Şimdi Ara

seri fare bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde bir anakart var fakat ps/2 girişi bozuk. Elimde bir bağdaştırıcı var ,bu ps/2 girişli bir fare kablosunu seri porta (com 1 com 2)takmamıza yardımcı olan bir bağdaştırıcı. NE var ki,ben bunu w98 de bir türlü gösteremiyorum, ne yapacağız? Bios amibios ,nasıl ayarlayacağım? Sürekli bilgisayarınıza bağlı bir fare bulunamadı diye hata iletisi alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.[^]

• biosdan ayar yaptığımızı hatırlamıyorum.
    Bir parça,(hala elimde bir tane duruyor) ps2 girişi şeklinde board üzerinde (klavye girişi civarında)yeri vardı, oraya takıp ps2 kullanıyorduk.
    ankaradaysan ve board destekliyorsa elimdeki parçayı sana verebilirim...
  • slm öyleyse bi tane seri fare al kullan
  • o dönüştürücüler her neden se p2 üstü anakartlarda genelde çalışmıyor pin uyuşmazlığımı nedir onun yerine seri bir fare al (mesela com to ps2 çeviricisi benim anakartların hiç birinde çalışmıyor ama arkadaşta bi tane intel p2 var onda çalışıyo)
  • onadan bende de var uyuşmazlık yapıyo. bence boardan ps/2 girişini deiştir 5$ falan
  • [^]Değiştireyim de bir sorun olmaz değil mi değiştirirken? Çıkarmaya korktum çünkü geçenlerde ,bağlantılarını falan koparırım diye tırstım, ama sanırım kolay bir şey ve de 5$, teşekkür ederim arkadaşlar saolun![OK]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ***explorer***</i>
    <br />

slm öyleyse bi tane seri fare al kullan
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    hiç düşünemdim değil hani[:P] ehheh!!
  • arkadaşlar bende de aynı sorun var.sorunun kaynağında yatan sebep "her ps2 mouse çevirici ile seri ye dönüşmez" dönüşenlere "combo mouse" deniyor.mesela a4 tech in meşhur 4d modeli yanında çevirici ile geliyor ve çalışıyor.bilgilerinize.
  • Arkadaşlar fare ile çok uğraşmıştım.
    Yol 1 : Denetim masası / Erişilebilirlik seçeneklerinı tıkla. açılan kutudan genel başlığı altında en altta seri tuş aygıtlarını destekleyi aktif yap.aynı yerden ayarlardan fareyi nereye bağldıysan comunu belirt. hızı da en yüksek değere al. ve pc yi yeniden başlat veya tanımasını sağlamak için donanım taraması yaptır.
    ben ikinci fareyi bu yolla hem xp ye hem de ME ye kurdum. Hatta 95 e bile kurmuştum.

2 yol : Çevirici orjinal bile olmasa herhangi bir fare yazılımı ile tanıtırsan mutlaka tanıyacakatır.
    gene olmazsa çevirici farklı bile olsa diske format atıp fare üstündeyken windows kurarsan tanıması gerekir.
    Tabii bir fare için format atmaya değmez dersen o başka.

Ama 1 yolla mutlak olması gerekir ben denemiştim.gerçi ben direk seriyi porta takmıştım.com2ydi.
  • Deneyelim kardeş, sorun değil!
  • usb girişi varmı
  • varsa usb girişli mouse al uygun fiyatlıdır hemde.
  • BAZI MOUSELAR HATTA ÇOĞU O ÇEVİRİCİ İLE ÇALIŞMIYOR.BENDE ZAMANINDA ÇOK KASMIŞTIM.
  • usb de var canım ,önemli olan fazla masraf yapmadan bu beladan kurtulmak diye düşünüyorum ,eğer olmazsa gider ps/2 girişini değiştirirm, arkadaşlar çok saolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.