Şimdi Ara

Seçimlerde Oy Kullanmayacak İnsanlara Bu Baskı Neden ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiçbir ittifak bizim görüşlerimize uymuyorsa neden oy kullanalım?

Bi tarafta ne kadar kabul edilmesede hdp'nin desteklediği bir ittifak var ve ben hdp gibi sırtını teröre yaslayan bir partinin içinde olduğu bir ittifaka oy vermek istemiyorum

Öbür tarafta her türlü toplumu ayrıştıran kendisine oy vermeyenlere karşı her türlü kötü ithamlarda bulunan bir ittifak var

Ben bu 2 kötü arasında seçim yapmak zorunda mıyım ?

Oy kullanmayan insanlara karşı kullanılan ithamlar hiç hoş değil oy kullanmak kadar kullanmamakta bir haktır o insanlara da saygı duymak gerekiyor avrupanın birçok ülkesinde seçimlere bizim kadar katılım olmamasına rağmen orada insanların oy kullanmama hakkına saygı duyulduğu gibi bizim ülkemizde de duyulması gerektiğini düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hem cumhur ittifakını eleştiriyorsun , hem de onun yalanlarına inanıyorsun..

Onun yalanı hdp nin millet ittifakına destek verdiği.. Millet ittifakı bu konuda böyle birşey yok dedi defalarca..

hdp ni dışardan destek vermesi kendi çalıp kendi oynamasından ibaret, buna itibar eden yok..

Sen, farkında olmadan eleştirdiğin cumhur ittifakının yalanlarına aldanmışsın
    Millet ittifakı elbette yok diyecek kim hdp ile ittifak yapıyorum der şöyle bir ortamda ?

Hdp'nin tüm vekilleri seçime girmediği yerlerde millet ittifakına destek istiyor neden istiyor ? Bi çıkarı olmasa ister mi sence ? Bence insanları aptal yerine koymaya gerek yok hdp ile millet ittifakının bir birlikteliği var sadece halkın tepkisinden çekindikleri için bunu milletin önünde söylemiyorlar

Hee etik mi dersen bu durum tartışılır kimine göre bu ittifak normal olurken kimine göre değildir

Bana göre mesela değil zamanında nasıl çözüm süreci denen süreçte ak partinin karşısında olduysak şimdi millet ittifakın yanında olmayı kendi siyasi görüşüme uygun görmüyorum
  • Haklısın.
    İnsanların çoğu öyle bir hale geldiki ne yerel seçim ne genel seçim dinlemiyor. Çoğu sadece siyasi dusuncesine göre oy veriyor.
    Beğenmeyen oy kullanmaz. Zaten kutuplasmis durumumuzdanda büyük ölçüde bu partiler sorumlu.

• Hem cumhur ittifakını eleştiriyorsun , hem de onun yalanlarına inanıyorsun..

Onun yalanı hdp nin millet ittifakına destek verdiği.. Millet ittifakı bu konuda böyle birşey yok dedi defalarca..

hdp ni dışardan destek vermesi kendi çalıp kendi oynamasından ibaret, buna itibar eden yok..

• kardeşim hdp tamamen çıkar ilişkili bir parti. bugün düşman yarın dost olur. düşmanımın düşmanı dostumdur mantığında adamlar.

her açıklamaları kendi fikirleri. kimsenin onları destekledikleri ettikleri yok. ekrem de mansur da 100 defa söyledi. kemal de meral de söyledi.

adalet yürüyüşü oluyor adamlar geliyor napacaksın polisler varken yaka paça dövüp dışarı mı çıkaracaksın?

gezi eylemi oluyor adamlar damlıyor hemen sonra herkes terörist oluyor.

adamlar düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı ile millet ittifakına oy atın diyor eee suçlu neden millet ittifakı oluyor napsın adamlar bize oy atmayın cumhura mı atın desinler.

kusura bakmayında böyle şeyler tamamen palavra. bundan önce hdplilerin oyunu alırken iyiydi şimdi alamayınca tüm kürt halkına terörist damgası yapıştır. klasik akp zihniyeti.

sizde bunlara uyuyorsunuz ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Hem cumhur ittifakını eleştiriyorsun , hem de onun yalanlarına inanıyorsun..

Millet ittifakı elbette yok diyecek kim hdp ile ittifak yapıyorum der şöyle bir ortamda ?

Hdp'nin tüm vekilleri seçime girmediği yerlerde millet ittifakına destek istiyor neden istiyor ? Bi çıkarı olmasa ister mi sence ? Bence insanları aptal yerine koymaya gerek yok hdp ile millet ittifakının bir birlikteliği var sadece halkın tepkisinden çekindikleri için bunu milletin önünde söylemiyorlar

Hee etik mi dersen bu durum tartışılır kimine göre bu ittifak normal olurken kimine göre değildir

Bana göre mesela değil zamanında nasıl çözüm süreci denen süreçte ak partinin karşısında olduysak şimdi millet ittifakın yanında olmayı kendi siyasi görüşüme uygun görmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: We Will Dominate

kardeşim hdp tamamen çıkar ilişkili bir parti. bugün düşman yarın dost olur. düşmanımın düşmanı dostumdur mantığında adamlar.

her açıklamaları kendi fikirleri. kimsenin onları destekledikleri ettikleri yok. ekrem de mansur da 100 defa söyledi. kemal de meral de söyledi.

adalet yürüyüşü oluyor adamlar geliyor napacaksın polisler varken yaka paça dövüp dışarı mı çıkaracaksın?

gezi eylemi oluyor adamlar damlıyor hemen sonra herkes terörist oluyor.

adamlar düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı ile millet ittifakına oy atın diyor eee suçlu neden millet ittifakı oluyor napsın adamlar bize oy atmayın cumhura mı atın desinler.

kusura bakmayında böyle şeyler tamamen palavra. bundan önce hdplilerin oyunu alırken iyiydi şimdi alamayınca tüm kürt halkına terörist damgası yapıştır. klasik akp zihniyeti.

sizde bunlara uyuyorsunuz ne diyeyim.
    Ben akp'yi de eleştiriyorum zaten geçmişte bunlarla kol kola olduklarınıda herkes iyi biliyor ama geçmişte eleştirdiklerimizi şimdi bizim yapmamız nasıl bir durum sence ? O zaman da hdp ile akp açıktan olmasada ittifak halindeydi o zamanda ak partililer şimdi ki millet ittifakı gibi biz ittifak yapmıyoruz terör dursun diye görüşmeler yapıyoruz falan diyordu

Hdp'nin uzaktan kıyısından dahil olduğu hiçbir ittifaktan bu ülkeye bir hayır gelmez çünkü hdp ön tarafa kürt vatandaşlarımızı sürüp arka tarafında bölücü terör örgütünün itelemesiyle hareket eden bir parti.

• Adamlar 17 sene PKK ile ittifak yaptilar, Oslo’da gorustuler, PKK acilimi yaptilar, PKK’yi tanik TSK’yi sanik yapip Ataturkculeri iceri tiktilar, PKK’nin hendeklerine goz yumdular, PKk’nin doguda kurdugu silah depolarini gormezden geldiler ve AKP’ye oy veren tipler bunlarin hicbirini elestirmedi, hepsini gormezden geldi ama sen millet ittifakinin HDP’den alacagi 3 5 oy icin mi dertleniyorsun?

Samimi degilsin.

Samimi isen de safsin, naifsin. Sizdeki bu naiflik oldugu surece bu ulke AKP’den kurtulmaz. Adamlarin secmenleri herseyi kabullenip sineye cekiyorken bizim pasalar atarlaniyorlar komedi

• Belediye seçecen ne görüşü?

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Adamlar 17 sene PKK ile ittifak yaptilar, Oslo’da gorustuler, PKK acilimi yaptilar, PKK’yi tanik TSK’yi sanik yapip Ataturkculeri iceri tiktilar, PKK’nin hendeklerine goz yumdular, PKk’nin doguda kurdugu silah depolarini gormezden geldiler ve AKP’ye oy veren tipler bunlarin hicbirini elestirmedi, hepsini gormezden geldi ama sen millet ittifakinin HDP’den alacagi 3 5 oy icin mi dertleniyorsun?

Samimi degilsin.

Samimi isen de safsin, naifsin. Sizdeki bu naiflik oldugu surece bu ulke AKP’den kurtulmaz. Adamlarin secmenleri herseyi kabullenip sineye cekiyorken bizim pasalar atarlaniyorlar komedi
    Ben zaten ak partinin nasıl bir parti olduğunu iyi biliyorum merak etme ama ben ak parti seçmeni değilim ki içime sinmeyen olaylarda bile gidip o partiyi destekleyim o zaman eleştirdiğimiz ak parti secmeninden ne farkımız var ? Atatürk büstlerine saldıran,Atatürkçülere küfür eden bu hdp'nin olduğu hiçbir siyasi harekete oy vermem ak parti gitsin diye böyle birşeyi de içime sindirmem

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Belediye seçecen ne görüşü?
    Ne demek ne görüşü? Doğuda seçilen hdp'li belediyelerde neler olduğunu görmedik mi ? Belediye araçlarıyla kazılan hendekler kamu parasıyla pkk'lılara sıcak yemek servisi bunlar yaşanmadı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Marco Luigi

Ne demek ne görüşü? Doğuda seçilen hdp'li belediyelerde neler olduğunu görmedik mi ? Belediye araçlarıyla kazılan hendekler kamu parasıyla pkk'lılara sıcak yemek servisi bunlar yaşanmadı mı?

Alıntıları Göster
    Doğuda mı yaşıyorsun?

• bende kullanmıyorum , baskı falan hissetmedim

sadece seçim günü 1-2 kişi arar hadi olum bu sefer çok önemli falan , bende derimki gelirsem akp'ye basarım getirtmeyin beni onlarda söver geçer , en büyük baskı bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Doğuda mı yaşıyorsun?

Alıntıları Göster
    Hayır ama bu yaşananların hepsinin görüntüleri yayınlandı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Marco Luigi

Hayır ama bu yaşananların hepsinin görüntüleri yayınlandı zaten

Alıntıları Göster
    Demek istediğim vereceksin oyunu birine çöpünü toplayıp, park yapacak kötü olduğunu düşündüğüne de oyunı vermezsin zaten. Genel seçimlere de kafana göre birini bulamazsın kullanmazsın ama yine de sen nilirsin.

• Marco Luigi kullanıcısına yanıt
    kullanmayın hocam siz bilirsiniz. kullanmamakta bir hakkınız sonuçta.
  • En doğrusunu yapmış olursun bu seçimin gram anlamı yok.
    Nasıl ölceğimizi seçmek gibi birşey biraz farklı yöntem olabilir ama sonuç aynı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben oy kullanmıyorum
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    yazdıgın şey akıl işi değil adamlar açık açık hdpyle iş birliği yapıyoruz derse ATATÜRK kitlesi oy vermez bir kere ilkelere karşı.
  • Kullanmayın kullanmayın ondan sonra gelin burda ağlamaya devam edin...
    Vatandaşlık hakkınızı kullanmayacaksanız vatandaşlığa gerek yok...
    Ben ameliyatlı halimle gidip tek başıma oy kullanacağım sizde burda ağlaşın...

• Öğrencinin biri Sokrates’e sorar;
    - Eğer demokrasi ÇOĞUNLUĞUN kararını kabul etmekse adil olan da bu değil midir ?
    Mesela:
    100 kişinin OY kullandığı bir yerde 51 kişinin kararına mı uymak doğru/yoksa 49 kişinin kararına uymak mı ?
    Hem çok mümkündür ki daha ÇOK insanın daha az insandan yanılma ihtimali daha azdır/.

Bunun üzerine Sokrates her zaman oldugu gibi soru cevap yöntemini kullanarak öğrencisine sorar..,

* Bize söyler misin bilge olmak mı daha ZOR yoksa cahil olmak mı daha zor ?

Öğrenci;
    - Elbette ve hiç şüphesiz ki bilge olmak daha zordur !
    Bilge olmak için çok okumak araştırmak ve yorulmak gerekirken CAHİL olmak için bir şey yapmaya gerek yoktur..,

Sokrates;
    * Peki o halde bize yine söyler misin/toplumlarda cahil insanların sayısı mı ÇOK yoksa bilge insanlarin sayısı mı çok ?

Öğrenci;
    Elbette ve hiç şüphesiz Kİ cahil insanların sayısı fazla olur/.

* Sokrates;
    Peki bize yine söyler misin/.
    Bir gemide 100 yolcu bulunsa geminin nerede/nasıl ve hangi yönde yelken açması gerektiğini kaptan mı daha iyi bilir yoksa o 100 yolcu mu ?

Öğrenci;
    - Eğer yolcular içinde Denizcilik bilgisi olan yoksa pek tabi en iyi bilen kaptandır/..,

Sokrates;
    * Peki o halde diyebilir miyiz ki herkes her konuda karar veremez/herkes bildiği yerde konuşmalı ve her iş ehline verilmeli ?

Öğrenci;
    Pek tabi olması gereken budur/.

Sokrates;
    * Peki o halde bize yine söyler misin kimin hangi konuda bilgili olup olmadığını BİLMEDEN sadece çoğunluk olduklari için kararlarını doğru bulmak adil ve doğru olabilir mi ?
    Hem sen de kabul ettin ki bir toplumda cahillerin sayısı bilgelerden DAHA çok olur/..,

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.