Şimdi Ara

Seksenler (2012) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
890
Cevap
7
Favori
35.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 360 TV'de yeniden başladı. Her gün oynuyor. Seri şekilde oynaması olayların arasında kopukluk hissi yaşamadan takip etmeme sebep oldu. Çok iyi.
  • Bu dizideki Erkan Köse(Hayati) şuan hangi programda acep bilgisi olan varmı?
  • İlk başlarda gerçekten bir dönem dizisiydi ama daha sonra dönem dizisinden başka herşeye dönüştü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sami abi adamdır

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Dizi hep gündemdeki olayların (23 Nisan, 1 Mayıs, Ramazan vb.) 1980'lerdeki halleri üzerinden devam ettiği için böyle giderse 10 sezon rahat sürer.
    2012'de 1980 yılı,
    2013'te 1981 yılı,
    2014'te 1982 yılı,
    2015'te 1983 yılı,
    2016'da 1984 yılı,
    2017'de 1985 yılı,
    2018'de 1986 yılı,
    2019'da 1987 yılı,
    2020'de 1988 yılı,
    2021'de 1989 yılı işlenir. O zamana kadar dizi çoktan kabak tadı vermiş olur. Klasik Birol Güven mantığı işte. Bu yüzden yeni sezonda bu diziyi izlemeyi bıraktım.

2012 yılında yapmış olduğum bu öngörümde ne kadar haklı çıktığım ortada. Dizi hakikaten de 10 sezon sürdü ve her sezonda 1'er yıllık dönemler işlendi.  Seksenler (2012) 

• sizce rasim öztekinin yerine birisi gelir mi normalde fehminin yeri dolmaz ama dizi ilk başladığında günümüz sahnelerinde (2012-2016) gibi yıllarda fehmi yaşıyordu yani 1989 yılında öldüremezler ya yeni birisi gelecek yada rukiye ve fehmiyi yazlığa gönderim hala ve enişteyle devam edecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: armagan_60

sizce rasim öztekinin yerine birisi gelir mi normalde fehminin yeri dolmaz ama dizi ilk başladığında günümüz sahnelerinde (2012-2016) gibi yıllarda fehmi yaşıyordu yani 1989 yılında öldüremezler ya yeni birisi gelecek yada rukiye ve fehmiyi yazlığa gönderim hala ve enişteyle devam edecekler

Ben Rasim Öztekin hayatta iken yerine çoktan bir aday düşünmüştüm. Hüseyin Avni Danyal. Fehmi karakterine 10 numara uyar bence.

Seksenler (2012)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ediyorum bitirin şu diziyi yahu. 2.5 saati ne ile dolduruyor olabilirsiniz. Dizide konu yok aga yok. Tamamen nostalji üzerine kurulmuş bir çöplük. Şu Birol Güven denen adamı Avrupa'ya sürgün etsek o kadar mutlu olacağım ki... Orada kimse yüzüne bile bakmaz böyle saçma yapıtların.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu diziyi normalde bilmiyordum ancak birkaç kez karşıma çalıştığım iş yerinde denk geldi. İzledim falan ama beni sardı yani. Çok kaliteli bir dizi.

• Doksanlar isimli dizi bu diziden daha iyiydi bence, değeri bilinmedi. O dizi en azından komedi, güldürme amacı taşıyordu. Bu diziyi izleyeceğime Arka Sokaklar'ı izlerim. En azından onda her bölüm farklı yüzler, farklı yerler görebiliyorsunuz. Tabi benim fikrim bu.

Bu dizi ilk çıktığı zamanlar özellikle nostaljik öğeler barındırması sebebiyle merak ettirip kendini belli bir süre izlettirdi diye düşünüyorum.

• sorun birol güven'de değil, senaryo konusunda alt kısmı doldurabilen nadir Türk senaristlerden kendisi ve ciddi bir içerik kaynağı.

sıkıntı dizilerin yılda 35 bölüm üstü olmak zorunda olması ve sürelerinde 120-150 dakikalar da gezmesi.

bu sürelerin altında dizi yapamıyorsun bölüm sayısını düşüremiyorsun sonuçta ne oluyor kalite dibin bile altına iniyor çünkü içerik kendini o kadar çabuk tüketiyor ki yapabilecek bir şey yok.

sonuçta kaliteli olması gereken bir sürü iş yavan hale gelip elimizde çürüyor.

seksenler dizisi 20 bölüm ve 60 dakikadan yıllık çekilseydi şu anda dolu ve muazzam bir haldeydi dizi.

• Eskiden izlerdim, bir kaç sezonunu izledim ama şu an bölümlere bakınca o kadar yabancı ve hoşnutsuz hissettim ki tam manası ile anlatamıyorum bile duygularımı.

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Arkadaş 10 yıllık dizi ilk günkü havasında kalması mümkün değil yabancı dizilerde böyle.

Bak yeni bölümlere kasmadan sararsa devam edersin sarmazsa izlemezsin.Kafaya takılacak bir mevzuu yok...

• Bitmedi mi ya. Bit artık arkadaşım ne diziymiş be.

• İlk sezonları çok çok güzeldi. Tvde denk gelirsem izlerim o bölümleri. Yeni bölümlerini izlemiyorum takip etmyiorum fakat şuan tvde yayınlanan bir çok yapımdan daha güzeldir eminim. Aielecek izlenebilir bir yapımdı her zaman. Sapkın dizileri görünce seksenlerin ömür boyu sürmesini isterim.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.