Şimdi Ara

Segment farklılıkları kalite?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir şey merak ettim; segmentler ya da sınıflar arası farklılıklarda konfor farkı malum,peki motor ve şasede farklı kalite kullanılıyor mu?Bir misalle daha açık sorayım; jazz da kullanılan şarj dinamosu bilyası ile accord da kullanılan bilya kalitesi aynı mı? Ya da teker bilyası?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Takip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynenmilel

Bir şey merak ettim; segmentler ya da sınıflar arası farklılıklarda konfor farkı malum,peki motor ve şasede farklı kalite kullanılıyor mu?Bir misalle daha açık sorayım; jazz da kullanılan şarj dinamosu bilyası ile accord da kullanılan bilya kalitesi aynı mı? Ya da teker bilyası?

araçlarda ortak parça kullanımı yaygındır.
    zaten hiç bir araç üreticisi 0 dan yeni tasarım araç yapmaz,var olan teknoloji ve parçalarını aktarır.
    Ama D segmentindeki bir aracın sağlamlığı,kalitesi,dizaynı,imajı,donanımı,gücü C veya B segmentinin çok üstündedir bunu da belirtmek lazım.
    Güç olarak C segmenti araçlar D segmentinden daha atak olabilir,ama kalan disiplinlerde sınıfta kalırlar.
  • Benim ikinci el sitelerinde gördüğüm d segmenti araçların çok yüksek km.'ler de olduğu...Acaba bloğu,pistonu,kolu farklı malzemeden mi üretiyorlar sorusu o yüzden aklıma takıldı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı motoru kullanan farklı segmentteki araçların motor parçaları büyük oranda aynıdır.
    Fakat yürüyen aksam, elektronik ve aydınlatma parçaları birbirlerinden farklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynenmilel

Benim ikinci el sitelerinde gördüğüm d segmenti araçların çok yüksek km.'ler de olduğu...Acaba bloğu,pistonu,kolu farklı malzemeden mi üretiyorlar sorusu o yüzden aklıma takıldı?

D sınıfı araçlar konfor ve yol tutuşu bakımından iyi olduklarından genellikle uzun yolda yorulmamak için alınırlar ve uzun yolda kullanılırlar.Aynı kmler yapmış hatta aynı motorlu b veya c sınıfı araçlar şehir içinde fazla kullanıldıklarından d sınıfı araçlar daha az sorunludur.
    D sınıfı araçların ikinci el piyasasında değer kaybı fazla olduğundan ikinci elde daha alınası bir hal alırlar.(bknz avensis , mondeo , Mazda 6 , laguna )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.