Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.072
Cevap
82
Favori
286.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıkçası pilli veya kuvars saatlere karşı değilim fakat farklı ve özel bir model (solar, Gshock, eco drive, kinetic drive vs) olmadiktan sonra çok para verilmemeli derim.(max 200TL) Çünkü bir çoğunda 1-10$ arası kuvars mekanizmalar kullanılıp sadece kasaya ve markaya para vermektesiniz. Bugün 40-50 yıldır çalışan mekanik/otomatik saatler olmasına rağmen, kuvars saatler bir süre sonra genelde çöp olmaktadır. Yaşım ileri oldugundan çöp olan kuvars saatlerim olmuştur. Otamatiklerde mekanizma sorunsuz çalıştıktan sonra 2-3 yilda bir bakım yaptırmak şart değildir. Hiç bakım yapılmamış vintage bir Vialux saatim halen 35 yıldır çalışmaktadır. Tabii ki üst duzey bir Rolex, Patek gibi saatiniz varsa yaptırabilirsiniz. Şu an alacağınız bir otomatik saat sizi bile mezara gömüp, çocuklarınıza kalabilir ama kuvars bir saat sanmıyorum. Tabii ki karar sizin zevkler ve renkler tartışılmaz; ama saatler konusunda daha fazla bilgi ve ilgi sahibi olunca kuvars saatlerden uzaklaşıp otomatik saatlere sarıyorsunuz genelde. İlerde pişman olup '' hay bu paraya iyi bir otomatik alırmışım'' deme ihtimaliniz yüksek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vakit ayırıp yanıtladığınız için çok teşekkür ederim :) yine de ben pilli ile devam etme taraftarıyım :)

Bende Tissot marka saat var. bir pil değişimi (tabii conta değişimi ve su geçirmezlik testi vb. de yapıyorlar) 150 liranın üzerinde. Seiko saatlerde de durum aynı mıdır?

Solar saatlerde kapasitör değişim ücreti ne kadardır?
  • Merhaba arkadaşlar , aşağıdaki saat için kordon nereden bulabilirim?
    Seiko Srx009p1
     SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA
  • kkalayci K kullanıcısına yanıt
    Çok araştırdım ama bu koda uygun kordon bulamadım , silikon kısımları parçalandı ,tamirde edilemiyor.
    Acaba kordonun farklı bir kodu falan mı var?
  • İstanbulda iseniz sirkeciye gidin orada bir sürü seiko bayisi var. aydın saati de arayarak bilgi alabilirsiniz
  • arkadaşlarhttps://www.saatvesaat.com.tr/saat/erkek/seiko/SEISB301P/PD/ bu nasıl sizce ömürlük bir saat almak istiyorum citizen blue angel eco drive modeli ile bunun arasında kaldım.
  • Merhabalar,

Yılbaşı nedeniyle bana bir saat hediye edildi ancak ben kalın saatleri bileğimin inceliği nedeniyle pek sevemiyorum. Değiştirmeyi veya satmayı düşünüyorum.

Bu saat ve özellikleri hakkında bilgisi olan bir arkadaş var mıdır?

Seiko SNP101P Velatura serisi (Kinetic - Direct Drive)

Saat Özellikleri

Paslanmaz Çelik Kasa ve Çelik Bilezik
    İyon Kaplam Bezel
    Siyah Kadran
    Akrep,Yelkovan Ve İndexler Lumibrite
    46 mm Kasa Çapı
    Kasa Kalınlığı 13mm
    Kordon Kalınlığı 22mm
    2100 Yılına Kadar Ayar Gerektirmeyen Akıllı Takvim
    Hareketsiz Kaldığında 4 Yıla Kadar Uyku Modu
    24 Saat Göstergesi
    Artık Yıl Göstergesi
    Safir Cam
    100 Metre Su Geçirmezlik
    Seiko Elit Velatura Koleksiyonu
    Kinetic Direct Drive
    Perpetual özellikli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 29 Aralık 2018; 13:27:35 >

• witamin01 W kullanıcısına yanıt
    Konunuzda yazdim, Eco Drive varken düz Quartz mekanizmalara bu kadar para vermeyiniz yazıktır.

"Eco Drive Citizen ömürlük bir saattir." denilebilir.

Keza otomatik mekanizmalı Orient ya da Seiko saatler de yine ömürlük saatler grubuna girecek saatlerdendir.

• amasseia kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam beğendiğim 2 saat arasındaki farkı daha iyi anladım sayenizde. Seiko olanı 800TL ye düşmüştü onu almaya karar verdim bütçemi çok zorlayamadım. Citizen Blue Angel modelini 2 3 senedir takip ediyorum ama dediğiniz gibi çok pahalı geldi
  • witamin01 W kullanıcısına yanıt
    Seiko güzel bir seçim ama "otomatik Seiko" daha güzel bir seçim olur :)

• Arkadaşlar TEKSAAT üzerinden 4000 TL lik bir saat beğendim fiyatları diğer sitelere göre çok uygun..orijinal mıdır korkuyorum açıkçası..firma hakkında bilgisi olan varsa çok mutlu olurum.

• https://www.hepsiburada.com/seiko-ssc495p-solar-erkek-kol-saati-p-HBV000003YFOQ?magaza=Turkuaz İnternet&wt_gl=cpc.dsa.6816.saatler-kol-saatleri&gclid=CjwKCAiAyfvhBRBsEiwAe2t_i_KyOZc6D84avOjyT8cbt0Dso4snNvNjmkknLLDLoku2kHikRPbhahoCCOQQAvD_BwE.

Sizce bu saat nasil hediye alacağım değer mi 1600 kusura satan yerler var.

• arkadaşlar 700 tl ye kadar gri yada lacivert (mavi olmasın) seiko öneriniz nedir, kronomometreli olan modellerden.

• quote:

Orijinalden alıntı: msimsek93

Arkadaşlar TEKSAAT üzerinden 4000 TL lik bir saat beğendim fiyatları diğer sitelere göre çok uygun..orijinal mıdır korkuyorum açıkçası..firma hakkında bilgisi olan varsa çok mutlu olurum.
    Güvenilir firmadır.
  •  SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA otomatık orient bu saati almayı düşünüyorum fiyatı 1000 tl civarı seiko prasage serisine benziyor ancak yarı fiyatı , çok sade görünsede camı bombeli videolarda çok hoş duruyor

• seiko movement 5m62-0cz0 saatin pili bitti saat bir kaç saat sabit durunca saat de duruyor bu pili sipariş ettim doğru değil mi
    https://tr.aliexpress.com/item/1-adet-grup-3023-5MZ-30235MZ-TC920S-izle-adanm-yapay-kinetik-enerji-arj-edilebilir-pil-Yeni/32951831244.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.58853c783r1HNF
  • Arkadaşlar TEKSAAT üzerinden ssc497p solar saat aldım ama kadran fosforu gece tam yanmıyor..çok çok zor görünüyor.acaba normal mi ? Saatide yeni aldım sıkıntılı mı diye korkuyorum açıkçası

• Seiko SEISB085P nasıldır acaba bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  •  SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA bende katıldım ilk otomatik saatim

• quote:

Orijinalden alıntı: msimsek93

Arkadaşlar TEKSAAT üzerinden ssc497p solar saat aldım ama kadran fosforu gece tam yanmıyor..çok çok zor görünüyor.acaba normal mi ? Saatide yeni aldım sıkıntılı mı diye korkuyorum açıkçası
    Hocam saatiniz hayırlı olsun öncelikle...

Saat kadranlarındaki fosforun çalışma prensibini biliyorsanız şayet bu söylediğinizin normal olduğunu bilmeniz gerekir. Kadranında fosrfor bulunan saatler ışığı aldıktan sonra en fazla yarım saat parıldarlar ve sonra görülemeyecek kadar sönerler. Bu fosforlu saatlerin normal çalışma prensibidir.

Fosfor bir ışık kaynağından gelen fotonları toplar ve bir süre tepkimeye girer yani parıldar. Yaklaşık 20 dakika veya yarım saat içinde parıldtı göremezsiniz.

Eğer sürekli parıldayan bir kadranlı saat istiyorsanız TRITIUM kadranlı saatlere bakmanız lazım.

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.