Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.069
Cevap
82
Favori
286.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Seiko Sks633p modeli ile Casio Efr-526d arasında kaldım, siz olsanız hangi modeli tercih edersiniz, ilk kez saat alıyorum ikisi hakkında da pek bilgim yok hangisi daha uzun ömürlü olur?

Şu anki fiyatları ile Seiko 684, Casio 640 lira.

https://www.abtsaat.com/seiko-sks633p-chronograph-erkek-kol-saati

https://www.konyalisaat.com.tr/casio-efr-526d-1avudf-kol-saati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Sonuçta ikisi de quartz saat olduğu için pek bir şey farketmez. Dikkat etmen gereken şey kasa çapları. Bileğine uygunluğu açısından hangisi daha iyi oturursa onu seç. Şahsi fikrimi söyleyecek olursam tasarım olarak Seiko’yu daha çok beğendiğimi söylemeliyim. Ama Seiko 41, Casio 43 mm bunu göz önünde bulundur derim. Önemli bir detay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    İnternetten satın alacağım için deneme imkanı yok, 1.82 boyundayım kilo 80, 41 ve 43 mm arasında çok bir fark olmaz gibi geldi bana ama emin olamadım şimdi böyle diyince

Boy ve kilo önemli değil önemli olan bilek kalınlığıdır. Bilekleriniz inceyse sorun olmaz.

Biliyorum hocam, şuan elimde mezura olmadığı için bileğimi ölçemiyorum o yüzden boy ve kilo söyledim belki kafanizda birşey canlanır diye

Seiko'yu almayı düşünüyorum şuan, siz bilek ölçünuzu biliyor musunuz, ve ne boyutta bir saat kullanıyorsunuz? Akşam buna da bakıp son kararımı vererek sipariş edebilirim.

• mrb arkadaslar
    4 yil once aldigim seiko sportura kinetic direct drive srg019 model saatimde sorun var saat sallayarak yada yandan sarj ederek toplam 3 hafta sarj tutuyor yani 3 hafta cekmeceye biraksan sarji dayaniyor bunda sikinti yok ama sorun su sürekli koumda oldugu halde gundelik hayatta yururken normal hareketlerle sarjin ustune koyamiyor sarj olmuyor ancak kosarsam yani hizli hareketlerle sarj ediyor saati ilk aldigimda ornegin el yikarken sarj ederdi simdi ancak kosarsam sarj ediyor ama dedigim gibi kapasitor 3 haftaya kadar dayaniyor istanbul bahcelievler aydin saate anlattim sarja koyalim duzelir dediler 2 gun sonra aldim ayni sorun devam ediyor
    bu konuda bilgisi olan var mi ? bu tarz saat almak isteyenlere de yol gostermis oluruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 25 Şubat 2019; 14:38:8 >
    Hiç ölçmedim ama ince bilekli olarak 44 mm saat kullanıyorum.

• selam, gear frontier alınca seiko saatimi daha az kullanır oldum. Bendeki solar modeli. Saat kutusunda durmuş,çalışmıyor. Işığa doğru koydum şarj da olmadı. Sorun ne olabilir?
  • merhaba
    hala seiko srpc13 arıyorum
    yok mu yardımcı olabilecek ?
    sayg

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA
  • Merhaba arkadaşlar ben de aranıza Seiko SNZG15K1 otomatik 5 modeli ile katıldım. Daha önce hiç otomatik saat kullanmadım. Önerilerinizi ve bu saat modeli ile ilgili bilgi ve birikimlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim :)
  • eg90 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle saatin hayırlı olsun. Artık “gerçek” bir saat kullanıcısı oldun. SNZG15K1 başlangıç için gayet yerinde bir model. Ayrıcaok da hafif ve kullanımı keyif veren bir saattir. İçersinde Seiko’nun 7s36 kalibresi mevcut. Bu kalibrede kurmalı ve saniye durdurma özelliği yok. Günlük sapması dökümanlarda -30/+40 saniye olarak geçiyor. Tabi yeni aldığınız için günlük sapmalarının bu seviyelerde olması sizi şaşırtmasın. Kullanıldıkça kalibre asıl performansına ulaşıyor ve daha tutarlı sonuçlar veriyor. Aldığım Orient de ilk başlarda biraz fazla sapma yapıyordu ama saat zaten her gün kolumda olduğundan ve otomatik kurulduğundan performansı oturmaya başladı.

Eyvallah dostum ben bunu amazon üzerinden aldım mekanizma farklılıkları var diyorlar inşallah düzgün olan mekanizması vardır.
  • Seiko ssc 618p1 modelini 1 hafta önce hepsiburada ceran saat izmir aracılığıyla aldım. Saatimi çok beğeniyorum. Yalnız garanti belgesini içine koymuşlar. Sertifikası yok. Aradım pazartesi(yani yarın) isterseniz size kargolarız dediler. Sizce sertifikanın olmaması bişey değiştirir mi? Saatim orjinal. Faturası da var. Garanti belgesinde mpdel ismi tarih vs herşet yazıyor. Kaşe de basılı. Ama sertifika uluslararası garanti içinmiş. Gerek yok ama siz isterseniz yine de yollanır dedi. Siz ne düşünüyorsunuz. Bu arada saatimin görseli

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar,

Yılbaşı nedeniyle bana bir saat hediye edildi ancak ben kalın saatleri bileğimin inceliği nedeniyle pek sevemiyorum. Değiştirmeyi veya satmayı düşünüyorum.

Bu saat ve özellikleri hakkında bilgisi olan bir arkadaş var mıdır?

Seiko SNP101P Velatura serisi (Kinetic - Direct Drive)

Saat Özellikleri

Paslanmaz Çelik Kasa ve Çelik Bilezik
    İyon Kaplam Bezel
    Siyah Kadran
    Akrep,Yelkovan Ve İndexler Lumibrite
    46 mm Kasa Çapı
    Kasa Kalınlığı 13mm
    Kordon Kalınlığı 22mm
    2100 Yılına Kadar Ayar Gerektirmeyen Akıllı Takvim
    Hareketsiz Kaldığında 4 Yıla Kadar Uyku Modu
    24 Saat Göstergesi
    Artık Yıl Göstergesi
    Safir Cam
    100 Metre Su Geçirmezlik
    Seiko Elit Velatura Koleksiyonu
    Kinetic Direct Drive
    Perpetual özellikli
    Hiç kullanmadığım Seiko SNP101P Velatura serisi (Kinetic - Direct Drive) saatimi 1.700 liraya sattım Bu modelin çok meraklısı varmış gerçekten.

• Merhaba arkadaşlar Seiko 5 SNZG11J modelini almaya karar verdim, n11 deki turkuazinternet satıcısı güvenilir midir? ürün linkini aşağıya bırakıyorum
    https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-5-snzg11j-erkek-kol-saati-P228618627
  • ÜŞENEN ADAM kullanıcısına yanıt
    2017 yılında bu mağaza ile alışverişim oldu n11 üzerinden bir sıkıntı yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sar1Lac1 -- 20 Mart 2019; 22:3:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 14-15 yıldır çok severek kullandığım SNJ005P1 model saatimin camını maalesef çok sert şekilde metal bir yere çarparak çatlattım. Çatlak enteresan şekilde camın iç kısmından ve köşede az belli oluyor, su falan alma gibi bir sorunu da yok.
    Orjinal şekilde nereden değiştirebilirim, kime güvenebilirim? Ortalama fiyatı nedir, bilen var mı acaba?

• Bu saati almayi dusunuyorum ne dersiniz.

• Arkadaşlar SNP004P1
    Bu model hakkında düşünceleriniz nedir acaba ?

Hali hazırda calibre 8700 citizen ecodrive perpetual kullanıyorum ama 12 yıl olmuş :) biraz sıkılmışlık var ayrıca kozmetik olarak çizikler oluştu

Ayrıca Calvin Klein ve BREİL Milano var ikisi de Swiss Made
    Ama japon daha başka geliyor

Seiko için değerli yorumlarınız önemli

• https://www.konyalisaat.com.tr/seiko-ssc095p-kol-saati

Şu saati almayı düşünüyorum. Renk ve tasarım olarak cidden çok beğendim. Bu veya bu tarz saat önerilerine de açığım. Sizce nasıl arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.