Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

sennheiser ie8

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır kullandığım CREATIVE EP630 ve ie4 ten sonra daha kaliteli müzik dinlemek amacıyla ie8 aldım. İlk izlenimlerim ses yüksekliğinin biraz artması, biraz ayrıntının artması, tizlerinin kalitelileşmesi. Ancak beklentimelerimi karşılayamadı çok daha kaliteli ses bekliyorum. İstenilen kaliteyi yakalayamamın sebebi nedir? Son nesil ipod touch ile beraber kullanıyorum. Dinlediğim müzikler en az 320 kbps veya .flac formattan apple formatına dönüştürülmüş şekilde. Sesi son seviyeye getirdiğimde seste belirgin bozulmalar yaşanıyor. Kirli bir müzik çıkıyor. Daha ne yapmam lazım yahu kaliteli müzik için 600 lira para saydım o kulaklığa:d. Taşınabilir amfi almamı önerebilir misiniz? Tavsiyelerinizi önemsiyorum.

• Nereden aldınız?
  • elmesepetinin ankara ofisinden aldım.
  • Burn-in olacaktır, ses biraz daha açılacaktır. Ama daha fazlasını IE8'ten beklemeyin zaten.
  • freedom36'nın dediklerine ek olarak, amfi felan da almayın, boşuna masraf olur.

Bir de iPod'un son ses yüksekliğinde dinleyebiliyorsanız da zaten yakında sağır olursunuz, gerek kalmaz kulaklığa da amfiye de
  • Anladım. Amfi ses yüksekliğini arttırıyor. O zaman bana tavsiye edebileceğiniz kulaklık nedir. İE8'i satıp yerine almaya değebilecek kulaklık. Fiyat önemli değil.
  • Elinizdekini kullanın derim.
  • ie4 ten sonra ie8 çıtayı baya yükseltmez mi? Bu kadar az fark olması gerçekten şaşırtıcı. Birşeyler yanlış olmalı muhakkak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-testers
    Birşeyler yanlış olmalı muhakkak.

sesi son seviyeye getirebilen kullanıcı güzel bi yanlışlık bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: pea.

quote:

Birşeyler yanlış olmalı muhakkak.

sesi son seviyeye getirebilen kullanıcı güzel bi yanlışlık bence

• 400 saat burn in lazım diye biliyorum birde kullandığınız uçları değiştirin.
    bu arada ie8 zate baya gür seseli bir kulaklık son seste kanama filan yapar dikkat edin.
    Ki bunlar yapıları gereği her ne kadar verebilselerde belli yukseklikten sonra headroom u geçtiği için bozulma olur bu gerçek hem playerda hem de kulaklıkta geçerli yarı dan fazla yükseltmemek gerek.
  • Ben ipod'da son ses, 106 db (cik ) ses basınç seviyesi olan Cks90'ı denedim. Beynime kan sıçradı. Ses çok fazla geldi. Ki Ie8'in 125 db lik ses basınç seviyesi var. Cidden sağır olmamak işten değil
  • Ie8'i çok abartmamak lazım. İyi kulaklık ama mükemmel olmaktan çok uzak. 600 liraya değer mi? Değmez. Keşke ön sipariş ile 450 civarına alsaydınız. O zaman da tam değmezdi ama malzeme kalitesi ve konforu ile bir miktar kurtarırdı durumu. Kulaklıklar arasındaki fark tizlerin daha kaliteli olması veya bassların daha kaliteli olmasıdır gibi şeylerdir zaten. Başka ne bekliyordunuz ki? Zaten arada dağlar kadar fark olsaydı millet niye başka kulaklıklara daha fazla paralar versin ki? Herşeyin daha iyisi var. Ie8 ise herşeyi iyi yapan ama hiçbirşeyi mükemmel yapmayan bir kulaklık. Sahne olarak iemler arasında mükemmele yakın denebilir tabi.
  • iyi günlerde kullanın ama yazık olmuş verilen paraya , ep630 dan 20 kat pahalı ama 20 kat iyimi ? 10 kat iyimi? hadi 5 kat iyimi ... yani bazen abartmamak gerekiyor emeği calıp gidiyor isim yaprak firmalar f/p dan şaşmayın
  • Evet kesinlikle abartılacak bir kulaklık değil. Verilen parayı haketmiyor. O zaman sizlerde çok kaliteli kulakiçi kulaklık tavsiyesi bekliyorum.
  • 600 Lira cidden yüksek mebla. Biraz daha zorlansa sm3 bile alınabilirdi..
  • Sende baya para var galiba. Aldığın anda hemen başka bir kulaklığa daha fazla para sayabildiğine göre. Sen en iyisi jh audio serisine bak.
  • Biraz acemiliğime geldi. Bundan sonraki kulaklıklarımı iyi araştırıp alacağım.
  • Forumda sm3 satışı var 600 TL'ye. Sm3 al sen. Ondan iyisi de zaten customdur.
  • Kim satıyor?

Ayrıca ben IE4ten IE8e geçtikten sonra bu tepkiyi veren bir insanın, SM3 de alsa beğenmeyeceğini düşünüyorum. Olay kulaklıkta değil, kafada çünkü.

quote:

Forumda sm3 satışı var 600 TL'ye. Sm3 al sen. Ondan iyisi de zaten customdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 30 Ocak 2011; 0:52:07 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.