B

Teğmen
12 Şubat 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Burada takılıp kalıyor aygıt ya! Açmıyor, sonracığıma buradan geçse bile bu bildiğimiz microsft xp nin mavi ekranı çıkıp; yeni bir aygıt yüklediyseniz, bütün sürücülerini kaldırın,virüs programınız varsa hede höde, bilenler bilir. Ben nasıl halledeceğim bunu şimdi? Açamıyorum bilgisayarımı,p3,qdi anakart,award bios. Lütfen yardım!
[:(!] her şeyi doğru, bir açıyorsun makineleri bu sefer ethernet kartlarının ışıkları yanmıyor,hooppala,daha biraz önce misler gibi çalışıyordun ne oldu şimdi? Bilgisayarlar birbirlerini bir zahmet görüyorlar,birisi görse öbürküsü görmüyor,öbürküsü gösre diğer mızıkçılık ediyor! İki bilgisayarda da Windows ME var,arkadaşlar bir yardım lütfen,kablolar falan doğru,w98 de çatır çatır çalışıyordu,gerçi bunda da çalışıyor da bazen işte çalışmamazlık ediyor ,nedir bir türlü anlayamadım. İnterneti paylaştırıyorum,ana bilgisayar olarak gösterdiğim bilgisayarın proxy ayarları bozuluyor,yani internete bağlı olduğunuz halde hiçbir şekilde byte alışverişi olmuyor. Böyle salak gibi bağlı kalıyorsunuz![V]Çok sinir oldum ya,saatlerce uğraştırıyor her defasında bilgisayarlar,bir görüyor bir görümüyor,oyunları bir (Multiplayer)oynayabiliyorsunuz bir oyanayamıyorsunuz,bilgisayaları açıp kapayınca ayarlar bozuluyor, garip garip şeyler.Bilen varsa söylesin, şu ağ neden hep böyle sorunlar çıkarıyor? Ağ ayarlarının hepsi de doğru.
Teşekkürler,
[^]Yahu gittim aldım gel gelelim çalışmıyor mahlukat beni deli etti, neden olabilir? Acaba ekran kartının üzerindeki güç yerinde mi bir şey var yoksa bana bozuk bir şey mi kaktırdılar? kart tnt,bu arada bir soru daha,gerçi önceden sormuştum ama, bilhassa Ankaralılar, ya arkadaşlar benim bios pilinin yuvası darmadağın, öyle akapunturla çalışıyor bilgisayar, bütün Ulus'u dolaştım, Kızılay'ı gezdim, bir Allah'ın kulu derdime derman olamadı! Ben nereden bulurum bu pil yuvasını? Kimse yardımcı olamıyor burada ya, koca Ankara'da eski ve çalışmayan bir anakart bulunan herhangi bir bilgisayarcı yok mu ulaaaannnnnnnn!!!! [V]
Arkadaşlar elimde bir anakart var fakat ps/2 girişi bozuk. Elimde bir bağdaştırıcı var ,bu ps/2 girişli bir fare kablosunu seri porta (com 1 com 2)takmamıza yardımcı olan bir bağdaştırıcı. NE var ki,ben bunu w98 de bir türlü gösteremiyorum, ne yapacağız? Bios amibios ,nasıl ayarlayacağım? Sürekli bilgisayarınıza bağlı bir fare bulunamadı diye hata iletisi alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.[^]
[^] Yav bir bilgisayar var arkadaşlar ,yani şöyle bir en az 100 defa açıp kapayınca açılıyor ,sanki motoru ısıtıyor, sonra işinizi görüyorsunuz. Ana o da ne? Tekrar açtmaya yeltendiğinizde yine aynı şey!! Biosu update ettim, yine aynı ,hatta bu sefer bilgisayar kısa sürede ısnıyor ve açılıyor ama gel gelellim tam "verifying dmı pool data" da (hatta bunu da yazmıyor) öylece kilitli kalıyor , öyle siz monitöre o size, eblek eblek birbirinize bakıyorsunuz. Nedir bu ya? Bİr ara burada bir arkadaş aynı sorunu yaşamıştı, ama ona da faydalı bir şeyler söylenmemişti. Bilen var mıdır? Anakart Acorp, yongaseti Via, bir sürü ram var,( 320 )Pc100 -133 karman çorman yani, Pentium II 300Mhz, W98.
[^] Ya ben geçenlerde uğraşıyorum anakartla, pille kurcuklaşırken (gerçi açılma sorunum vardı ondan pili biraz çıkaram demiştim) pilin yuvasını biraz kırdım ve anakart bağlantısını da kopardım. Sonra pili anakarta yine tutturdum lehimle, yani yuvasını ama gel gelelim pil şu anda akupunturla çalışıyor; bantla tutturdum eueh! Sizden ricam şudur :BEn bunu eski haline getirebilir miyim? Gidip yeni bir yuva bulabilir, onu satın alabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler!
şimdi aynen şöyle: Bir sistemde fare sadece aşağı ve de yukarı çalışıyor, fakat başka bir sistemde normal bildiğiniz gibi çalışıyor.
iki sistem de w98; farenin düzgün çalşmadığı sistemde her şeyi denedim, bios pilini söktüm biosu sıfırladım ,başka düzgün çalışan bir sistemle donanımları denedim, ekran kartlarını değiştirdim, fakat yine aynı sorunla karşılaştım. Ne yapmam lazım, sizce bu anakarttan mı kaynaklanıyor?
herkese teşekkürler,
Ya arkadaşlar ben ie 6 kurdum, misler gibi de istediğim sayfalarda geziniyordum;ne var ki bir kaç gün önce tarayıcım keyfi olarak istediği siteyi açıyor istediğini açmıyor.(Dns hatası veriyor bildiğiniz sayfa görüntülenemiyor olayı)
İe anasayfasında bu konuyla ilgili her şeyi okudum, ama gel gör ki yine bir yerlerden bir şeyler çıkıyor; lafın kısası ben hala bunu düzeltemedim. Çözümlerin hepsini deneyemedim çünkü başka bir sayfayı görüntüleyemiyorum. Bu sorunu eski tarayıcıma döndüğümde yaşamadım, yani sanırım winsock,wsock32.dll ve de hede hödü gibi dosyalarla ilgili bir sorunum yok.(Sürüm, tarih açısından) Regeditle ilgili bir şeyler var sanırım!
YArdımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler'[Btrst]
ya arkadaşlar benim bios sapıttı ya da ben virüs yedim , tam verifying dmı pool data ya gelince "at2 tas at2 tas" diye böyle bütün ekranı kaplayan bir yazı dizesi karşıma çıkıyor ve de bilgisayar açılmıyor. Ne var ki bios' dan load fail-safe default yapınca bilgisayar açılıyor, nedir bu bilen var mı?

K_R_K - Türkçemize sahip çıkalım!

Edited by - bordobereli on 19 June 2002 18:18:54
arkadaşlar bana hemen lazım, şu benim harddisk sorununu bir de böyle çözmeyi deneyeyim , çünkü xp cd si de yok yanımda , eğer birilerinde varsa bana icq dan atıversin lütfen
Teşekkürler,

Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 16 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 15 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 269
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 10.620 (Bu ay: 90)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.