Şimdi Ara

Sempron işlemcilerin performansı nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sempron 64 bit 2800+ işlemcili bir sistem toplayacağım ekonomik olsun diye. Ekran kartını X600XT düşünüyorum. Fifa 2005 gibi oyunları kasmadan akıcı bir şekilde oynamam için yeterli mi? Ram 512 tekli olacak. Yardım lütfen.

• güzel bi ekran kartıyla bide işlemciye yüzde 25 overclockla gayet güzel oynanıyo efenim kullanıyorum bende başarılı baya.
  • imzamdaki sistem ile son çıkan oyunları bitirdim.bende ekonomik olsun diye toplamıştım fakat şimdi aldığım için gerçekten çok memnunum eğer birazdaha para koyup amd athlon 3000+(sck754)=113$ civarı bir işlemci alırsan daha da rahat edersin.

iyi günler dilerim
  • Bende amd ciyim ama eve aldığım ekonomik 2.pc şöyle asrock 775dual 880pro anakart 67$ ddr2 667 ram destekli dual core p4 destekli ddr400 e kadar ddr ramda destekli 2.66ghz p4 dual core işlemci aldım 160$[2x1mbL2 cache] 1gb 667 ram aldım fsb o/c ederek kullanıcan yoksa 533 çalışıyolar ki o/c gayet yatkın işlemci ekran kartı 1600pro hdd sana kalmıs bir düşün istersen semperonlar seneye çıkacak oyunlarda sana yetmicek gibi.Ve dediğim p4 sistemi ilerde upgrade edebilirsin.2mb L2 cache dual core bence iyidir semperondan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zayber -- 20 Mart 2006; 18:42:25 >
  • Tomshardware de p43.0 ile sempron 2800+ ün oyun performansları aynı... Eğer oyun oynayacaksan iii bir işlemci,programlarda sıkıntı yaşamamak için %25 o/c ile kullanırsan daha iiii performans alırsın... Ama eger durumun el veriyorsa athlon 3000 al derim...
  • İntelde Celeron Amd dede Semprondan Uzak Durun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Caner***

İntelde Celeron Amd dede Semprondan Uzak Durun

ben bile ilk önce sempron alcaktım böle söylentileri duyunca Athlon aldım bide ASUS K8N-E NF3 destekli bi anakartta mükemmel oluyo bence Caner arkadaşım doru sölüyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

quote:

ben bile ilk önce sempron alcaktım böle söylentileri duyunca Athlon aldım bide ASUS K8N-E NF3 destekli bi anakartta mükemmel oluyo bence Caner arkadaşım doru sölüyo

Doru Söze Ne denir Eyw

• quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

quote:

Bencede Ben Sempron 2800+ yada 3100+ düşünüyodum ama dedim biraz daha verim Athlon64 3000+ alıyım yanınada Asus K8N aldım mükemmel oldu benceVerdiğim parayı haketmesini bırak daha fazlasını hakediyo

• intelin celeronuyla amd nin sempronunu aynı kefeye koymak ayıp olmuş biraz. zira sempron karşılığına gelen celeronu bırakınız p4lerle yarışıyo.

çok diil yüzde 25 overclocklandıktan sonra intel 830 un tek coru nu 3ds max de render da yedi gözlerimin önünde hiç beklemiyodum.

bu arada 754pin athlonların yeni kodlu olanlarını bulmak lazım yoksa gidip 256 cache daha alıcam derken 130nm lik sss3ü olmayan bi işlemciye sahip olaiblirsiniz. sempron754 yerine athlon754 alırken dikkat edin derim :)
  • Valla sempron kullanıyorum,80 dolar gibi bi fiyata aldım işlemciyi... Görüyorum arkadaslar biras gaza gelmişler bilip bilmeden atıp tutuyolar... Ben P4 630 da kullandım,ama o işlemci 190$ + kdv yi haketmiyo, %20 o/c ile süper pi değerim p4 ile aynı... Oyun performansım yine 630 ile aynı... Üstüne üstük O kadar o/c ye rağmen 39 dereceden yukarısını görmüş değilim... UcAN the teKMe nin söllediklerine bakın""""çok diil yüzde 25 overclocklandıktan sonra intel 830 un tek coru nu 3ds max de render da yedi gözlerimin önünde hiç beklemiyodum""""""

Burda insanların seçimlerine ve kararlarına tabiki karısamam,ama bi ricam var bilip bilmeden konusmayalım...

• quote:

Orjinalden alıntı: guner05

Valla sempron kullanıyorum,80 dolar gibi bi fiyata aldım işlemciyi... Görüyorum arkadaslar biras gaza gelmişler bilip bilmeden atıp tutuyolar... Ben P4 630 da kullandım,ama o işlemci 190$ + kdv yi haketmiyo, %20 o/c ile süper pi değerim p4 ile aynı... Oyun performansım yine 630 ile aynı... Üstüne üstük O kadar o/c ye rağmen 39 dereceden yukarısını görmüş değilim... UcAN the teKMe nin söllediklerine bakın""""çok diil yüzde 25 overclocklandıktan sonra intel 830 un tek coru nu 3ds max de render da yedi gözlerimin önünde hiç beklemiyodum""""""

Burda insanların seçimlerine ve kararlarına tabiki karısamam,ama bi ricam var bilip bilmeden konusmayalım...

Oturup seninle zaten İntel Amd Tartışacak Değilim

Kafana Göre Takıl

• quote:

Valla sempron kullanıyorum,80 dolar gibi bi fiyata aldım işlemciyi... Görüyorum arkadaslar biras gaza gelmişler bilip bilmeden atıp tutuyolar... Ben P4 630 da kullandım,ama o işlemci 190$ + kdv yi haketmiyo, %20 o/c ile süper pi değerim p4 ile aynı... Oyun performansım yine 630 ile aynı... Üstüne üstük O kadar o/c ye rağmen 39 dereceden yukarısını görmüş değilim... UcAN the teKMe nin söllediklerine bakın""""çok diil yüzde 25 overclocklandıktan sonra intel 830 un tek coru nu 3ds max de render da yedi gözlerimin önünde hiç beklemiyodum""""""

Arkadaş doğru söylüyo sempron işlemcimi %50 oc ile 2400 mhz de kullanıyorum, işlemci genelde 31 derece oyun falan oynarken de 40 derece ye falan çıkıyor, super pi 1M testini 40 saniyede tamamlıyor, 80 dolara bu işlemci bence süper bir performans veriyor tabii karar yine sizin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 20 Mart 2006; 21:25:14 >

• quote:

quote:

Kafana Göre Takıl

Tartışacak bi tarafı yok zaten... Hersey ortada....

• quote:

quote:

quote:

Kafana Göre Takıl

Ben Burda şimdi ne desem semproncular atlayacak lafa belli bişi o yüsden hiç yani tıın

kafanıza göre takılın siz

• quote:

Yuh artık ya.Hadi Sempron,pentium'la falan boy ölçüşemez falan deyin de bir dereceye kadar kabul edelim ama "sempron" gibi f/p kralı bir işlemciyi(fiyatının ucuzluğunu bir kenara bıraksak bile gene de çok performanslı) sen kalk kıçı kırık celeronla bir tut.Söylediğinin sadece celeron kısmı doğru...Bu topic altında "semprondan uzak durun"düşünceli arkadaşlar...Asıl siz bu arkadaşların önerilerinden uzak durun derim ben size...İsterseniz biraz araştırın sempron neciymiş diye..O kadarını bile yapmadığınız belli alın size en basitinden bir link...

http://www.tomshardware.com.tr/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=61&model2=64&chart=21

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kafana Göre Takıl

Ben Burda şimdi ne desem semproncular atlayacak lafa belli bişi o yüsden hiç yani tıın

kafanıza göre takılın siz

Yaptığını takdir ediyorum "SuS"man güsel bişi...

• quote:

Orjinalden alıntı: galaxy10

quote:

Yuh artık ya.Hadi Sempron,pentium'la falan boy ölçüşemez falan deyin de bir dereceye kadar kabul edelim ama "sempron" gibi f/p kralı bir işlemciyi(fiyatının ucuzluğunu bir kenara bıraksak bile gene de çok performanslı) sen kalk kıçı kırık celeronla bir tut.Söylediğinin sadece celeron kısmı doğru...Bu topic altında "semprondan uzak durun"düşünceli arkadaşlar...Asıl siz bu arkadaşların önerilerinden uzak durun derim ben size...İsterseniz biraz araştırın sempron neciymiş diye..O kadarını bile yapmadığınız belli alın size en basitinden bir link...

http://www.tomshardware.com.tr/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=61&model2=64&chart=21

hey allam ya

• L2 cache AMD de , intel deki kadar fazla etkisi olmuyor , bu konuda yapılmış testler var , yani intel de 256k dan 512k ya çıkınca elde edilen performans artışı atıyorum %20 ise , AMD de %10 gibidir ,
    şahsen ben parama göre işlemci alırım , performansına göre değil
  • Aşağıda yazılı incelemeye bir bak çoğu sorunun cevabını almanda yardımcı olur. Benim düşüncem oyun oynamak isteyipde hem işlemciye hemde ekran kartına fazla para vermek istenmiyorsa işlemciden kırmak ve ekran kartına yüklenmek daha mantıklı gördüğün gibi sempron ve pentium veya athlon farkı maks %10 fark ederken ekran kartına 100 USD çok fark yaratıyor (6600GT den 6800 GS misal tam fiyat bilmiyorum )

http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=511

Yorumları

(İşlemciye geçelim.
    Sempron 3000+, Pentium 4 3GHz'den aşağı kalır bir işlemci değil. Pentium 4 daha yüksek bellek performansı ve Hyper Threading nedeniyle günlük kullanımda ve bellek performansına bakan uygulamalarda Sempron'u geçecektir ama iş oyuna gelince Sempron küçümsenecek bir işlemci değil. P4 3.0GHz ile nerdeyse eşit. Rahatlıkla tavsiye edebiliriz. 6800GS gibi performanslı bir kartı ve SLI GT'leri rahatlıkla taşıdı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burc -- 21 Mart 2006; 18:47:03 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.