Şimdi Ara

secret wars 2 çevrilecek mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk secret wars romanı Türkçeye çevrilmiş durumda. ve gerçektende harika bir çizgi romandı. Beyonder denilen harika bir kahramanla(veya nasıl adlandırılırsa artık) tanışmış olduk.

Bu romanın etkisiyle araştırınca secret wars 2'nin de yayınlandığını hatta secret wars 3'ün de fantastik dörtlüye iliştirilerek yayınlandığını gördüm.
    https://readcomiconline.to/Comic/Secret-Wars-II/Issue-1?id=47061

secret wars 2 için en kötü çizgi romanlardan biri deniyor ama okuyunca beyonder karakterini daha yakından en iyi tanıtanda bu roman. secret war 3'te de zaten sırrı tümüyle veriliyor.
    https://readcomiconline.to/Comic/Fantastic-Four-1961/Issue-319?id=27026

benim merak ettiğim; bu çizgi romanlar Türkçeye çevrilecek mi? İlla yayınlanmasını beklemiyorum çünkü kar amaçlı olduğu için yayınevleri basmayabilir. bu romanları çevirmiş olan site var mı veya yayınlayacak olan yayımevi var mıdır acaba? hiç çevrilmemişse çevirmeyi düşünen arkadaşlar var mı? Gerçekten özel seriler bana göre bunlar.

• Yayınevlerine sormak lazım. Bloglarda eski serilere pek istek yok. Çevirecek birini bulmak zor.
  • İlkini çeviren yayınevine (Marmara çizgi) sordum çevirmeyeceklerini söylediler.

Çevirmeme nedenimolarak abd de döneminin en kötü çizgi romanı seçilmesi filan olduğunu söylediler.

Yalnız beyonderi en iyi anlatan romanda bu roman aslında. Daha geniş kapsamlı anlatan yok. Böyle bir karakterin hikayesinin yarıda bırakılması Türkçe ye çevrilmesi kötü oldu.

Umarim İngilizcesi kuvvetli arkadaşlarımız birgün secret wars 2 ye el atar, sahipsiz bırakmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • delton D kullanıcısına yanıt
    Cevirilirse balonlamasina varim. Ama cevrilecegini pek sanmiyorum. Bir seri icin tum bloglara ceviri yardimi icin basvurdum, kabul edeni bulamadim. Cizgidiyarinda bir bak cevirmen bulabilirsen balonlarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyarderdahi

Cevirilirse balonlamasina varim. Ama cevrilecegini pek sanmiyorum. Bir seri icin tum bloglara ceviri yardimi icin basvurdum, kabul edeni bulamadim. Cizgidiyarinda bir bak cevirmen bulabilirsen balonlarim.
    Teşekkürler. umarım bulabilirim veyahut burayı takip eden çevirmen arkadaşlarımız varsa bu özel seriyi listelerine eklerler.

İngilizceyi yarım yamalak anlıyorum, hikayenin özünü de biliyorum ama Türkçe çizgi romanı okumak bir başka zevk.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.