Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: glumerna Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.436
Cevap
198
Favori
1.206.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki katran sabunu fazla kurutmuyor mu cildi
  • Selsun mavi kırmızı şampuan kesin çözüm iki sene oldu tık yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar advantan toparladı cildimi kullanmaya devam ediyimi aramı veriyim ? Ne sıklıkla kullanmam gerek suan ?

• Knan88 K kullanıcısına yanıt
    5gunu gecirme advantan icin. Hergecen gun cildini daha da inceltiyor ne kadar az okadar iyi. Steroid tedavisinden kacin son care unutma

• RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Sabunu kullandijtan sonra hemen bir nemlendirici surersen sikinti olmuyor

• Arkadaşlar bana yardımcı olacağınızı umuyorum lütfen cevaplarsanız sevinirim.İnce telli fazla gür olmayan bir saç tipine sahibim.Uzun süredir var bende seboreik dermatit.Duştan çıkıyorum,dışarıya çıktığımda saçım kötü kokuyor.Ciddi ciddi her gün duş almama rağmen,saçımı yıkadıktan hemen sonraları bile bu sorundan muzdaribim.Konazol kullandım bir işe yaramadı. Prozinc sallicade diye bir şampuan verdi başka bir cildiye uzmanı bu biraz daha hafifletti.

Genel itibariyle kötü saç kokusu,tırnakla kazıdığımızda deriden çıkan şeyler(sebum galiba) bazen ise sivilce tarzında yaralı kabuklanmalar.
    Bunlara çözüm arıyorum lütfen yardımcı olun kalıcı olmasa bile kullanıp bu sorunları giderecek ürün tavsiyeniz veya başka tavsiyeleriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxel85

5gunu gecirme advantan icin. Hergecen gun cildini daha da inceltiyor ne kadar az okadar iyi. Steroid tedavisinden kacin son care unutma

Advantanda steroid varmı ? Geçt şuan neyle devam edeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: medizinischen Labor

Arkadaşlar bana yardımcı olacağınızı umuyorum lütfen cevaplarsanız sevinirim.İnce telli fazla gür olmayan bir saç tipine sahibim.Uzun süredir var bende seboreik dermatit.Duştan çıkıyorum,dışarıya çıktığımda saçım kötü kokuyor.Ciddi ciddi her gün duş almama rağmen,saçımı yıkadıktan hemen sonraları bile bu sorundan muzdaribim.Konazol kullandım bir işe yaramadı. Prozinc sallicade diye bir şampuan verdi başka bir cildiye uzmanı bu biraz daha hafifletti.

Genel itibariyle kötü saç kokusu,tırnakla kazıdığımızda deriden çıkan şeyler(sebum galiba) bazen ise sivilce tarzında yaralı kabuklanmalar.
    Bunlara çözüm arıyorum lütfen yardımcı olun kalıcı olmasa bile kullanıp bu sorunları giderecek ürün tavsiyeniz veya başka tavsiyeleriniz var mı?

Zetion şampuanı bir dene bakalım...koku işine de takılma

@eagle beagle : selsun şampuan bir süre sonra etkisini yitiriyor...herkesde iş görmüyor... artı şaçları yıpratıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer33 -- 11 Kasım 2017; 4:00:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Tabiki de steroidli krem advantan yoksa geciremez hemen . Orta şiddetli steroid sınıfında.dermovate bir üst sınıf kuvvetli sınıfında

• medizinischen Labor kullanıcısına yanıt
    Kardeş geçmiş olsun.

İlk önce tavsiyem ssakın kazıma yolma pullanma bölgesini biliyorum kötü görünüyor ama...

Daha sonra hergün düzenli olarak prozinc mor şampuan kullan en az 10gün . Semptomlar geçince prozinc mor şampuanı 3gundr 1 e indir kalan günler clear man sport kullan. Bunlar benim yaptıklarım kafam tertemiz acil şifalar.

• yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    Katran sabunuda alacağım ama ilk baş kükürtlü sabunu kullanacağım çok övüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knan88

Arkadaslar advantan toparladı cildimi kullanmaya devam ediyimi aramı veriyim ? Ne sıklıkla kullanmam gerek suan ?

Advantan pomatı sakın uzun süreli devam ettirme. Cilt gözeneklerin öyle bir açılırki yüz yüze geldiğin zaman bir başkasıyla adam senin yarılmış gibi büyük büyük gözeneklerine baka kalır. Advantan pomat full kortizondur. gözeneklerini fal taşı gibi açar ve hiç kapanmaz birdaha o gözenekler. Tavsiyem; 2 haftada 1e indir. çok şiddetli değilse başka ürün kullan. coresatin gibi 3 günde 1 sakın sürme çok kötü duruma getirirsin cildini. ben coresatin kullandım kullanalı advantanı bıraktıp doktora gittim çok geç dedi gözeneklerin zamanla kapanır dedi. şuan coresatinin içeriğinde ne ile oynadılarsa işe yaramıyor aksina daha kızarttı. yorumlara baktım herkes facebook hesaplarında ekşide fln şikayetçi ama adamlar haala ısrarla içeriğimiz değişmedi eskisi kadar işe yarıyor diyor. ben coresatin almayı bıraktım şuan eski stoklarla idare ediyorum. umuyorum yorumlarda yine eski haline döndü derlerse coresatin hakkında ozaman alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxel85

Kardeş geçmiş olsun.

İlk önce tavsiyem ssakın kazıma yolma pullanma bölgesini biliyorum kötü görünüyor ama...

Daha sonra hergün düzenli olarak prozinc mor şampuan kullan en az 10gün . Semptomlar geçince prozinc mor şampuanı 3gundr 1 e indir kalan günler clear man sport kullan. Bunlar benim yaptıklarım kafam tertemiz acil şifalar.

hocam prozinc sallicade var bende mor renk değil.Yani kolu olayını çözmem lazım çok teşekkür ederim cevap için yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefer33

quote:

Orijinalden alıntı: medizinischen Labor

Arkadaşlar bana yardımcı olacağınızı umuyorum lütfen cevaplarsanız sevinirim.İnce telli fazla gür olmayan bir saç tipine sahibim.Uzun süredir var bende seboreik dermatit.Duştan çıkıyorum,dışarıya çıktığımda saçım kötü kokuyor.Ciddi ciddi her gün duş almama rağmen,saçımı yıkadıktan hemen sonraları bile bu sorundan muzdaribim.Konazol kullandım bir işe yaramadı. Prozinc sallicade diye bir şampuan verdi başka bir cildiye uzmanı bu biraz daha hafifletti.

Zetion şampuanı bir dene bakalım...koku işine de takılma

@eagle beagle : selsun şampuan bir süre sonra etkisini yitiriyor...herkesde iş görmüyor... artı şaçları yıpratıyor.

teşekkürler hocam ama cidden kokuyor hani rahatsız edici düzeyde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mytext

quote:

Orijinalden alıntı: Knan88

Arkadaslar advantan toparladı cildimi kullanmaya devam ediyimi aramı veriyim ? Ne sıklıkla kullanmam gerek suan ?

Advantan pomatı sakın uzun süreli devam ettirme. Cilt gözeneklerin öyle bir açılırki yüz yüze geldiğin zaman bir başkasıyla adam senin yarılmış gibi büyük büyük gözeneklerine baka kalır. Advantan pomat full kortizondur. gözeneklerini fal taşı gibi açar ve hiç kapanmaz birdaha o gözenekler. Tavsiyem; 2 haftada 1e indir. çok şiddetli değilse başka ürün kullan. coresatin gibi 3 günde 1 sakın sürme çok kötü duruma getirirsin cildini. ben coresatin kullandım kullanalı advantanı bıraktıp doktora gittim çok geç dedi gözeneklerin zamanla kapanır dedi. şuan coresatinin içeriğinde ne ile oynadılarsa işe yaramıyor aksina daha kızarttı. yorumlara baktım herkes facebook hesaplarında ekşide fln şikayetçi ama adamlar haala ısrarla içeriğimiz değişmedi eskisi kadar işe yarıyor diyor. ben coresatin almayı bıraktım şuan eski stoklarla idare ediyorum. umuyorum yorumlarda yine eski haline döndü derlerse coresatin hakkında ozaman alırım.

Dostum 10 gündür kullanıyorum gözenel büyümesi olmuşmudır ? Doktor 2 hafta daha devam etmişti sence napiyim ? Nizoral kremin yan etkisi varmı ???

• yuxel85 Y kullanıcısına yanıt
    Prozinc ilk başta etkili ama bir süre sonra etkisini kaybediyor...
  • Renegade Havoc R kullanıcısına yanıt
    Prozinc mor olanı 10yıldır kullanıyorum kardes etkisini yitirmedi.sürekli kullanmayacaksın ama şaşırtacaksın bünyenı.

Clear ağırlıklı prozınc haftada 2kere kullanıyorum. Clear dada zınc pritoin mi ne var

• elma sirkesi pamuğa döküp yüzünüzdeki egzamalı yerlere yedire yedire sürün 30 40 dk bekletin iyice yedirdikten sonra. en güzel çözüm 3 günde en berbat egzamayı söküp alıyor. sonra 1 2 hafta rahat gezersiniz ilaçsız kremsiz
    10 günlük kullanımdan yada 2 haftalık kullanımdan çok etki edip gözenek büyümesi oluşmaz. ben 1 seneye yakın 3 günde 1 yada 1 haftada 1 kullandıktan sonra gözenek açılması oluştu T bölgesinde ve hiçbir cilt sıkılaştırıcı krem fln fayda etmedi. Krem sürerken muhakkak içinde kortizon olup olmadığına bak. Umarım fazla yerinde yoktur bnm sadece T bölgesinde var. Bugünede şükür bazıları kortizon iğneleri yaptırıyorlar. Eğer çalışıyorsan maddi durumun orta halliyse bluecap al. Kolsuz Agopdan tut başka ünlü cildiyecilerin önerisidir. kantaron yağı ve Gül suyuda inanılmaz etkilidir. kendim bizzat denedim. hala bir umut coresatinin içeriğinin düzelmesini bekliyorum. yurtdışından krem getirtmekte yasak olduğu için başka alternatifte yok. En önemlisi Kortizonsuz işe yarayan bir egzema kremi hala Türkiye piyasasında mevcut değil. yabancılar bu konuda çok şanslı tanıdık varsa amazondan alıp getirtebilir yurtdışından. Allah şifa versin kardeşim.

• Blue cap aldım daha önce bana fayda etmedi. Hangi krem önerirsin başka ?

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.