Şimdi Ara

Sega mega drive 2 siyah ekran problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün amcamlara gittim konusu açıldığında da eski konsol ve aksesuarlarını topladığımdan bahsettim. Yengem sağolsun yeğenlerin yıllardır kullanmadığı ve yakında çöpe göndereceği iki makine çıkardı işime yararsa diye. Biri Maccgo Genius adında klavye şeklinde bir makine 10 kadar da kartuşu var. O çok da önemli değil. İkincisi mega drive 2. Bir orjinal bir çakma oyun var. Ama eve getirdim siyah ekran :( Bu siyah ekranın nedenini bilen var mı ?

EDİT:Makine aşağıdaki kasadan, çin yapımı ama orjinal mi bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 25 Ekim 2013; 12:58:12 >

• Yaptığım araştırmalar sonucunda bu sorunun genellikle kartuşlardan (ya kartuş takılmamış veya arızalı olması durumu) veya rf modülünden kaynaklandığını öğrendim. Eve dönünce daha detaylı bakacağım.

Yine bir bilenden de ürünün klon olduğunu öğrenmiş durumdayım.
  • sorunu çözdünümü

• 10 yıllık derdinize deva olayım bari...bir kahraman çıkmamış

ilk üretim klon cihazlar hariç ki bunlar yarım board ve üstü kaliteli klon çip kullanılanlar

diğer ucuz klonlar her mega drive kasedini çalıştırmazlar
    siyah ekran görürsünüz anca

bir kaç kasetle denenmeliler yüksek kapasiteli oyunları yani 16 meg üstü bu ucuz klonlar çalıştırmıyor hafızaları yeterli değil ucuz malzeme kısıtlamalar vs.

bozukta olabilir cihaz...yazdığım gibi bir kaç kasetle denemeden karar vermeyin

tüm olasılıklara da bakılmalı o uzun kısmı

bunun dışında ucuz klonlar çeyrek board lar çabuk bozulabiliyor.alt kısma bakarsanız cihazın iç kısmına çoğu boştur...bugün yüksek fiyata satılan bilmem kaç in 1 kasalar da öyle...zaten içlerinde üç beş oyun var salladıklarına bakmayın iyi yoluyorlar milleti eski klonlar değerli desekte kimseye anlatamıyoruz...neyse

on yıl sonunda cevabı bu

millet hayatta kalırsa sorunlar işin kolay kısmı

burası dünya adamlar çala çala kuş kadar elektronik kalmış sonunda içinde

teknoloji hikaye yürüt gitsin olayı yani

insanlar alıyorlar ama neyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 28 Eylül 2023; 20:49:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.