığı yüzeyden ayrılmaya başlıyor. Bu problemin kaynağıda fotoğrafta kahverengi bantın içinde kalan beyaz parça. Onu sabitlerseniz problem yaşamazsınız.
    Yani kablonun en uç kısmını bir şekilde sabitlemek lazım

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi. Şöyle düşünün; bir kağıdı iki ucundan tutup çekmeye kalktığınızda kağıt bir hayli dayanacaktır ancak yırtma hareketini yaptığınızda kolayca yırtılacaktır. Şu anki pozisyonunda siz yapışkan banda yırtma hareketini yapıyorsunuz ki bu bantların zayıf noktası. Buna uygun bantlarda mevcut ancak şerit ledden çok daha fiyatı var. Bu nedenle siz kabloyu sabitlerseniz bu tür bir sorunla bir daha kolay kolay karşılaşmazsınız. Ancak sökülüp takılmaktan oradaki bant özelliğini kaybetmiş olabilir. Onun bölgenin dolapta kalan kısmını iyice tmizledikten sonra yeni bir bant kulanmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

Hort. Yeni konu açmak istemedim..

Led şeritleri asma tavanlara herkes farklı yerlere yapıştırıyor.
    - Kimi o boşluğun altındaki yatay alana yapıştırıyor ve ışığı tavana vurduruyor.
    - Kimi yine boşluğun altına ama dik inen kısa duvara ışık vuracak şekilde yapıştırıyor.
    - Kimi yan dik inen kısa duvara yapıştırıyor.

Hangisi doğru?

İlk şerit led uygulamamı mutfaktaki asma tavana düz 4 metre olarak uyguladım.

Yukarıdaki görsele göre 2 numaralı seçenek örneği gibi uyguladım. Ayrıca asma tavan ile tavan arası 25cm kadar olunca tavandan yansımasıyla ışık kaybı az oldu.

2. led uygulamamı odamın bir kısmına yaptım (asma tavanın geri kalanını yakında tamamlayacağım.) Önce 3 numaralı seçeneğin biraz daha yukarısına, ledlerin görünür olmayacağı şekilde yaptım. (niye böyle yaptım, çünkü ışıktan daha fazla faydalanmak istedim, ancak odanın duvarında gölge hiç hoş olmadı. {acaba 3 numaralı seçenekteki gibi ancak oldukça tabana yakın mı yapmalıydı?}) Neyse 3 nuamralı seçenekten söküp 1 numaralı seçenekteki gibi yaptım, ışık gücü kaybı arttı, daha az aydınlatıyor ancak görüntüsü daha şık oldu, çok daha doğal, gölgesiz daha az aydınlık bir ışık veriyor.

Ancak bu şekilde uyguladığım ledi asma tavan yerine doğrudan tavana uygulasam şu an aydınlattığının 3-4 katı fazla aydınlık alacaktım. Ortaya çıkan ışık gücünün yarısından oldukça azı aydınlatma sağlıyor.

Mutfaktaki gibi 2 numaralı yüzeye niye uygulamadım, çünkü oturma odasıdna asma tavanda iki defa 90 derece dönüş var ve şerit ledin dönmesi için kesmek veya ayrı bir dönüş parçası gerekiyordu.

Mutfağa yaptığım ilk uygulama çok daha kısa led ile daha fazla aydınlık sağlıyor. Oturma odasına yaklaşık 50-60 cm daha fazla led kullanma rağmen ışığı çok fazla perdelemiş oldum.
  • fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Çok kafa yordum ama sonunda 2 numaralı seçenek dışındaki tüm işlemlerin ışık gücünü ve görselliği törpülediğini gördüm. Dönüşler için biraz bol bırakıp döndürebilirsiniz. Yada L aparatlar var, onlarla döndürebilirsiniz.
  • chips kullanıcısına yanıt
    seçenek 1'deki şekliyle yaptım, ışığın görüntüsü güzel oldu ancak ışık gücü kaybı çok fazla.. Odada toplamda 15 metre 5050 şerit led var ama aydınlatma az..

Yine aynı şerit led mutfağa 4 metre olarak uygulamıştım çok önceden (asma tavan ile tavan arası 25 cm kadar) seçenek 2'deki gibi uyguladım. mutfaktaki 4 metre ile odadaki 15 metre aynı aydınlığı sağlıyor. Odada o kadar kayıp var. (tabi mutfağın avantajı asma tavan kısmının tavanla arasının ~25 cm olması da etkili oldu, diğer odaların asma tavan kısmı ~7 cm)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    1inci seçenekte takıldığında ışığın bir kısmı sadece tavanı yalıyor ve geri kalan hiç bir yere çarpmadığı için fayda sağlamıyor.
    2nci seçenekte tavanı ayna gibi düşünün, dolaysı ile doğrudan tepeye bakan ışık tavandan yansıyıp mekanı aydınlatıyor.
    3üncü seçenek de yine ışığın önce içeriye, sonra yansıyan hafif ışın tavanı yalamasına ve kalanın da faydasızca dağılamsına sebebp oluyor.

Kısaca 2 den şaşmayın.
  • Arkadaşlar, bar led döşerken altına soğuk silikon uygulasak, ısınınca silikonu eritir mi veya koku yapar mı?

• Venomz V kullanıcısına yanıt
    Soğuk silikon şerit kesin ısısı ile erimez. Soğuk silikon kimyasal tepkime ile katılaşır, sıcaktan erimez. Ancak hafif bi koku olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 24 Kasım 2020; 21:18:18 >
  • quote:

1inci seçenekte takıldığında ışığın bir kısmı sadece tavanı yalıyor ve geri kalan hiç bir yere çarpmadığı için fayda sağlamıyor.
    2nci seçenekte tavanı ayna gibi düşünün, dolaysı ile doğrudan tepeye bakan ışık tavandan yansıyıp mekanı aydınlatıyor.
    3üncü seçenek de yine ışığın önce içeriye, sonra yansıyan hafif ışın tavanı yalamasına ve kalanın da faydasızca dağılamsına sebebp oluyor.

Kısaca 2 den şaşmayın.
     Şerit Led yapıştırma hakkında yardım

Merhabalar

Mevcut ledler seçenek3 bölgesinde, o ledleri söküp değiştireceğim.

Seçenek1 bölgesinde fotoda da görüldüğü gibi bir metal malzeme var. Oraya yapıştırsam seçenek2 gibi olur sanırım. Yani yer olarak seçenek1 bölgesinde ama yön olarak seçenek2 gibi. Hem metal yapı da ledin soğumasına yardımcı olur gibi sanki.

Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alivebora -- 13 Haziran 2021; 5:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alivebora

Merhabalar

Mevcut ledler seçenek3 bölgesinde, o ledleri söküp değiştireceğim.

Seçenek1 bölgesinde fotoda da görüldüğü gibi bir metal malzeme var. Oraya yapıştırsam seçenek2 gibi olur sanırım. Yani yer olarak seçenek1 bölgesinde ama yön olarak seçenek2 gibi. Hem metal yapı da ledin soğumasına yardımcı olur gibi sanki.

Ne dersiniz?

Alıntıları Göster

Seçenek 2 en mantıklı olanı. Çok irdeledim bu konuyu. Araştırdım ve hatta farklı denemeler yaptım.

Ayrıca diğer seçenekleri yaptıranların (isteyerek değil, usta vasıflı kişilerin kendi kararları olarak), ışık dağılımının ne kadar kötü olduğunu gördüm. Kaliteli gizli led görüntüsü sadece seçenek 2 de çıkıyor.

• quote:

Seçenek 2 en mantıklı olanı. Çok irdeledim bu konuyu. Araştırdım ve hatta farklı denemeler yaptım.

Ayrıca diğer seçenekleri yaptıranların (isteyerek değil, usta vasıflı kişilerin kendi kararları olarak), ışık dağılımının ne kadar kötü olduğunu gördüm. Kaliteli gizli led görüntüsü sadece seçenek 2 de çıkıyor.

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkür ediyorum.

Peki seçenek 2 olarak döşeyince köşelerde ne yapmak doğru olur? Köşede nasıl dönmek gerekir?
    Bir de ledin altına alüminyum çıta koyuyor bazıları, soğutma amaçlı. Sizce gerekli mi?

• alivebora kullanıcısına yanıt

Köşeleri dönerken biraz bol bırakıp dönmek kolay olan yol.

Ledlerin en büyük arizalanma sebebi ısınma, alüminyum levha kullanarak ledin ömrünü en az iki kat uzatirsiniz

• Bende odada da mobilya var isindikca düşüyor silikon sıcak silikon tabanca mi neyle yapıştırayim  Şerit Led yapıştırma hakkında yardım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 4006 4 kullanıcısına yanıt

Güç kaynağı adj voltaj ayarlı ise mutlaka 11v a indirmek gerekir,,, 4A çekecekse 3A çekiyor, ısınma azalıyor, ömrü çok çok uzar.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Ayarlı değil silikon tabancasıyla yapıştırsam olurmu gamer odada çünkü yanıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.