Şimdi Ara

SEGMENTİNİN EN ALINASI ARAÇLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncel olarak segmentlerinde tercih edilmesi en mantıklı(fiyat, performans, kalite, güvenlik, kullanışlılık vs.) olan marka ve modelleri premium ve halk aracı olarak listeledim.

A Segmenti
    Mini Cooper*, Hyundai i10, Fiat 500

B Segmenti
    Ford Fiesta, Toyota Yaris

C Segmenti
    Volvo V40*, Mazda 3, Seat Leon, Hyundai i30

D Segmenti
    Bmw 3*, Volvo S60*, Ford Mondeo, Skoda Superb

E Segmenti
    Mercedes E*, Bmw 5*

F Segmenti
    Mercedes S*, Porsche Panamera*

J Segmenti(SUV)
    Volvo XC60*, Nissan Qashqai, Honda CR-V

S Segmenti(Sport)
    Audi TT*, Toyota GT86, Peugeot RCZ R

* Premium araçlar.

Buradaki amaç, otomobil almayı düşünen kişilere her segmentteki güncel durumu özet olarak sunmaktır. İlave etmek istediğiniz araçlar varsa yazabilirsiniz, listeyi düzenleyebiliriz.

Edit: Liste güncellendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTaDoR -- 17 Temmuz 2014; 14:09:07 >

• C ve E segmeneti dışında kabulüm ama

C segmentinde f/p ürübü 1.2tsi comfortline+sürücü konfor paketi+ışık paketi Golf 7 manueldir.

E segmentinde ise CC'nin 2.0TDİ f/pdir ama 1.4TSİ değildir.Mesela Mazda6 ondan daha iyi bir f/psi var.

Birde E segmentinde bence 5 serisi CC'den önde f/p olarak.

Bu arada S80 ne oldu? O da f/p bence.

B segmenti ne kadar sıkıntı yaratmasa da A1 asla parasının arabası olmadı olmayacak

Fiesta yol tutuşundan kazanıyor.Onun yanında Mazda'yi de eklemek lazım

Yaris'in hiçbir şeyi yok.Ama baz pakette bile güvenlik seviysi iyi.Nissan Micra'da düşünülebilir onun gibi.

• Kriter ? Neye göre kime göre ? Mesela mazda 3 niye en tercih edilesi arac ?

Tüketimi mi , performansi mi , fiyati mi ? Ben hic bi açıdan tercih edilebilir görmüyorum tasarim hariç ..

E serisi neden 5 serisine tercih edilsin ? A serisinin ne artisi var ?

Guvenlikse kriter iihs testleri en iyi araclar bunlar mi ? A1 gibi sacma sapan bi arac nasil en alinasi ?

Kardes listene de fikrine de katilmiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mini A segmenti, CC E segmenti..

Vay anam..
  • C segmentinde Golf eklenebilirdi ama DSG sorunu ve eskiyen tasarımı Leon'u ve Mazda'yı öne çıkarıyor.

5 serisinin hem tasarım hem donanım hem de fiyat-performans olarak E serisinden geride olduğunu düşünmekteyim. Mazda 6 fiyat olarak gerçekten vahim bir durumda...

S80 tasarım olarak eskidiğinden her ne kadar çok kaliteli bir araç ve fiyatları uygun olsa da E serisine yetişemiyor bence.

A1 zaten segmentinin premium temsilcisi olarak pek alternatifi olmadığından numunelik orada yer alıyor. Yoksa parasının arabası değil ama illa da premium diyenlerin arabası diyelim.

Yaris hem iç mekan oalrak kaliteli hem de cvt şanzımanlısı çok akıcı ve seri araçlar. Fiyatları da uygun, bence listedeki yerini fazlasıyla hak ediyor.
  • A Segmenti
    Mini* ve Fiat 500

B Segmenti
    Audi A1*, Ford Fiesta , clio

C Segmenti
    bmw 1*,Civic , Mazda 3

D Segmenti
    Bmw 3*, Ford Mondeo,

E Segmenti
    Bmw 5*
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Kriter ? Neye göre kime göre ? Mesela mazda 3 niye en tercih edilesi arac ?

Tüketimi mi , performansi mi , fiyati mi ? Ben hic bi açıdan tercih edilebilir görmüyorum tasarim hariç ..

Guvenlikse kriter iihs testleri en iyi araclar bunlar mi ? A1 gibi sacma sapan bi arac nasil en alinasi ?

Kriterleri yazının başında parantez içinde belirttim. Sanki listedeki modeller uzaydan gelmiş gibi tepki vermek nedir çözemedim :) Forumda her konuda en çok önerilen araçlar bunlar.

A serisi premium algısı ve alınabilir fiyat seviyesiyle rahatlıkla insanların tercihi olabiliyor. Bunun yanında aracın iç malzeme kalitesi hariç, tasarımı, performansı ve güvenlik özellikleri de sınıfında ortalamanın üzerinde. Fikrine saygım var ama bence o da yerini hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Güncel olarak segmentlerinde tercih edilmesi en mantıklı(fiyat, performans, kalite, güvenlik, kullanışlılık vs.) olan marka ve modelleri premium ve halk aracı olarak listeledim.

A Segmenti
    i10

B Segmenti
    fiesta . yaris hibrid

C Segmenti
    mazda 3 golf

D Segmenti
    passat

E Segmenti

* Premium araçlar.

Buradaki amaç, otomobil almayı düşünen kişilere her segmentteki güncel durumu özet olarak sunmaktır. İlave etmek istediğiniz araçlar varsa yazabilirsiniz, listeyi düzenleyebiliriz.

A Segmenti
    i10

B Segmenti
    fiesta . yaris hibrid

C Segmenti
    mazda 3 golf

D Segmenti
    passat

E Segmenti

* Premium araçlar.

rangerover

crosover

sporatge

suv

rexton

• Gördüğüm en saçma konular arasına girer bu konu.Böyle segment ismi yazıp bence şu araç şu sebep dolayısıyla mantıklı demekle o iş olmaz.A1 dediğin araç pek tutulmayan bir model.E sınıfında CC'nin ne işi var?Yaris tutulmayan bir model.Mazda3 ve V40 güzel araçlar olsada piyasası olmayan ve değer kaybına çok müsait araçlar.Mantıklı otomobil kavramı, herkese göre değişen bir kavramdır.Kısacası konu çöp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Gördüğüm en saçma konular arasına girer bu konu.Böyle segment ismi yazıp bence şu araç şu sebep dolayısıyla mantıklı demekle o iş olmaz.A1 dediğin araç pek tutulmayan bir model.E sınıfında CC'nin ne işi var?Yaris tutulmayan bir model.Mazda3 ve V40 güzel araçlar olsada piyasası olmayan ve değer kaybına çok müsait araçlar.Mantıklı otomobil kavramı, herkese göre değişen bir kavramdır.Kısacası konu çöp.

Arkadaşım hem bilmiyorsun hem de bilmişlik taslıyorsun.

VW CC (bkz. E-segment):http://en.wikipedia.org/wiki/E-segment

V40 Haziran ayında hem A3 hem de Bmw 1 serisinden fazla sattı. Forumda konusu var gidip bakabilirsin, yakında A serisini de geçer iyice idrak edebilirsin.

İşkembeyi kübradan birsürü şey sallayıp sonra konu çöp falan demek... Yakışmıyor arkadaşım.

• CC E sınıfı değil.Volkswagen belki kendi kendine gelin güvey olup E segmentinde konumlandırmış olabilir aracı ama direkt rakibi D Premium araçlar olan, 3 serisi,A4, C serisi ve S60'tır.Passat normal D sınıfı bir otomobildir, CC coupe formlu Premium D bir otomobildir.E segmentindeki hiçbir araçla hiçbir konuda yarışamaz CC.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Kriter ? Neye göre kime göre ? Mesela mazda 3 niye en tercih edilesi arac ?

Kriterleri yazının başında parantez içinde belirttim. Sanki listedeki modeller uzaydan gelmiş gibi tepki vermek nedir çözemedim :) Forumda her konuda en çok önerilen araçlar bunlar.

A serisi premium algısı ve alınabilir fiyat seviyesiyle rahatlıkla insanların tercihi olabiliyor. Bunun yanında aracın iç malzeme kalitesi hariç, tasarımı, performansı ve güvenlik özellikleri de sınıfında ortalamanın üzerinde. Fikrine saygım var ama bence o da yerini hak ediyor.

Forumda çok onerilmesi hic bisey ifade etmiyor. Burda onerenler bile o araçları almaz.

Mazda 3 mesela dizeli yok , turbo motoru yok , lpg uyumu yok , 2. Eli yok ... Eee niye tercih edilsin ?

Dsg sorunsa leon niye onerilsin :) Bana göre c sinifinin en iyisi manuel golftur. C sinifinda dizel otomatik alinasi arac yok zaten .

D sinifinda da su an tam bi bosluk var , hic bi modelim albenisi yok. Mondeo gelmedi , insignia dar dizeli yok vs , passat 10 senelik kasa , mazda 6 accord motordan kaybediyor . Yeni mondeo ve yeni passat gelirse bakilabilir ...

B sınıfında zaten hepsi aşağı yukari ayni , en ucuza en cok donanim hangisiyse onu almak lazim bana göre ..

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Mazda 3 parasının hakkını veriyor mu? Veriyor.

Dsg sorunu 60 binlik arabada diğer özellikleri mantıklıysa kompanse edilir ama 90 bin verip en az 5 sene bineceğim diye aldığın arabada düşünülemez bile.

Araçları etraflıca kıyaslamak lazım, belli özelliklerine takılıp direkt alınmaz, etmez, olmaz yaftalarını yapıştırıyorsun. Mesela ben Mazda 3'ün benzinli motorunu çok beğeniyorum ve hem sorunsuzluk hem de kullanım tecrübesi olarak her şekilde tercihimdir.

Sonuçta listeyi bir düzenleyin de aydınlanalım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTaDoR -- 17 Temmuz 2014; 10:53:35 >
  • quote:

Mazda 3 parasının hakkını veriyor mu? Veriyor.

Dsg sorunu 60 binlik arabada diğer özellikleri mantıklıysa kompanse edilir ama 90 bin verip en az 5 sene bineceğim diye aldığın arabada düşünülemez bile.

Araçları etraflıca kıyaslamak lazım, belli özelliklerine takılıp direkt alınmaz, etmez, olmaz yaftalarını yapıştırıyorsun. Mesela ben Mazda 3'ün benzinli motorunu çok beğeniyorum ve hem sorunsuzluk hem de kullanım tecrübesi olarak her şekilde tercihimdir.

Sonuçta listeyi bir düzenleyin de aydınlanalım ;)

1.5 Atmosferik benzinli , tork konvertorlu , lpg uyumsuz ve nerdeyse 75 bine satilan bi araba parasini hakediyorsa daha da bisey demiyorum

• böyle bir listeyi kim yaparsa yapsın tamamen subjektif olacaktır
    bu yüzden tartışmaya gerek yok bence
    arkadaş fikrini belirtmiş ha fikirleri bana hitap ediyor mu, hayır
  • segmentlerden bahsetmişsinizde peugeot rcz , audi tt , cupra vs vs bu tarz spor aracların segmenti ne oluyo corsa opc b segmenti spor mu oluyo hothatch mi oluyo ?

Edit: Kenya dünyada noluyo ? Kusura bakmayın çok oluyo yazmısım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mol3v -- 17 Temmuz 2014; 11:34:18 >
  • MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Türkiye araç satışları sizin listenizdeki gibi değil. A segmentinde Hyundai i10 neden yok?
    Mercedes A hangi kriterlere göre en çok tercih edilenler arasında? Volvo'yu çok severim ama V40 böyle bir listeye giremez. E segmentinde CC zorlama olmuş. Ortalama bir araç
  • A segmenti hyundai i10
    B segmenti Ford fiesta
    C segmenti mazda 3
    D segmenti mazda 6
  • arkadaşı eleştireceğimize kendi listemizi yapalım,böylece forumun genel eğilimleride ortaya çıkmış olur

B segmenti punto ( lounge donanım)

C segmenti golf

D segmenti 3.20d ve mondeo

E segmenti mercedes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dionysos_07 -- 17 Temmuz 2014; 12:40:31 >
  • A segmenti i10
    B segmenti fiesta
    C segmenti mazda 3
    D segmenti passat
    E segmenti 5.20d

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.