Şimdi Ara

Şerit led için ups cihazı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm arkadaşlar ben 17 metre şerit ledi 1 saat çalıştıra bilecek bir ups önerisi istiyorum
    Led 3 çipli 250w 24 amper ediyor 1 saat elektrik kesintisinde çalıştırabilecek bir ups lazım ben int 600w yazan bir tane alayım dedim 2 saat götürür diye düşündüm ama öyle olmuyormuş dediler hesaplamada neye dikkat etmemiz gerekiyor.şimdiden Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ups şartmı sonuçta
    12 v bir akü alsan aynı işi görecek çünkü
    hem ups alsan bile biraz saçma kaça bilir neden dersen şimdi 220 yi ilk başta 12 ye düşürüp aküyü dolduracak sonra bunu alıp 220 geri yapacak sonra sen adaptöre girip 12 volt yapacaksın tabikdide ledlerin 12 v ise sonuç olarak çok büyük bir kayıp olacak
    şöyle diyim normal bir akü olarak hesaplarsan 24 hadi ısı kaybı şu bu cart curt 30 amper de gitsin
    eger sen 30 amperlik akü alırsan 50% lik bir verimlilkle çalıştıgı için normal sulu aküler için diyorum
    30 amperlik bir akünün %50 lis 15 amper dir yani sen o aküden 30 amper çekersen kaba hesap yarım saat bile dayanmadan boşalacaktır
    ama jel aküler %80 verimligi vardır oda
    30 amperlik akü için %80 i hemen hemen 24 amper yapar oda hele mele 1 saate yakın götürür seni
    işin aslı ups e gelecek olursak
    UPS 2000 VA olacagını tahmin ediyorum hesaplamayı bilmiyorum ama arkadaşta vardır senin ledlere yakın bir amperdeydi kolay gelsin

• Aleykümselam.
    En ideali 650-850VA kapasitelerde 2.el bir ups+60AH kapalı tip araç aküsü+10A max. kapasiteli harici bir Şarj cihazı olur.Özetle;şarj cihazı aküyü devamlı dolu tutar,UPS şebekeyi takip eder,60AH yeni bir araç aküsü de elk. gittiğinde 360-370watt bir güç sağlayacaktır.Size fazlasıyla yeter.
  • Cevaplar için teşekkürler peki ankadigim kadari ile söyle bi akü alır isem

http://m.n11.com/inci-aku-12v-60ah-formul-a-aku-kargo-bedava-P136350898

60 amper olduğu için benim sistemi zaten her türlü iki saat goturecektir. Yalnız bunu sarj etme noktasinda ne yapabilirim. Eğer olur ise şöyle anlatayım yanlışım varsa kusura bakmayın

1 ad 30amp 360w led trafoşu alsam buna 220v girip 12v çıkışı akuye bağlaSam şarj edermi eder ise yine akunun çıkışından ledlere kablosunu çekip ledlere bağlamak. Zaten elektrik kesildiğinde devreye girmesi içinde Röleler ile yaparım ondan yana sıkıntı yok.

Eğer dediğim gibi bi led trafoşu ile şarj edebilirsem sıkıntı yok ve sıkıntı yasarmiyim bu şekilde. Yada hazır satılan akü sarj cihazimi alayım şimdiden teşekkürler

• Bide bu akü dolduğunda otomatik olarak şarjı nasıl kesebilirim herhalde devamli enerji veriyor olursa akuyede zarar verir zaten benim yapacağım sistem yangın merdiveni için çok kullanılmayacak sadece elektrik kesintisi olduğunda otomatik devreye girecek oda toplamda 1 senede 30 saati gecmeyecektir kısa vadeli 30 dk 1 saat lik kesintiler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.